Krupiér

• Francie Croupier (více)

Ví, že existují jistá pravidla, jejichž porušení znamená pro krupiéry konec jejich kariéry. Ale právě ono porušení je konečně výzvou, kterou celou dobu hledal. Jack Manfred shání práci a životní uplatnění. Vrátil se z jižní Afriky, kde pracoval v jednom z provinčních kasín a jediné, co ví je, že krupiérem už rozhodně být nechce. Stal by se raději spisovatelem. Nedostatek hotovosti ho ale nakonec přeci jen přinutí nastoupit do kasína U Zlatého lva. Návrat do domu závislých je mnohem lehčí, než si Jack myslel. Tentokrát ale chce mít vše pod kontrolou on. Nemíní se nechat nekončící mašínérií vydělávání a prohrávání peněz sešrotovat, vyždímat a vyvrhnout. Ví, že existují jistá pravidla, jejichž porušení znamená pro krupiéry konec jejich kariéry. Ale právě ono porušení je konečně výzvou, kterou Jack celou dobu hledal. (oficiální text distributora)

Nick Tow

Dielko, ktoré spočiatku sľubovalo veľa, aby napokon skončilo iba ako mierne nadštandardná jednohubka v pažeráku zabudnuteľných filmov. Rozohraté motívy a očakávania v druhej polovici zväčša končia v slepých uličkách a záver akoby pricupital z nejakého iného filmu. Ale Clive Owen je fakt "pohodář" a keď už nie celý film, aspoň zopár "životných múdier" sa človeku votrie pod kožu. Ideálne by bolo hodnotenie 3 a 1/2. ()

NinonL

Zajímavý námět, atraktivní prostředí, v němž se film odehrává. K tomu tajemný Clive Owen na blond i na black. Pro milovníky hazardních her či představitele hlavního hrdiny ideálních 94 minut. ()

kareen

Odtažitě chladné charisma, které postavě krupiéra Jacka vtiskl stylový Clive Owen je prostě okouzlující... ()

numi

Krupiér je typický evropský film, na který prostě musí mít divák chuť. Má neuvěřitelně podivnou atmosférou. Já se až tady v komentářích dozvěděl, že tam byla nějaká hudba... Děj je zajímavý a výborně zachycuje postupnou proměnu hlavní, respektive "obou" hlavních postav, a "jejich" vliv na ossoby "jim" blízké. Docela zajímavá je i "hra" s čísly a kurzy, která filmu dodává jistý šmrnc a potažmo také kapku originality. A v neposlední řadě je vynikající Clive Owen, který na mě působil překvapivě slizkým dojmem, což mě docela překvapilo. On totiž je většinou cukrovatější než cukrová vata. Je to mezi trojkou a čtyřkou a protože tam něco kliknout musím, tak dám trojku. Jinak by to ale bylo 70%. [leden 2006] ()

italka63

Jsem tak trochu na rozpacích...drama o mladém, velmi profesionálním krupierovi v casinu Zlatý lev, jehož otec je ovšem hazardní hráč, co jezdí po světě...co když napíše knihu? Jack je velmi schopný a přesně ovládá matematiku, miluje čísla. Má svoji přítelkyni, černovlasou Marion a moc o ni stoji. Ona ho podporuje ve psaní a on proti jeji vůli dál chodí za hraci stoly, kde si jednou všimne sympaticke ženy, která má snahu se s ním sblížit a časem přijde s plánem....výborný Owen, celkové zpracování filmu tolik nenadchlo...a pořád divná Anglie. ()

Maq

Tenhle scénář napsal spisovatel (tedy nikoli pisálek), který potřeboval vydělat. Já bych mu to i odpustil, ale jak stárnu, tak mně čím dál víc vadí takový ten spotřební, nezávazný vztah k sexu. Myslím že gambling v tomhle oboru je zhoubnější než rakovina. Nikdo nevyhrává. ()

