Desperát a bandita Henry Moon (Jack Nicholson) je polapen na útěku do Mexika. V městečku, kde je souzen dostane na výběr. Buď viset, nebo si vzít místní starou pannu Julii Tate (Mary Steenburgen), která potřebuje někoho na pomoc do svého zlatého dolu. Logicky se rozhodne pro druhou možnost v domnění, že manželku předělá ke svému obrazu. Ale brzy pochopí, že to nebude tak jednoduché a možná by bylo snazší utéct přímo z oprátky než z tohoto manželství, z něhož stejně nikdy žádná láska nevykvete. I když, kam čert nemůže, tam nastrčí bábu... (monolog)

Han22

První a jediný western z roku 1978, který z žánru moc nepobral. Je to v podstatě jen komedie o jednom dobráckém kriminálníkovi a jedné staré panně, kteří se učí žít pohromadě v manželství. Nic extra zajímavého se nestane (kromě hledání zlata), ale jako komedie to ujde, občas jsem se zasmál. V podstatě ale jen díky Nicholsonovi, který tu je nádherně špinavý, zarostlý, odporný a řádí jak nejlíp umí... jen nechápu proč plýtval talentem v takové hovadině (kterou si navíc sám režíroval). Steenburgenová je slušná, ale v 25ti vypadá na 45 no a ostatní? DeVita jsem nepoznal, Belushiho taky ne, Lloyd je naprosto nijaký. 3* jen díky Nicholsonovi a v nulové konkurenci western roku 1978. ()

peetriss

Poměrně povedené Nicholsonovo dílko, ve kterém dokazuje, že v něm dříme nadějný režisérský potenciál. Roli desperátského Moona na "posvatební převýchově"si ušil přímo na tělo a hraje výborně, stejně jako jeho skvělý objev - debutující Mary Steenburgen. Zábavný osobitý western s příjemnou kamerou. 70% ()

Renfield

Nebýt selhání koně, ani by k těmto "námluvám na poslední chvíli" nedošlo. V první polovině těžko říct, jestli by pro Henryho nebyla lepší právě jeho starší vyvolená, co si ho vyvolila. Tahle část mi svým westernovým stylem s nádechem komedie sedla podstatně více než druhá, už spíše komicky romantická. To Jack Nicholson si jistě užil obě, před kamerou ještě více, než za ní. Hold, když se zavařují meruňky... 65% ()

Hapretor

Tenhle film má do dobrýho westernu daleko jak trepka k savci. Jen to prostředí ujde. Nicholsonovo šklebení, olizování, žvejkání, plivání a skákání spíš připomíná "Beana v cirkuse" než drsnýho pistolníka. Děj neni naštěstí zas tak nudnej (právě díky tomu šklebení), i když zápletka je poněkud jetá, až rádoby romantická. Kdybych neměl pro Nicholsona slabost jdu o dost níž, nejspíš až na odpad. ()

burton

Jack Nicholson ve westernu? No to mě teda pos*r....jsem si tenkrát říkala. Od té doby jsem tenhle film viděla nejmíň pětkrát. Jack mě tady vždycky rozesměje. Je naprosto kouzelnej. Mary Steenburgerová se pomalu ale jistě rozehřívá a vystrkuje růžky, avšak je naprosto neochvějná ve svých zásadách divokozápadové novomanželky. Je to koncertík, tenhle wester. PS: víte, "badet", to je taková ta věc na mytí zadku... ()

haWranka

Taková blbůstka, která má s westernem pramálo společnýho. Bylo by vlastně úplně fuk, v jaký době se to odehrává. No, nebýt naprosto praštěný hlavní dvojky (neskutečně sympatický, mimochodem), tak by nebylo moc na co koukat. ()

bearmeedek

Příjemná a úsměvná komedie, která na mě chvílemi působila jako humorná divadelní hra. Příznivci tvrdých westernů budou asi zklamáni, ale tady šlo Nicholsonovi o něco jiného. Odlehčenou zábavu a to se povedlo. ()

ing.man

Myslím si, že kdyby byl známější, tak má lepší hodnocení. Byla to fakt zábava i když nic filmařsky překotného. Postava Julie byl famózní. ()

chesterko

Westerny moc nemusím ale našiel som presne to, čo som hľadal. Jackova One-man-show. - rozhadzovanie rukami - opitý taneček - jeho široký, šibalský úsmev - vtipné so šťastným koncom :) ()

jah

Roztomilý romantický western s roztomilou Mary Steenburgen, s mnohými vtipnými situáciami i zaujímavým dejom. Počas filmu to sympaticky iskrí medzi zlodejom koní Henrym a jeho záchrankyňou spod šibenice Juliou. Nicholsonovi i Steenburgenovej sadli úlohy ako uliate a bol to u oboch priam herecký koncert. Film síce ku koncu trošku stratil tempo, ale aj tak je to podľa mňa jedna z najlepších westernových komédií. ()

Pythonator

Jack Nicholson si natočil netradiční romantickou komedii v kulisách westernu. Do hlavní role obsadil sebe a přizval si své dva kamarády z Přeletu nad kukaččím hnízdem Christophera Lloyda a Dannyho DeVita do vedlejších rolí. Mary Steenburgenová jako jeho partnerka je za mlada překvapivě sexy a hraje taky obstojně. Jack si ovšem film ukradl sám pro sebe a udělal si z toho tak trochu střelené One Man Show. Zřejmě se potřeboval vyřádit a to se mu taky povedlo. Film jako komedie nefunguje, jako romance taky ne a jako western už vůbec ne. Ovšem jako všechno dohromady to kupodivu funguje báječně a je z toho nezapomenutelný snímek. ()