F1: Touha po vítězství

• Česko Formule 1: Touha po vítězství (více)

Série(6) / Epizody(60)

Pohled na jednu sezónu nelítostných závodů Formule 1, kde řidiči, manažeři i majitelé týmů jedou na plný plyn, na dráze i mimo ni. (Netflix)

M.i.k.e

pokud něco v posledních letech na oko vyčpělá Formule 1 potřebovala,pak tohle extrémně povedené promo.Od malička jsem fanoušek Ferrari,ale v tomhle případě jsem uvítal,že v celé sérii není prakticky jediná zmínka o něm,nebo (bohužel) dominantním Mercedesu.Tvůrci si tady vzali na paškál stáje "druhé" vlny,které nejsou tak vidět a ukázali,že se zde dějí možná mnohem zajímavější věci než by si obyčejný fanoušek myslel.Všechny ty mikro příběhy jsou tu navíc podávány natolik poutavě,že seriál nutí koukat na jeden díl za druhým...90% (PS : dost mě navíc tahle mini série utvrdila v tom,že mladý Verstapen je opravdu ko.ot) ()

Attta

Co musím ocenit nejvíc je fakt že tohle je dokument pro znalce i pro totální formulové neznabohy. Za ty roky co jsem skalním fanouškem tohoto sportu a sleduju téměř každý trénink, kvalifikaci, press konference atd, jsem zatím neviděl dokument, který by dokázal ukázat věci z pozadí takovým způsobem jako Netflix. Mile mě překvapilo, že konečně někdo lidem (v čr) osvětlil příbehy mladých jezdců jako je Charles Leclerc, Gasly, Ocon aspol. Jelikož české média na F1 úplně serou, tak tohle doporučuju zkouknout každému kdo se o F1 alespoň trochu zajímá. Mimo obsahovou stránku musím vyzdvihnout střih, zvuk a celý edit. Tohle je opravdu mimořádný pohled sezóny 2018, který byl mimořádně poutavě natočen. Je to pěkná pocta všem těm klukům co dřou celý život od dětství, aby se dostali na pár let do monopostu formule 1, ale hlavně i těm kteří neměli to štěstí a neuvolnilo se pro ně místo v konkurenci schopných vozech, které by byly schopny bojovat o titul a vlastně všem lidem z týmu a co se kolem F1 motají. ()

Abes

Poslední velkou cenu jsem viděl v době kdy pohár ovládl BrawnGP, naposledy jsem se u ef jedniček bavil, když je ještě vysílali na Primě. Drive to survive zašlý lesk oprašuje, dávno nemám své favority takže si tyhle drobné souboje bez ohledu na vývoj šampionátu jako celku užívám. Uvítal bych ale více z technického úseku, vývoj apod. ()

shyster

Netflix ty dokumenty prostě umí! Nikdy jsem nebyl fanoušek motoristického sportu. Přiznám se, že jsem viděl jen pár závodů formule 1 (a to asi ještě nikdy celý závod), a to je všechno. Tenhle dokument mě však chytnul a všechny 3 série (zatím jen 3 série) jsem sjel na jeden zátah. Kvalitu si to drží po všechny 3 série vysoko (a přidání Ferrari a Mercedes od 2. série zážitek jen vylepšilo). Ani ta BLM tečka na konci 3. série mě nijak nevadila. ()

Kwaichi

Konečne som si vychutnal po dlhých rokoch zas naplno napätie počas priebehu celej sezóny F1. Na prvých priečkach nieje takmer žiadna zábava. Ale dokument sa zameriava prevažne na stred poľa, kde neustále prebiehajú mikrosúboje medzi jednotlivými jazdcami a ich teamami. Týchto jazdcov som si obľubil a prežival som s nimi naplno každé ich výťazstvo alebo prehru. Aj keď v ich prídape výhra len málokedy znamená pódiové umiestnenie. ()

nineweh

Fakin hell, tohle se Netflixu povedlo. Nadchnout pro Formuli 1 i mně, pro kterou byly závody F1 jen dlouhé monotónní vžum vžum, co sledovali tátové v neděli odpoledne, tomu říkám majstrštyk. ()