YURAyura

6/10 Bylo to jako druhe dvd k nejakemu platku, tak jsem si rikal, no co, Owen je v pohode, britum se obcas taky podari, tak tomu dam sanci... Prvni 3/4 byly super - porad se k necemu schylovalo, Owen byl standartne vyborny (skoda ze odrekl toho Bonda - CasinoR, pravda ale, jestli cetl jeho scenar, tak to uz chapu ;]), ostatni postavy taky pestrobarevne, prostredi atraktivni. Ale v te posledni casti jakoby tvurcum dosel dech, penize a napady, najednou se to utnulo a hotovo. Priznavam, ze u takto rozjeteho filmu me to mrzelo jeste vic nez obvykle... ()

Philcze

Skvěle vystižená beznaděj a bezvýchodnost práce krupiéra. V tomhle filmu si navíc museli MGM vytipovat Owena jako budoucího kandidáta na Bonda. Owen je tu za obrovskýho šviháka ve smokingu a se starým Astonem v garáži (alespoň po část filmu). Kromě něho zaujme i subtilní režie, která dává Owenovi dostatek prostoru na herecké dýchání, ale zároveň se v poslední třetině nebojí přitlačit na pilu. Neprávem zapomenutý film. 80% ()

marleyy

75% Podivuhodný příběh, kterému vládne Cliwe Owen. Krásně intimní, komorní ale i tajuplný snímek, který spíš než odpovědi, klade hodně otázek. Nejvíce mě však dostal konec, který jsem nečekal a měl jsem problém si ho správně vyložit. ()

MartinNDL

Všichni hodnotící lidé, kteří Krupiéra viděli, tak náhodně zapli TV a byli mile překvapeni. Já jsem jí pustil zcela cíleně, ale výsledek byl na chlup stejný. Clive Owen mě svým výkonem naprosto dostal, byl skvělý. Navíc šlo o velmi slušný film s nečekaně podařeným scénářem. Dvě dějové roviny, nečekané momenty, zábavné. Mike Hodges sice vypadá jak rybář, ale točit evidentně umí. ()

Topco

Malá, humorne odľahčená britská krimi s atraktívnym námetom aj obsadením či menom režiséra... ale výsledok rozpačitý. Malo to nádych neo-noiru (voice-over, nejednoznačný hrdina, ktorý napriek viacerým zásadám nemá problém napr. zahýnať priateľke; záhadná žena zvádzajúca hrdinu a dávajúca návrh zúčastniť sa zločinu), ale od režiséra takej cool pecky akou je Get Carter (1971), som však rozhodne čakal lepší výsledok. Povrchne spracovaný príbeh, bez nápadu a napätia, s navyše nezaujímavými vedľajšími postavami. Nechalo ma to úplne chladným. ()

Icefist

Snímek má několikeré signifikantní prvky. V první řadě rozhodně představení Clive Owena, jemuž je role snad šitá na míru. V tomto momentě mě nenapadá nikdo, kdo by měl tak hypnotický a uhrančivý pohled, aby se do hlavní role hodil víc. Zadruhé je to styl vyprávění, kde velká část příběhu je divákovi předkládána ve formě monologů ústřední postavy. Dále je to jistě hutná atmosféra, v níž hltáte každou minutu stopáže, aniž byste tušili, co za zvrat bude následovat. Začtvrté je to neobvyklé prostředí. Jistě, kasina jsme tu už měli mnohokrát, ale aby se vše točilo okolo krupiéra, to je něco, co se nevidí. Proč ale všechno prozrazovat, že? 80 % Oblíbená část- Owenovo rozdání karet přátelům při pokeru ()

uhlajz

Začínám mít dost rád Clive Owena, Krupiér je velice příjemný film a skvěle zachycuje myšlení hlavní postavy. Ostatní herci tam jsou sice do počtu, ale Clive to za ně všechno vzal. Krásná one man show. ()

shantim

Pro mne je tento film příjemným překvapením. Propojení práce spisovatele s prostředím práce krupiéra je dost zajímavé. ()

Cortes3

Toto byl opravdu vynikající film, těžko se mi to popisuje, ale tento film opravdu doporučuji, ten krupiér mě uplně nadchl, výborná postava, herec byl skvělý. Akorát jako krimi mi to teda nepřipadalo. ()

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges