Krupiér

• Francie Croupier (více)

Ví, že existují jistá pravidla, jejichž porušení znamená pro krupiéry konec jejich kariéry. Ale právě ono porušení je konečně výzvou, kterou celou dobu hledal. Jack Manfred shání práci a životní uplatnění. Vrátil se z jižní Afriky, kde pracoval v jednom z provinčních kasín a jediné, co ví je, že krupiérem už rozhodně být nechce. Stal by se raději spisovatelem. Nedostatek hotovosti ho ale nakonec přeci jen přinutí nastoupit do kasína U Zlatého lva. Návrat do domu závislých je mnohem lehčí, než si Jack myslel. Tentokrát ale chce mít vše pod kontrolou on. Nemíní se nechat nekončící mašínérií vydělávání a prohrávání peněz sešrotovat, vyždímat a vyvrhnout. Ví, že existují jistá pravidla, jejichž porušení znamená pro krupiéry konec jejich kariéry. Ale právě ono porušení je konečně výzvou, kterou Jack celou dobu hledal. (oficiální text distributora)

Brain-D

Film, který se točí kolem malého Casina a života Krupiéra. Clive Owenovi role sedla, ale celkem jsem se nudil.. ()

Fakipics

Skvěle neambiciozní film o kynuté kráse spisovatele, který zanevře nad vlastní fantazií a napíše si vlastní autobigrafii o tom, jak je lehké v životě býti bastardem, když se člověk rozhodne mít všechno pod kontrolou. Tutovní bestceller vydané knihy ke konci filmu byl nevyhnutelný. Úžasně charizmaticka postava Belly, která mi neskutečně ukradla srdce ''tvůj chlápek mě ojel,napráskal a vykouřil hašiš'' a která mi dala spát až za svítání, mě přesvědčuje o tom, že tak strohý scénář a nekompromisně nezávislý film by měl hrát v podvečer o vánocích a vychutnat si tu atmosféru nad sklenicí či láhví whiskie (množství dle libosti, jde přece o vánoce). Nejlepší role Owena. Tenhle film je moje libido. ()

Ichabod

Film urcite uz z principu ze je o krupierovi pomerne upouta pozornost, natozpak kdyz vam pruvodce filmem dela sam Clive Owen se svym hypnotizujicim hlasem(vetsinu casu poslouchate monology hlavni postavy). Ale jakmile to vsechno zkonci, tak si na ten film jen tak nevzpomenete. Zaverecna "pointa" neni zas tak silna, ani celkove ten film na druhe zkouknuti moc nenabidne. Ale bylo to velmi prijemne stravenych 90 minut. Poctive tri hvezdicky. ()

BuryGol

"Hazard". Slovo, při kterym někdomu zajiskřej oči, někdo sklopí hlavu a někdo se jenom usměje. Kolik lidí mu už propadlo? Jednou do něj spadneš a těžko se leze ven. Koukáš se do očí těch, co prohrávaj a cejtíš se jako král. Málo známej film o londýnskym krupiérovi Jackovi a jeho knize co píše během působení v casinu. Parádní britský drama, neznámí herci, silnej příběh. Co víc si přát? Snad jen to, že se moje oblíbená Rhona Mitra objevila jenom na chvilku. ()

Kangaxx

Owenova charizma a atmosféra diela mi nedovolia dať nižšie hodnotenie. S iným hercom by šlo len o priemernú záležitosť, avšak s daným obsadením a dobre zvoleným rozprávačom ide skutočne o skvelý filmový zážitok. ()

jenik71

Ze světa hazardu byla natočena pěkná porce filmů. Hráči v nich vymýšlejí nejrůznější fígle, jak casino oškubat. Tady je to jiné. Je to totiž vyprávění z pohledu krupiéra. Clive Owen je tradičně hodně nadprůměrný, což bohužel o filmu jako celku říct nemůžu. Je to sice dobře natočené, ale chybí mi tu nějaký výraznější prvek nebo v závěru moment překvapení. Jelikož tu není a celou dobu jsem uvažoval o čtyřech hvězdičkách, nakonec nerad, ale jednu ubírám. ()

Josefin

První film, který jsem od Mike Hodgese viděla a milé překvapení. Cliwe Owen se na roli krupiéra připravil opravdu výborně. Užijete si ruce kouzelníka nebo falešného hráče? Ruleta, Black jack, šlape to jak nejlepší švýcarské hodinky. Trochu mi vadil ten konec, kdy scénarista přiklepl krupiérovi morbidní smysl pro humor. Na druhou stranu tím dostal zajimavou pointu, bez zbytečných klišé. ()

insurgentes

Příběh to není kdovíjak přelomový, ale sešli se tady Clive Owen, Gina McKee a hlavně Alex Kingston, která je prostě naprosto okouzlující, v roli, která jí sedí jako ušitá. ()