Gonzi

Po tomhle jsem začal koukat na F1 :D. Je to melodramatické, ale transformuje to (principiélně nudný) závod na klasický dramatický oblouk. Kdyby tak byly servírované všechny F1 sestřihy po závodech, tak ten sport sleduje 10x více lidí. ()

jedna_vrana

Ef jednotku som považovala za najnudnejší šport na svete – naivne som si myslela, že kto dokáže viac pritlačiť na plynový pedál, je prvý v cieli. Navyše tie strašné havárie – kusy lietajúcich plastov, prevracajúce sa monoposty, občas končiace v plameňoch! Jednoducho NIČ pre dievčatá, NIEČO pre šialencov a kaskadérov. Pred pár týždňami by som sa vysmiala, že raz budem sledovať aktuálny ročník, dokonca ma zaujímajú aj piatkové tréningy. Myslím, že Netflix týmto seriálom pritiahol mnohých divákov, v USA vraj stúpla sledovanosť o 28% a v ženských radoch dokonca o 38%. Ak by aj tieto čísla neboli presné, vystihuje to situáciu u viacerých rodín, ktoré nadšene Formulu 1: Drive to Survive hodnotili. Postupne som si osvojovala predtým neznáme mená, vytvárala si sympatie k viacerým jazdcom, niektoré názory som si časom upravovala. Čo ma najviac zaujalo, bola autentickosť – niektorí členovia tímov pustili Netflix do svojej obývačky, často si v návale emócií nedávali servítku pred ústa. Mená ako Toto Wolff (fanúšička: „Pamätáte, pred rokom som sa vás pýtala, či po vás môžem pomenovať svojho psa? Povedali ste, že vám bude cťou. Tak vám predstavujem Tota Wolffa.“), Christian Horner, Otmar Szafnauer, Günther Steiner či Mattia Binotto sa mi už spájajú s konkrétnymi tvárami a špecifickým prízvukom. Do svojej slovnej zásoby som dostala mnoho nových pojmov: padock, "push - push", "box - box", šikana... Začala som pozerať aj dokument „Tour de France“, ale ten ma takto nenadchol. Kopíruje formát formuly a hoci cyklistika patrí k mojim obľúbeným športom, s formulami (ich rýchlosťou, napätím, dravosťou až drzosťou jazdcov, zákulisnými a často nefér ťahmi stajní, sa to nedá porovnať). Aj keď fanúšikom cyklistiky určite aj tento seriál učaruje. Možno je pravda, že zatiaľ posledná, piata séria už nemá toľko momentov prekvapenia, ale aj tak som sa tešila na každú novú časť. Gratulujem, Netflix, toto bola prvá reality show, ktorá sa dala pozerať. ()

LittleJohnny

Kromě první řady, kde tak nějak chybí zapojení všech týmů, je to skvěle natočená reklama na formuli 1. Je to poutavé, je to napínavé, zkrátka stojí za shlédnutí. ()

