Osamělý mstitel

• USA A Man Apart (více)
Trailer

Špičkový agent protidrogové jednotky Sean Vetter provede s parťákem Demetriem Hicksem razii v mexické Tijuaně, aby zatknul bosse drogového kartelu Mena Lucera. V krvavé přestřelce se sice mafiánovi podaří uprchnout, ale Sean ho pronásleduje a nakonec zatkne. Po úspěšné akci se vrací domů k manželce Stacey. Místo zatčeného Lucera okamžitě převezme gangster, který si svou krutostí vysloužil přezdívku Diablo. Lucero je odsouzen na doživotí a žádá svého pobočníka Matea Santose o službu. Krátce poté vnikne do Seanova domu zabiják, který střílí na pár ležící v posteli. Stacey je zabita, Sean těžce zraněn. Od překupníka Monroea se dozví, že za vraždami stojí Diablo. Mateo Santos mezitím organizuje převoz Lucerovy rodiny do bezpečí. Manželka i malý syn zahynou při explozi auta, v němž byla nastražena bomba. Nešťastný Lucero zavolá Seanovi a radí mu, jak má dostat jeho nelítostného nástupce. S Hicksem se vydávají za obchodníky s drogami a chtějí od dealera Joea koupit kokain. Když přebírají zboží, Sean zjistí, že muž, jenž ho přivezl, je jedním z vrahů, kteří vnikli do jeho domu. Vrhne se na něj, a vyvolá tak přestřelku mezi policisty a zločinci. Kvůli zpackané akci, která stála život tři policisty, je Sean odvolán. Pronásledování Diabla se ale nehodlá vzdát. Dokáže dotáhnout pomstu do zdárného konce? (TV Nova)

Trailer

novoten

Ne až takový provar, jak jsem se bál, přesto příliš utahané a v případě vysvětlovacích pasáží nesnesitelně polopatické. Jediným důvodem pro případné zhlédnutí tak zůstává samozřejmý a drsný Vin Diesel, hrající pořád ten samý obličej a stejně to pořád funguje. Jeho charisma a um rozdávat rány, kulky a hlášky mě přiměly mstitele neodstřelit už v supertrapné scéně domácí oslavy. ()

DaViD´82

Být Seagal aspoň trošku ve formě, tak si tady najisto zahrál. Průměrná krimi o mstícím se policistovi jak dělaná pro TV obrazovku. Snad jen aspoň troška invence v klišovitém scénáři a umírněnější stopáž by prospěli k lepšímu dojmu. Herci jsou nijací, režie také, scénář je děs, ale i tak se to dá bez újmy zkouknout a nepůsobí to nikterak směšně, jen děsně průměrně... ()

Skejpr

Jistě..tenhle film opravdu NENÍ žádá akční jízda.. Jen pomalu, nevzrušeně ubíhá... Musím ovšem říct, že sem se u něj rozhodně nenudil, vůbec, celkově s tímto druhem "pomalých akčních filmů" nemám problém... Film velice připomíná comicsového KATa (Punisher), ale je mnohem vyrovnanější (herecky, scénáristicky....) a já sem velice spokojenej.. O výkonu Vina Diesla ani nemá cenu se rozepisovat, protože je prostě skvělej. ()

Superpero

F. Gary Greye mám rád a ty jeho odlehčený komedie jsou fakt super, jenže když se pokusil o "serióznější" film o pomstě ve stylu Charlese Bronsona, tak selhal. Ano, to že je tenhle film tak nudný je hlavně režisérova vina. Člověk chce vidět Vina Diesela jak nasraně ustřeluje lidem hlavy, ale on místo toho furt jen trpí doma a hraje k tomu smutná hudba. Diesel ale hraje dobře a charisma má, jenže k čemu to je když je režisér bezradný. Samozřejmě že na nějaké ty přestřelky taky dojde a ty jsou docela v poho, ale viděl jsem hafo lepších. Další herci kromě Diesela jsou nesympatický (až na jeho ženu ale ta to hned na začátku koupí) a vůbec mi tam neseděla ta nigga atmosféra, o hypertrapnym Timothy Olyphantovi nemluvě. Ale jako koukat se na to dá. ()

Flipnic

Již před delší dobou jsem si všiml, že moje hodnocení tohoto filmu dosti vybočuje z celkem šedého průměru hodnocení drtivé většiny diváků... Sám se divím, že film není hodnocen lépe, ovšem nevnucuji nikomu jeho absolutní hodnocení, jako činím já sám. Film jsem shlédl dvakrát a to v mezidobí několika let a opravdu nemohu hodnotit jinak. Důvodů je pro mne mnoho. Jednak příběh, ano jednoduchý příběh o pomstě, který osobně prostě v akčních filmech zbožňuji. Diesel je zde neuvěřitelný tvrďák, před ničím se nezastaví, jeho podobnost s komixovým "Punisherem" (kterého považuji za ztělesnění pomsty samotné) je zde velice výrazná, ovšem film se tváří dosti realisticky, což se mi na něm právě líbí. Herecké výkony - všech hlavních postav jsou na jedničku. Akce na jedničku. A hlavně několik pro mne nezapomenutelných scén, jako je "šikana" mladého namachrovaného dealera/vedoucího kadeřniství za přestupek, umlácení a zabití jednoho z gangsterů při akci po tom, co šmejd začne mluvit o zavraždění Dieselovy manželky, "pohřbívání za živa" kadeřníka za účelem dostat se dál k šéfovi kartelu, vztah hlavního hrdiny s hlavním záporákem, perfektní konec, kdy si Diesel pro hlavu mafiánského kartelu prostě příjde ... Já ten film prostě miluju, je to jeden z nej akčních revenge filmů, co znám. ()

• Původně se měl film jmenovat Diablo, avšak to se nelíbilo firmě Blizzard Entertainment, která vytvořila několik dílů úspěšné počítačové hry se stejným názvem. Neprošla ani kosmetická změna názvu na El Diablo. Díky těmto nepříjemnostem byl film nakonec uveden s více jak ročním spožděním pod definitivním originálním názvem A Man Apart. (korbitch22)