Sdoom

Viděno po hooodně dlouhé době a tentokrát už jsem byl nadšen o poznání méně. Zajímavý nápad to má, hodinka a půl sice uteče rychle, ale že bych měl pocit, že se dívám na nějaký scénáristický skvost, to bohužel ne. Clive Owen je ovšem super. (HD, orig.) ()

klukluka

V průběhu sledování mě to naprosto strhlo a nepochyboval jsem, že tomu dám plný počet hvězdiček. Pak ale přišel ten konec...a bylo to v zadeli. Tohle perfektní kino fakt zabily 2 nesmyslný minuty. Tedy v mých očích. Jakeovi- hlavnímu hrdinovi volá z jižní Afriky jeho kámoška hazardní hráčka. Působí dojmem, že je v naprosté pohodičce, přitom ji měla vytrhnout trn z prdele akce, která nedopadla. Jak se to teda stalo, že je najednou v takovým klídku, když to jí naplánované přepadení herny skončilo fiaskem? Krupiér Jake taky v rámci tohoto telefonátu pochopí, že hráčku na něj nasměroval jeho vlastní táta. Čímž mu táta dokáže, že nad ním má ještě pořád i na neskutečnou vzdálenost (jiný kontinent) vrch. Jakeovi se z tátových schopností podlomí kolena a hodí do placu výraz "ten můj táta je stejně velkej frajer". Nepozorný divák by na to určitě rád přistoupil, působí to vtipně. Pozorný divák ale nějak nechápe, jak může Jake o tátovi smýšlet dobře, když se patrně postaral o zabití jeho přítelkyně..? To je trochu silná káva, tohle se přece neodpouští ani tatínkům..? Takže tenhle konec neberu! Tohle je podle mě MOC zjevný lapsus. A zpochybnil bych i jinou věc: hráčka má mega dluhy. Věřitelé přistoupili na to, že jí je odmáznou, když jim připraví půdu pro vykradení kasína. Chtěl bych vidět věřitele, kterej by kvůli dlužníkovi podstupoval takovýhle riziko..? Jasně, lidi se nemusí vždycky nutně chovat stejně, ale model "zaplať, nebo tě odkráglujeme a tip na vykradení kasína si strč do prdele" mi přijde daleko víc ze života. Komentář nadstandardní délky svědčí o tom, že mě ten film mimořádně zaujal. Byl totiž perfektní. Fakt škoda toho konce. ()

cab

Jack Manfred (jedinecny vykon Clive Owen, ktery se dostava do me top10) je bezradny spisovatel, jenz se dostane prostrednictvim sveho otce k praci v kasine, ktera pro nej neni uplne neznamou a stava se nejen inspiraci pro jeho prvni knihu, ale i planovanym stestim pro jeden utajovany parecek. Komorni anglicky filmecek s dobrou pointou a jiz zminenym hereckym koncertem nejen hlavniho predstavitele. 85% ()

Mazlik4

Owen co by krupiér neustále káže o nesmyslnosti hazardu a poučuje o svém nadhledu na život. Kolik času, v kasínech a společnosti profi gamblerů, trávili při přípravě filmu scénáristé společně s režisérem - řekl bych tak jeden večer, protože atmosféra kasína spíše připomíná dětskou párty! ()

Hanys_

Kdysi dávno jsem tohle chytl na FK ČT2 a jsem rád, že jsem Krupiéra viděl znovu. Tajemná atmosféra kasina a do toho Clive Owen, kolem kterého se nenápadně kujou pikle a stahujou smyčky. Parádní záležitost. 8/10 ()

kolemjdouc

pět dávám jena pouze Owenovi.Silně rušivý element pro mě zde byla Gina McKee - není mi sympatická.pro její smyslný pohled a sešpulené rtíky.Obojí si na jejím obličeji žijí vlastní život.Vždy ve všech rolích se tváří stejně unyle. ()

DannyBoy80

Slabé. Televizní zpracování. Nudný děj, emoce nulové. Vůbec mě to nevtáhlo. Jediný člověk co tam trochu hraj je Owen, jinak je to slabota. Celé je to tak nějak umělé a vykonstruované. Špatný scénář, špatné zpracování. ()

vander19

Keď sa bavíme o tomto filme nenapadá ma nič iné ako geniálne. Hlavne Clive Owen. On vie každej svojej postave priniesť taký pokoj, rozvahu a tým aj zaujme diváka. Hlavná myšlienka je super. Zavedie nás do Londýnskeho kasína a Clive nám pomaly odkrýva všetky momenty a spektrá, ktoré prináša práca krupiéra. Nie je to len o tom ako zatočiť ruletu, ako miešať karty. Krupiér si musí všímať reakcie hráčov, to či podvádzajú alebo ako sú na to psychycky. Veľmi dobre na mňa pôsobil prvok rozprávača, keď Owen rozpráva o tom a tom, ako to chodí a podobne. Jedná sa vážne o perfektný film, chladnokrvnosť Owena sa sem brutálne hodí a hrajú tu celkom sexi ženy.... ()

Vejrrr

Dechberoucí, napínavé, působící na vaše vnímání jako magnet. Děj inteligentní, postavy charizmatické a prostředí kasína velice lákavé ()

sona123

Drama z atraktivního prostředí kasina? Je jich jako šafránu, ale většinou jsou zdařilá a Krupiér není výjimka. Navíc zde nesleze z obrazovky tehdy ještě ne moc známý Clive Owen, kterému to skutečně víc slušelo blond, jak říká jeho partnerka. Odbočka s jeho milou je krapet zmatená a vyústění tohoto vztahu ještě víc, zákulisních věcí a triků s žetony a víření kuličky v ruletě by taky mohlo být víc, je to přece ten tak trochu mystické a svůdné, ale i tak jsem byla vtažena do celého dění víc než dostatečně. ()

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges