Osamělý mstitel

Kokaínový kartel

Akční / Thriller / Drama / Krimi

USA / Německo, 2003, 109 min

• castor

F. Gary Gray má občas světlejší momenty a dokáže některým pasážím vtisknout napětí a originalitu, ale v tomhle thrilleru se mu na režijní taktovku lepí spíš nelogické situace a řada scén vyloženě trapně klišovitých. Do idylického soužití Stacey a protidrogového policisty Seana zasáhne Staceyina vražda a děravý děj se už jen přehoupne ke klasickému honu za pomstou. Sean to psychicky nezvládne, postřílí pár maníků a od policie je propuštěn. Tím jeho předvídatelná honba za pomstou ale nekončí. Tu a tam se blýská na propracované akční sekvence, ale jinak jde jen o ždímání divákova času. Seč Diesel disponuje jistým charisma, ostatní tvůrci filmu jsou jakoby proti, chybí napětí, místy logika a celkové vyznění je znatelně pod průměrem!!(9.4.2006)

Vehicle Identification Number Diesel (odteraz iba Vincent Nafťák) a jeho prvá spolupráca so skvelým režisérom F. Gary Grayom (volajme ho ďalej iba Ef DžíDží). Miestne hodnotenie klame a film rozhodne mal Dží Džího kvalitný rukopis. No, pravda je, že nepomohol im “premakaný” scenár..., policajtovi zabili ženu, on nepochopil, že je to šanca začať odznova, a tak sa išiel rýchlo a zbesilo pomstiť, a v podstate za plnú severoamerickú hodinku a pol vybielil gang chilli con carne cigošov. Aké originálne že ?? Ja viem, ja viem, ale nejde o to, či sa jedná o stokrát videné, ale o to, ako dobre to na stoprvé borci natočia. Ef DžíDží je skvelý režisér, a Vincent Nafťák, predtým než definitívne pochopil, že Fas & Fúria sú jeho budúcnosť, ešte kvalitne dolapil pár cigošov, povedal im, že medikamenty sa mimo oficiálnych trás do USA nosiť nebudú ak z toho on nič nemá, urobil im bum bum a bác bác a bolo. Mne celkom sedí tento tradičný Oravský štýl života v pohraničí Mexika. Vám nie ? Za zmienku stojí určite ľúbivá surovosť scén, kvalitná prestrelka podľa vzoru “Horlivosť”, aj Nafťákov image. Rovnako tak sa mi páčil výkon Timoteja OliySlona v úlohe drogového priekupníka. Všetko do seba celkom pekne zapadalo. Ja som bol na konci spokojný a ku tomu ešte aj milo prekvapený.(15.8.2020)

Přesto,jak strašně moc je tento film neoriginální,uvažoval jsem chvilku dokonce i nad 4*.Osamělý mstitel má totiž styl.Problém je v tom,že celý film je právě ve stylu dost nevyvážený.Chvilkama je děj pořádně drsný a ostrý a atmosféra temná a nemilosrdná,ovšem během chvilky autoři několikrát nepěkně obrátili.Chvíli jde o dost temný thriller,kdy vin Diesel bezvýčitkově střílí a mlátí všechny co uvidí,vzápětí však pořádně vyměkne a z osamělého mstitelé se stané poctivý policista se srdíčkem na tom správném místě(pche!).Ona cesta msty je skutečně nalajnovaná a téměř předpisová,přesto musím přiznat,že pointa mě trochu překvapila,ikdyž je taková dost divná.Vin Diesel má na tyto role ksicht i postavu,takže on tomu filmu rozhodně prospívá,škoda jen ostatních,nemá k sobě totiž vůbec žádného důstojného spoluhráče a hlavně ani protihráče.Osamělý mstitel je zkrátka jednohubka na sobotní večer,která nudu nevyvolá.(9.11.2008)

Je-li příběh o ničem a bylo-li takových natočeno snad tisíc, pojďme film nečím obohatit. Dost bylo Segala. Dosaďme do něj negry s bouchačkama a řetězama na krku. A povede je drsňák se srdcem na pravém místě - Vin Diesel! Joo! Nová éra akčních filmů začíná :-/ Alespoň, že je na co se dívat. A tím nemyslím děj ;-)(24.4.2006)

• Heroine

Tak to fakt nemusím. Drogový dealeři, hodní poldové, jejich zavražděné manželky, to je téma které mne až obtěžuje. Celý film neměl ani jeden originální nápad, a scénář nemastnej neslanej. Nakonec se filmařům ani nepodařilo ve mne vzbudit soucit s hlavním hrdinou, protože jsme jeho ženu, jako diváci, naprosto neznali. Tím vznikl pro diváka film o ničem. Jedna hvězdička jen za Diesela, a za jeho svaly.(16.3.2011)

• - Původně se měl film jmenovat Diablo, avšak to se nelíbilo firmě Blizzard Entertainment, která vytvořila několik dílů úspěšné počítačové hry se stejným názvem. Neprošla ani kosmetická změna názvu na El Diablo. Díky těmto nepříjemnostem byl film nakonec uveden s více jak ročním spožděním pod definitivním originálním názvem A Man Apart. (korbitch22)

• - Spoiler: Scéna, ve které Sean (Vin Diesel) umlátí dealera k smrti, byla původně daleko rozsáhlejší než finální sedmivteřinová verze. Tvůrci však v rámci snahy o snížení ratingu dostupnosti scénu sestříhali. (KucC)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 39.