Epizody(6)

Komisař David Licata (Vittorio Mezzogiorno) je postřelen. Hned po zotavení dostává úkol najít Tana Cariddyho (Remo Girone). S pomocí soudkyně Silvie Contiové (Patricia Millardet) chtějí dostat nové vedení mafie. Nový loutkář, šéf mafie, „řezník“ (Pierre Mondy) spolupracuje s turkem Parbem (Jiří Růžička), /jeho pravá ruka (Martin Dejdar) a služka (Helena Růžičková), spojka v Praze (Jan teplý st.)/. Vyšetřování nás dostává do Prahy a do koncentračního tábora v Heidelbergu, kde se komisař Licata setkává s bankéřem Štefanem Litvakem (Rudolf Hrušínský st.) a kde následně umírá. Soudkyně Contiová je opět sama a Tano Cariddy spolu se svojí sestrou odjíždí pryč. (engii)

Rugero

hodnocení se zdržím, ale dodnes si pamatuju na scénku jak tam Jirka Růžička hraje araba a Dejdar nějakýho překladatele a prodavají spolu nějakej koks :-D to nemělo chybu. ps existuje nějaky dokument o té užasne porevoluční době? ()

rafzaw

Davida Licatu jsem si nakonec oblíbil, skoro stejně jako Cattaniho. Nejspíš proto, že byl úplně jiný než Cattani, žádný snílek, ale muž činu. A možná ještě i s tím vědomím, že tento herec byl těžce nemocný a brzy po natočení této série zemřel. Pro našince se tuto sérii hodnotí jinak, člověk se musí trochu oprostit od obsazení některých rolí, jaké si zahráli Jirka Růžička, Martin Dejdar a jiní. Jako celek se tato série jeví komplexní. Viděl jsem ji v mládí a vzpomínky jsem měl poněkud jiné, zejména na závěrečnou scénu s p. Hrušinským, teď jsem některé věci pochopil lépe. Poněkud mi vadily některé historické nesrovnalosti, ale dálo se to hodit za hlavu. Tano Carridi tentokrát byl více lidský. Zajímavá změna. ()

Jarisko2

To je ale veselé.. :) Corrado je už dávno tam, Kde Elsa a Paola a tady se v šesté sérii, v oficiálním obsahu distributora píšou takové vjeci...Hmmm Jinak si nemyslím, že by ty série s p.Mezzogiornem byly zase o tolik horší, jak se tu často píše. ()

positivity

Z 3troch českých hercov vrátane súdruha Hrušinského som cítil ťažký amaterizmus ako ľahký komparz... Trošku som sa hanbil... Ale ok... Inak ten seriál ide dole vodou celkovo nielen obsadenim Ružičku, Dejdara a Hrušinského ... ()