vyfuk

1. série: Trochu jsem přemýšlel. Obecně vzato, co byly ty asi nejlepší seriály tohoto roku. Přes všechny drama, dokumenty, komedie a ulítloviny jsem se dostal do bodu, kdy jsem zjistil, že zde byly tři naprosto kulervoucí. A jeden z nich je právě tento. Dílo popisující poslední dokončenou sezónu asi nejnebezpečnějšího sportu na zemi, který ale milují miliony lidí. Ať se tomu dá říkat sentiment nebo jakkoliv, tak já se zde našel jako v máločem. Pořád jsem přeji jen ten kluk co propařil nespočet času u PS2 hraním Formule ročníku 05. Samo o sobě sledujeme hlavně mladé jezdce, což je super pro nováčky jako třeba i já, kteří se díky tomu i lépe zorientují. Občas vám přijde divné, že se uprostřed série tvůrci vracíme na začátek sezóny, ale ti všímaví ví, že to má své opodstatnění a hezky to umí zapadnout. Je v tom drama, akce, nebezpečí. Je to dokonalé. V jistém slova smyslu jsem skoro i zapomněl, že se jedná o dokument. Zlatá kolekce. Nezlobil bych se za každoroční zmapování této dokonalosti. 2. série: Člověk skoro nedoufal, že by onu druhou vysněnou sérii dostal. A ono se stalo. Chvíli to ale trvalo. Než člověk zase najel na onen zvláštní styl vyprávění a přijímání příběhu skrze stáje a jejich jezdce než v rámci chronologie. Člověk to docení až skoro ke konci, kdy mu opět dojde, že v tom byla určitá gradace k nějaké pointě a podobně. Obecně vzato se skoro nedá říci nic extra špatného o tomto pokračování, ale i přesto člověka naštvaně určité flákačství, že o nějakých jezdcích se ani nedozvíte a musíte si to hledat přes Wikipedii, abyste věděli. V tomto bodě seriál naprosto zbytečně selhává, protože každý díl nemá snad více než 30 minut a přitom opomene tolik věcí, že je až stydno. Velká a zbytečná škoda. ()

Jaro.Krafcik

Dobrý pohľad do zákulisia F1, od netflixu veľké prekvapenie. Aj keď tých 95% je priveľa. Ale tak nepatrím ku skalným fanúšikom formuly. Okrem tej prvej serie ktorá nebola ani dabovaná už sa tie ďalšie dve dali pozrieť. S dabingom úplne v pohode a zbehne to človeku veľmi rýchlo. Za mňa spokojnosť a dôkaz že nemusíte mať vôbec žiadne znalosti ohľadom F1, ale meno Schumachera a Nikiho Laudu pozná asi každý. 4* ()

LuciusWlk

Už první série a perfektní sonda do zákulisí stájí F1 mě uchvátila. V první sérii ještě chyběl Mercedes a Ferrari a tak bylo více prostoru pro stáje, které musejí rok co rok bojovat o udržení v seriálu. I tak ale šlo o podívanou, která tady dlouho nebyla. Po úspěchu první série a masáži fanoušků jsou v druhé řadě i stáje Mercedes a Ferrari. I když nechávájí prostor filmařům jen minimální a trochu se tak upozadily menší stáje, stále bylo co obdivovat. ()

jirijost

Skvělý napínavý seriál o zákulisí Formule 1, dozvíte se věci ke kterým se normálně nemůžete dostat. Baví mě hlavně prostředí menších týmů jako je Haas nebo Renault. Týmy jako Mercedes nebo Ferrari si dávají až moc velký pozor na pusu. První série možná o fous lepší než druhá, přesto to pořád nemá chybu. ()

wooozie

Zatímco dříve jsem jako velký fanoušek F1 nevynechal jediný závod v sezoně, posledních asi 10 let se donutím zhlédnout tak maximálně 3 závody za rok, které velmi často pronudím a ta vášeň pro tento královský sport je prostě pryč. Jenže teď to budu muset asi přehodnotit a myslím, že nebudu sám. Drive to Survive je totiž absolutní dokonalost. Drama antických rozměrů, kde nejde tak zásadně o technickou stránku věci, ale celé je to především o dřině, ambicích, rivalitě, tlaku, intrikaření a podrazech. Opravdu toto není pohádka o tom, jak bezejmenný outsider ke štěstí došel, toto je drsný svět, kde se nikdo s nikým nemaže a i ten sebevětší talent lze přeplatit penězi. Svět, ve kterém chtějí být všichni první, ale logicky pokud někdo vyhraje, musí někdo i prohrát, což je pro všech 20 jezdců, kteří jsou buď sobečtí, arogantní, ambiciózní, agresivní nebo všechno dohromady, naprosto nepřijatelná možnost, takže o dramatické situace opravdu není nouze. Upřímně a bez příkras natočeno, perfektně sestříháno a ty příběhy... každý závod, každý tým, manažer, jezdec, všichni mají svůj příběh, který má někdy pěkné zakončení, ale velmi často ten příběh pekelně zhořkne. S01: 10/10. Ve druhé sérii krasojízda pokračuje. PR týmy i těch největších stájí pochopily, že tento seriál jim může u fanoušků dost pomoct a taky se snažily, aby jejich obraz zůstal nepošramocen, ale ani tady se s tím tvůrci nemazali a ukazují, že tento sport opravdu není pro slabé povahy. S02: 10/10. Stále špičková práce. Jediný problém je u mě, protože po dvou vynikajících řadách jsem se rozhodl znovu začít pravidelně sledovat závody, tudíž už všechny ty příběhové zvraty, happy endy a průsery podrobně znám, takže ve srovnání s předchozími sériemi tam není ten wow efekt. Nadále se však jedná o absolutní bombu. S03: 9/10. ()

