Osamělý mstitel

Osamelý pomstiteľ

Kokaínový kartel

Akční / Thriller / Drama / Krimi

USA / Německo, 2003, 109 min

Spousta záporů, málo kladů je velmi blbá kombinace. Diesela mám rád a hrát drsný týpky umí - první hvězdička, pak už jsem ve filmu našel pouze jeden klad, a to brutálnost, přesně tak brutálnost, ne jenom milionkrát viděné bezúčelné střílení a mlácení. Ale když se tady někdo trefí, tak letí o mozek na zeď! -další dvě hvězdičky. Pak už z filmu nejde nic vyzvednou, chudý scénář a ještě chudší režie :((2.4.2006)

• maxi6

Nicotné, prázdné story o drogové mafii. G.Grey zde použil do hlavní role akčního V. Diesela, muže svalů a dech beroucího charisma, který se opravdu pro nic jiného nehodí, nepočítám li jeho spoluúčast na produkci. Nemožné, rádobyvtipné fuck dialogy, nelogicky propletená změť žánrů. Jediné co mi utkvělo z necelých dvou hodin, byl špičkový nástup titulků a nářezová hudba. Pokud bych měl kalkulovat: Vine, jak hluboko si klesl ?(22.11.2004)

Když jsem viděl prvních dvacet minut, myslel jsem to bude nuda. Dieselovi se pomstí, za jeho job a za to co dělá, a on se potom mstí za jejich pomstu..jak jednoduché..navíc název Osamělý mstitel vůbec nesedí, když ma po boku dva černochy, který mu pomáhají..to moc osamělý neni. Opět tleskám českýmu překladu. Od asi cca 45 minut se to teprve rozjede, protože na scénu přichází zábavná postava, která filmu tolik chyběla a to jest Timothy Olyphant. Ten tam je sice dohromady tak pět minut, ale jeho role film trochu zachrání od nemastný, neslaný nudy o pomstě. Chválím přestřelky, někdy i hudbu, Dieseluv plnovous a sluneční brýle, Olyphantuv zubatej úsměv a vtipný přezdívky jako je Sexy a Dávka (wtf). Proklínam prvnich 45 minut nudy a tmavý scény, kde je vidět úplný hovno.(14.2.2017)

Filmy tohoto typu mám moc rád (řadím sem např. Training Day, Drsný časy, Street Kings nebo právě Osamělého mstitele), zkrátka nasraní hlavní hrdinové, co se umějí pohybovat v drsném prostředí. Vinu Dieselovi tato role sedla jako ušitá. Jedinou slabinkou je tak trochu utahaný scénář, kdy jednotlivé scény ztrácejí na dynamice. Ale ve filmografii Mr.Diesela patří A Man Apart určitě mezi to lepší.(2.7.2012)

Nechápu, co se stalo. Už od pohledu tuctové seagalovsky-lundgrenovské céčko a přitom se z toho vyklubalo velmi kvalitní béčko. Pomsta sice není kdovíjak originální námět, ovšem to podání je na jedničku - zvlášť zvrat ke konci filmu a vůbec samotný závěr se mi hodně líbil. Navíc Vin Diesel tady ze sebe ždímá maximum hereckého umu, o kterém snad možná ani nevěděl, že ho má :-) takže jeho postavu jsem mu plně věřil. Stejně kvalitně se projevil i Tate a ve třetím sledu i můj oblíbený Olyphant, který ale neměl až tak moc prostoru. Pokud tedy vybírat něco z dlouhého seznamu "tupých béček", tak tohle brát jako jedno z prvních.(27.3.2012)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 39. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Spoiler: Scéna, ve které Sean (Vin Diesel) umlátí dealera k smrti, byla původně daleko rozsáhlejší než finální sedmivteřinová verze. Tvůrci však v rámci snahy o snížení ratingu dostupnosti scénu sestříhali. (KucC)

• - Původně se měl film jmenovat Diablo, avšak to se nelíbilo firmě Blizzard Entertainment, která vytvořila několik dílů úspěšné počítačové hry se stejným názvem. Neprošla ani kosmetická změna názvu na El Diablo. Díky těmto nepříjemnostem byl film nakonec uveden s více jak ročním spožděním pod definitivním originálním názvem A Man Apart. (korbitch22)