Lupiči paní domácí

The Ladykillers

Päť lupičov a stará dáma

The Ladykillers

Komedie / Krimi / Thriller

USA, 2004, 104 min

Doufám, že to není s konečnou platností, ale Coeni přece jenom v posledních letech mírně lapají po dechu. Parta "chrámových hudebníků" se přes sklep důvěřivé staré dámy snaží uloupit nějaké ty prašule. Potenciál by tu byl, ale minimum scén je dohráno do bizarností, na které jsme bývali zvyklí. Pointa často chybí. V klíčových momentech se stáhnou do kouta a připravují si půdu pro další scénu. Jde spíše o skok k trochu jinému žánru, který neurazí, ale zároveň nikterak nevyrazí dech. Herecky ovšem nezklame. Ďábelsky intelektuální Tom Hanks (s přízvukem) příjemně zariskoval a musím smeknout, protože mi otevřel další kapitolu svých hereckých možností. Poutavá retro atmosféra, hravé vizuální nápady, parta looserů. Rozhodně se jedná o nadprůměrnou záležitost, nicméně jí schází přesah, který by některé scény zaryl do paměti!!(31.10.2006)

70%. Celkom slusna, aj ked na bratov Coenovcov trosku nezvycajna cierna komedia, od ktorej som cakal trosku viac. Tom Hanks zahral profesora genialne, hlavne ten jeho psi smiech ma vzdy rozosmial a rovnako dobry bol aj vybusny Marlon Wayans, vdaka ktoremu stoji film za to. Avsak nasli sa tu i hluche miesta, pri ktorich som sa trosku nudil, inac by som dal 4 hviezdicky... 04.07.2009 ___ Tom Hanks - (Profesor G.H. Dorr) +++ Irma P. Hall - (Marva Munson) +++ Marlon Wayans - (Gawain MacSam) +++ J.K. Simmons - (Garth Pancake) +++ Ryan Hurst - (Lump Hudson) +++ George Wallace - (Serif Wyner) +++ Produkcia: Ethan Coen, Joel Coen, Barry Sonnenfeld +++ Hudba: Carter Burwell +++(4.7.2009)

„Nedokážeš chytiť ani chrípku.“ Mňa to bavilo bohovsky, hoci je to skôr výborný krátky vtip, natiahnutý na celovečernú dĺžku... ale no a čo. Hanks si svoju postavu (výrečného fanúšika Edgara Allana Poea!) vychutnal do bodky, mnohé scény nemajú chybu a okrem krásne cynického scenára bodujú tiež výborne vybratí herci. Generál a jeho čary s cigaretou, J.K. Simmons v safari blúze (a so svojou zbožňovanou Horalkou), Ryan Hurst ako veľmi veľký a veľmi spomalený futbalista... a čoraz častejšie „pády na loď“. Coenovci už pár rokov nie sú to, čo kedysi, ale toto je aspoň sranda (na rozdiel od „muzikálu“ BRAČEK, KDE SI?).(16.3.2005)

Docela slusny remake stare klasiky, ale chybi mu stava i to typicke kouzlo predeslych coenovek je zde jen v malych davkach (obraz Otara je stary, ale vyborny gag). Kazdopadne Hanks predvadi opetne bezchybny vykon a i jinymi kritizovany Wayans dobre zapadal do celeho pribehu. Kazdopadne asi nejslabsi Coenovka vubec, spis tak na 3,5 diky finalni scene na moste ;)(27.12.2004)

Dost jsem se těchhle Coenů bál, protože takové Bratříčku, kde jsi mě vůbec nezaujalo a čekal jsem, že tohle bude ještě o stupeň níž. Místo toho ale musím uznat, že si i na své poměry překvapivě uvolněnou komedii střihli na výbornou. Teda ne na výbornou oproti jejich nejlepším kouskům, ale rozhodně oproti jiným uvolněným komediím. A oslizlý Hanks je rozhodně obsazen velmi dobře.(11.8.2012)

• Tom Hanks

• - Oproti původnímu snímku z roku 1955, ve kterém hráli Sir Alec Guinness a Peter Sellers, se děj přesunul z Londýna do New Orleans. (imro)

• - Jméno G.H Dorr bylo "vypůjčeno" od umělce devatenáctého století, Gustava Dora. (Martin00x)

• - Na remake téměř 50 let staré komedie dostali bratři Coenovi 35 milionů dolarů. Z kin severoamerického kontinentu si odnesli necelých 40, přičemž o opening weekendu to bylo 12,6 dolarů. (imro)