• ilemas
  *****

  Jeden z mých nejlepších českých "Svěrákovskýchˇ" filmů. Tenhle film jsem viděl aspoň 50x ne-li víckrát (fakt nekecám) a stále se mi líbí. Nejvíc a nějak zvláštně na mě působí scéna, kdy soused dotlačí kolečko s ohněm. Ta mi zůstala dlouho v paměti a vždy se na ni těším. Taková dobře zachycená atmosféra. Vynikající film. Škoda,že dnes už se takové filmy netočí. Vratné lahve mě zklamaly.(12.10.2007)

 • B!shop
  ****

  Jedna z mala vaznejsich roli Zdenka Sveraka, ale i presto si s tim poradil perfektne a prave jeho postava dava do filmu i krapet ty komiky, i kdyz spis tragikomiky. Jinak samotnej pribeh neni nic zvlast originalniho, ale Vit Olmer to vyjimecne zvladnul dobre a i kamera se snazi, takze se na to prijemne diva. Navic film neni moc dlouhej. Slabsi 4*.(12.9.2007)

 • Radek99
  ****

  Už úvodní scéna snímaná subjektivní kamerou naznačuje, že tvůrci mají zjevnou tendenci podat nějaké hlubší svědectví o době reálného socialismu, době oprýskaných omítek, rozbitých měst i rozbitých mezilidských vztahů. Dysfunkčnost manželského svazku je hlubší problém, na nějž Vít Olmer nahlíží s mírnou nadsázkou, kterou umocňuje stěžejní téma tzv. druhé mízy v životě hlavního mužského hrdiny. Spolu s dalším Olmerovým snímkem Co je vám, doktore velmi přesvědčivý filmový důkaz, že Zdeněk Svěrák coby charakterní (ne)herec obstojí i mimo své autorské projekty.(25.7.2011)

 • Pierre
  *

  Od začátku jsem si kladl otázku co tenhle film vlastně je? Kritika tehdejší společnosti, drama o muži který kvůli lásce dokázal zblbnout, anebo komedie o bezcharaktérním sukničkáři? Já vám nevím, přátelé. Jenom mohu řéct,, že tady to mě dost zklamalo. Co naplat že Svěrák předvadí brilantní neherecký výkon když je scénář stupidní až na půdu a příběh se během filmu nikam neposouvá a nemá ani působivý závěr, který by to třeba ještě trochu mohl vylepšít. Tady mě to nízké hodnocení mrzí, ale nemohu jinak. Svěrák by si zasloužil o hodně lepší scénář a divák lepší filmovou podívanou.(20.6.2016)

 • Orlau32
  ***

  Ve své době velmi populární film o muži ve věku středních let, který prožívá manželskou krizi a nudu v něm, aproto si náhodně našel objekt svého sexuálního zájmu, kterému obětuje neuváženě vše, včetně své kariéry. Je to sice komedie, ale vzhledem k tomu, že takové případy se dějí stále, jedná se o nadčasový film. Zdeněk SVĚRÁK hraje svou roli výtečně, trochu mi lezla na nervy Ivona KRAJČOVIČOVÁ, která hrála dost afektovaně. Pokud si to ovšem role takhle nevyžadovovala. Výkony ostatních herců průměrné.(20.9.2007)

 • - Svěrák se při natáčení do Krajčovičové částečně zamiloval, láska ale nebyla opětována, což pana Svěráka urazilo. Naštěstí až na konci filmu, jak dodal režisér Olmer. (mchnk)

 • - Hlavní roli měl původně ztvárnit Jiří Menzel. (mchnk)

 • - Natáčelo se v lokalitě na Malé Straně v Praze, v objektu bývalého geologického ústavu a na Slovensku v Košicích. Scéna rozloučení Hnyka (Zdeněk Svěrák) a Tomčányové (Ivona Krajčovičová) v závěru filmu se odehrává v Letenské ulici před budovou tehdejšího Federálního ministerstva financí ČSSR. (SeanBean)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace