Osamělý mstitel

Kokaínový kartel

Akční / Thriller / Drama / Krimi

USA / Německo, 2003, 109 min

• Heroine

Tak to fakt nemusím. Drogový dealeři, hodní poldové, jejich zavražděné manželky, to je téma které mne až obtěžuje. Celý film neměl ani jeden originální nápad, a scénář nemastnej neslanej. Nakonec se filmařům ani nepodařilo ve mne vzbudit soucit s hlavním hrdinou, protože jsme jeho ženu, jako diváci, naprosto neznali. Tím vznikl pro diváka film o ničem. Jedna hvězdička jen za Diesela, a za jeho svaly.(16.3.2011)

• Pitryx

Pokud měl tohle být akční film, tak tam té akce tolik nebylo. Vůbec jako akční film toto dílo u mne nenalezlo odezvu. Diesel se moc nepředvedl, takže film usnul hned po začátku. Děj je statický, takže mi to přišlo jako detektivka. Akční film by měl mít spád. Tenhle jej neměl. Za prachbídný konec nedostane tento film ani ň. 3007201110008/10501(25.2.2014)

• Slarque

Scénář se na začátku tváří přinejmenším stejně ambiciózně jako Traffic, ale vydrží mu to sotva dvacet minut. Pak sklouzne k žánrovým klišé příběhů pomsty a žádné pozitivní překvapení už nenabídne. Vin Diesel se pustil do vod, které spíš než fyzičku potřebují herecký talent. Scén, které jsou viditelně nad jeho schopnosti, je tu celá řada. Režisér se sice poctivě snaží, ale prostě nemá na čem stavět.(2.4.2006)

Veľmi uťahaný film a kde Diesel dokáže zaujať, ale v podstate nemá čo hrať. F. Gary Gray je dobrý režisér a dokáže vo svojich filmoch ponúknuť zaujímavú atmosféru, ale o tomto filme to neplatí. Síce dokáže hlavnú postavu položiť až na dno, ale zvyšok je obyčajná tuctová kriminálka bez väčšieho nápadu, ktorá nedokáže ani ničím strhnúť. 60% - 3*(26.9.2010)

Jistě..tenhle film opravdu NENÍ žádá akční jízda.. Jen pomalu, nevzrušeně ubíhá... Musím ovšem říct, že sem se u něj rozhodně nenudil, vůbec, celkově s tímto druhem "pomalých akčních filmů" nemám problém... Film velice připomíná comicsového KATa (Punisher), ale je mnohem vyrovnanější (herecky, scénáristicky....) a já sem velice spokojenej.. O výkonu Vina Diesla ani nemá cenu se rozepisovat, protože je prostě skvělej.(2.4.2006)

• - Původně se měl film jmenovat Diablo, avšak to se nelíbilo firmě Blizzard Entertainment, která vytvořila několik dílů úspěšné počítačové hry se stejným názvem. Neprošla ani kosmetická změna názvu na El Diablo. Díky těmto nepříjemnostem byl film nakonec uveden s více jak ročním spožděním pod definitivním originálním názvem A Man Apart. (korbitch22)

• - Spoiler: Scéna, ve které Sean (Vin Diesel) umlátí dealera k smrti, byla původně daleko rozsáhlejší než finální sedmivteřinová verze. Tvůrci však v rámci snahy o snížení ratingu dostupnosti scénu sestříhali. (KucC)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 39. (Zdroj: ČSFD.cz)