Lupiči paní domácí

The Ladykillers

Päť lupičov a stará dáma

Komedie / Krimi / Thriller

USA, 2004, 104 min

Ze začátku to vypadá hodně slibně a vtipně, ale bohužel další průběh filmu už na to nedokáže navázat a jen obačas se objeví podařená vtipná scéna, těch nepodařených je tam víc a je vidět, že se Coen hlavně zaměřil na vtipnost filmu a to je možná škoda, protože to přece jenom neni moc režisér na komedie, fakt nevim proč si vybral zrovna tohle. Za to Tom Hanks zvládne každou roli a i tady dokonale vynikal, ostatně jako vždycky a ten jeho smích byl fakt dokonalej a výkon nadprůměrnej, to už se bohužel nedá říct o Marlonu Wayansovi, který se podle mě do filmu vůbec nehodil a tentokrát nebyl skoro vůbec vtipnej, nějakej vyhulenej černoch se do tý doby fak vůbec nehodí. A taky příběh nebyl zrovna podle mých představ, tedy spíš až ten konec, předtim ten příběh nebyl nic extra, ale zaujmout dokázal, závěr byl spíš trapnej, ale přesto slabší 4*(8.7.2005)

• novoten

Coeni nechávají Hankse a spol. křičet, pobíhat, pitvořit se a provádět nejrůznější vylomeniny tak dlouho, až je divákovi úplně jedno, jestli se jim plán nakonec povede. Navíc závěr je tak zoufale předvídatelný, že mu nepomůže ani několik zlomyslných scénáristických nápadů. Postavit ve své biografii zrovna tohle mezi Nesnesitelnou krutost a Tuhle zemi je doslova hřích.(9.7.2005)

Bratři Coenové mají štěstí, že mám velmi rád Edgara Allana Poa, Toma Hankse, a že se mi trefili do noty s celkovou stylizací, která nepatrně vylupuje nostalgické retro. Posledních 15 minut je vskutku parádních, nicméně v tom je právě zakopaný pes, protože předchozí expozice není vyloženě zábavná, jak jsem si dovolil očekávat, ale pouze mile úsměvná. S odřenýma zločineckýma ušima slabší čtyři hvězdičky a příslib, že "never more" si nechám na jindy. P. S. - Marlon Wayans si chvílemi koleduje o lobotomii...:)(21.5.2008)

Nebudu dlouho chodit kolem horké kaše a napíšu rovnou, že LuPIČI paní domácí jsou bohužel nejhorším filmem bratří Coenů, přesto však nejsou zcela k zahození. Ironický a absurdní humor lze nalézt i zde a to možná i v uspokojivé míře v závislosti na aktuální náladě, ale základní problém je v příliš skromném scénáři. Stopáž je občas vyplněna k příběhu nedůležitými scénami, několika ubíjejícími a bezpředmětnými dialogy a vše je špatně orámováno nedostatečně promyšlenou a málo "Coenovsky" zamotanou zápletkou. Taktéž charaktery byť jsou v základním náčrtu extrémní, s dobrým potenciálem, ve výsledku nejsou až na Hankse efektivně využity. Jediný Hanks má tady vskutku zajímavou roli, jejíž polohu navíc skvěle zahrál (odlišně od jeho tradičního projevu). Každopádně nebýt šíleného vyvrcholení a závěru, nebylo by to ani těch 6/10(27.3.2009)

70%. Celkom slusna, aj ked na bratov Coenovcov trosku nezvycajna cierna komedia, od ktorej som cakal trosku viac. Tom Hanks zahral profesora genialne, hlavne ten jeho psi smiech ma vzdy rozosmial a rovnako dobry bol aj vybusny Marlon Wayans, vdaka ktoremu stoji film za to. Avsak nasli sa tu i hluche miesta, pri ktorich som sa trosku nudil, inac by som dal 4 hviezdicky... 04.07.2009 ___ Tom Hanks - (Profesor G.H. Dorr) +++ Irma P. Hall - (Marva Munson) +++ Marlon Wayans - (Gawain MacSam) +++ J.K. Simmons - (Garth Pancake) +++ Ryan Hurst - (Lump Hudson) +++ George Wallace - (Serif Wyner) +++ Produkcia: Ethan Coen, Joel Coen, Barry Sonnenfeld +++ Hudba: Carter Burwell +++(4.7.2009)

• - Jméno G.H Dorr bylo "vypůjčeno" od umělce devatenáctého století, Gustava Dora. (Martin00x)

• - Film je prvním dílem bratrů Coenových, ve kterém společně režírují a produkují. Obyčejně si totiž tyto úlohy podělují – Joel režíruje a Ethan produkuje. (imro)

• - První skladba, kterou hraje skupina prof. Dorra je "Boccheriniho minuett", tedy stejný kus, jako hráli v původním fimu. (imro)