Wally

Super dokumentární seriál! F1 jsem sledoval od malička...začal jsem Sennou, Prostem, Mansellem...postupně přešel k Schumacherovi, Hakinnenovi, Irvingovi, Hillovi...každý víkend strávil 2h sledováním Velké ceny. Postupem času jsem však znechucen politikařením, zvyhodňovaním bohatých stájí a úpadkem mého oblíbeného McLarenu sledování omezil jen na přečtení výsledků a následně ztratil přehled v týmech a jezdcích. Tímto seriálem se lehce vracím zpět. Trošku jsem čekal, že to půjde chronologicky závod po závodu, ale nakonec jsem si na tento způsob vyprávění zvykl a jsem s ním ok. První série byla super! Zahlédl jsem pár známých tváří jako Raikonnena, Hamilton nebo Vettela. V září kamer jsou spíše ty menší stáje, ale i tak je to velice zajímavé. Druhá řada pokračuje a udržuje kvalitu první a jako bonus přidává účast i největších stájí jako Ferrari a Mercedes. Paráda, že se je podařilo přitáhnout. ()

Milan25

Dobře natočený pohled do zákulisí F1, který se soustředí hlavně na ty slabší týmy. Dvě sezony jsem zvládl za 3 dny, je to dívatelné a uvidíme, jak dopadne sezóna 2020, ale asi mě to, Peťo, nepřesvědčilo, abych se na F1 začal zase dívat. ()

Pawlisman

Určitě krásný vhled a také přívětivá stopáž. Jedná se o reklamu na F1. Tedy vlastně takový delší trailer. Dočkáme se zmatenému výběru témat a ochutnávek od všeho a v různých časech. Ale proč ne. Nejde o chronologický dokument. Spíše načichnutí do stájí a zákulisí. To vše poutavou formou, sic má každý díl stejnou strukturu. Ale je to zábavné a zajímavě a poutavě zpracováno. Na F1 se budu muset zase někdy mrknout.. ()

nonick1

F1: Touha po vítězství, aneb "Rivalové" na pokračování. Netušil jsem, kolik úsilí, emocí, dovedností, stresu, napětí, soustředění a touhy po vítězství lze vtěsnat do TV seriálu, ale tenhle seriál - plný menších či větších dramat, až po ta největší - je výjimečný jako samotná Formule 1, kde výkon na 99% už znamená nestát na bedně... ()

majec4

Sledujem F1 od detstva prakticky nonstop. Ratam dni od konca jednej VC po zaciatok prvych treningov dalsej VC. Ano je to nuda sem tam :), ale ked to clovek sleduje tak dlho, tak si najde cesty ako sa o tom dozvediet viac a bavi ho to ani nie kvoli konkretnym pretekom, ale kvoli tomu vsetkemu okolo. Tento serial to vsetko prinasa v celkom efektnom podani. Preteky su super zostrihane. Paci sa mi ako sa striedaju stajne v jednotlivych dieloch a to, ze serial sa venuje aj pilotom nie len z prvej polovice startoveho rostu. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů