Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Soukromé očko Jake Gittes se vrací v pokračování slavného filmu Romana Polanského Čínská čtvrť... Druhá světová válka skončila a v roce 1948 už v Los Angeles opět mnozí lidé překypují optimismem a rychle vydělanými penězi. Soukromý detektiv Jake Gittes právě vyšetřuje na prvý pohled zdánlivě nudný, všední případ sňatkového podvodníka Jakea Bermana. Nechává se přitom vést starým kriminalistickým pravidlem, že při pátrání po penězích se v devíti případech z deseti dostane k pravdě. Tedy k cíli svého pátrání. Z běžné „záležitosti“ se však najednou vyklube vražda, která má souvislost jak s podezřelým vlastníkem nafty, tak s Jakeovou vlastní minulostí... Hlavní roli v kriminálním příběhu, volně navazujícím na slavný film noir Romana Polanského Čínská čtvrť, znovu vytvořil proslulý hollywoodský herec Jack Nicholson. Ten se přitom tentokrát představil také jako režisér, filmovou kameru vedl slavný kameraman maďarského původu Vilmos Zsigmond. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (60)

MikO_NR_1909 

všechny recenze uživatele

Jake Gittes je bez debaty zaujímavou osobou, ale každý sequel Čínskej štvrti (dokonca s odstupom 16tich rokov) proste musí očakávať, že bude k nej prirovnávaný. Ešteže som nemal vyššie očakávania, pretože to, čo sa dá vychutnávať a objavovať v Polanskeho klasike, tu je prd. Nicholson rozpráva "intelektuálne domotanú zápletku" čo je asi jediné spoločné so slávnym predchodcom, lenže zato úplne bez života, bez tajomstiev a bez chuti... ()

waits 

všechny recenze uživatele

Bez kontaktu s klasickou Ćínské čtvrtí se divák ztratí ještě dřív než ten poučený, nijak zvlášt to ale nevadí. Atmosféra volného pokračování není sice zdaleka tak osobitá jako u Polanského, ale marlowovské proslovy a detektivní práce jdou Jakovi skoro stejně dobře jako před dvaceti lety. Nicholsonova režie tomuhle žánru seděla, škoda, že šlo o jeho zatím poslední pokus. Jo, a malou roličku dostal Tom Waits, ještě poměrně málo zvrásněný. ()

Reklama

boni 

všechny recenze uživatele

Pro každého milovníka Čínské čtvrti je tenhle film utrpením a opravdu jen malinkým požehnáním. Vše, čím byla Čínská čtvrť tak dokonalá, tak to vše tady chybí. Filmu nejvíce škodí mdlý děj, zmatečně a neumně sestavený do naprosto nesourodého celku, přílišné tlačení na pilu při snaze o odkazy na klasiku, naprosto nulový hudební podkres, a to vše ve více než dvouhodinovém zcela vyčerpávajícím balíčku. Naštěstí zůstává stále dokonalá atmosféra, Jack Nicholson, který svým hereckým výkonem navazuje na původního J. J., a když jsme pozorní, tak sice zmatečný, ale docela propracovaný scénář. Slabší tři hvězdy. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Hodně volné pokračování exceletní Čínské čtvrti. Popravdě řečeno, nezavrhoval bych tenhle film nějak výrazněji. Sice svému "předchůdci" nesahá ani po pás, ale přesto jde o docela solidní detektivku s možná trochu kostrbatější zápletkou, ale jinak poměrně slušně vybudovanou atmosférou. Jack Nicholson je stále stejně charismatický, Harvey Keitel je velmi dobrý coby padouch, ale očekávání přesto bylo větší, než to, co nabízí finální výsledek. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Na jednu z najznámejších noirových detektívok China Town (1974) Romana Polanského, sa rozhodol na začiatku deväťdesiatych rokov minulého storočia režisérsky nadviazať Jack Nicholson. Spolu s ním sa tak na scénu povojnového Los Angeles vracia súkromné očko Jake Gittes, ktorý má za úlohu vyšetriť na prvý pohľad triviálne podozrenie z nevery. Až mi je divné, že po tak známej (a ku podivu mnohými aj obľúbenej) Čínskej štvrti, túto snímku videlo a hodnotilo tak málo ľudí, kedže je to vlastne aj jej akoby voľné pokračovanie. Musím napísať že je to o kus lepšie, ale i tak som to ohodnotil rovnako ako jeho predchodcu. Ja tomu proste neviem prísť na chuť a to som veľkým milovníkom noir filmov. Musíte posúdiť sami, lebo ja to po žiadnej stránke proste nemôžem odporučiť. ()

Galerie (71)

Zajímavosti (10)

  • Mezi premiérou v amerických a britských kinech uplynulo těžko uvěřitelných osmnáct měsíců. (sigf07)
  • Muzikant a příležitostný herec Tom Waits se objevil v cameo roli policejního vyšetřovatele. (sigf07)

Související novinky

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)

Nicholson chce svou trilogii

Nicholson chce svou trilogii

10.11.2007

Jacka Nicholsona už očividně štvalo dívat se na ostatní herecké kmety (Slye, Bruce, Harrisona...), jak žnou úspěchy s návraty ke svým klasickým hrdinům, a řekl si, že chce taky pokračování některého… (více)

Reklama

Reklama