Krupiér

• Francie Croupier (více)

Ví, že existují jistá pravidla, jejichž porušení znamená pro krupiéry konec jejich kariéry. Ale právě ono porušení je konečně výzvou, kterou celou dobu hledal. Jack Manfred shání práci a životní uplatnění. Vrátil se z jižní Afriky, kde pracoval v jednom z provinčních kasín a jediné, co ví je, že krupiérem už rozhodně být nechce. Stal by se raději spisovatelem. Nedostatek hotovosti ho ale nakonec přeci jen přinutí nastoupit do kasína U Zlatého lva. Návrat do domu závislých je mnohem lehčí, než si Jack myslel. Tentokrát ale chce mít vše pod kontrolou on. Nemíní se nechat nekončící mašínérií vydělávání a prohrávání peněz sešrotovat, vyždímat a vyvrhnout. Ví, že existují jistá pravidla, jejichž porušení znamená pro krupiéry konec jejich kariéry. Ale právě ono porušení je konečně výzvou, kterou Jack celou dobu hledal. (oficiální text distributora)

IQ Tiqe

To bylo celý? Film byl v pohodě, herci taky, ale celou dobu jsem čekal na nějaký překvapení, hlubší smysl, pointu, ale kde nic tu nic, to mě zklamalo. # [monitor, 2.0, EN sub] # příběh *** | hudba ** | humor – | akce * | napětí * | pustil bych si znovu ** ()

Jordan

vynikajúca dráma, miestami mrazivá a postavená na skvelom výkone Cliwea Owena, ktorý dokáže celkom presne zahrať celú plejádu emécií od irónie, cez sarkazmus a zhnusenie až po smútok alebo hocičo iné. ()

swamp

"'Are you a believer in astrology?' 'No. But then, I'm a Gemini, and Geminis don't believe in astrology.'" :) Snímek Croupier mě naprosto dostal. Clive Owen vás svým charismatem smete na zem. A celé to prostředí kasina je tak tajuplné..až na pár chybiček výborné drama. "I don't gamble" ()

Slartibarkfast

"A teď už se z něj stal nehybný střed kolovrátku neštěstí. Svět se točil kolem něj a jeho se to jaksi zázračně nedotýkalo. Krupiér dosáhl svého cíle. Už neslyšel zvuk kuličky. Osvojil si moc nechat vás všechny.. prohrát." ..Úžasný výkon Clive Owena. Strhující příběh z pozadí kasína. Malinkaté, přímo komorní drama s pár herci, za to však silným dějem, který mnohé překvapí svou rozmanitostí a nápadem. Podle mně nedoceněný filmový skvost, který si zasloužil více pozornosti. Rozhodně stojí za zhlédnutí. 85% ()

nascendi

Neočakávane zaujímavý film z prostredia, ktoré mi nie je známe a ani sa s ním zoznámiť nehodlám. Vnútorne dramatický príbeh so skvelým Clivom Owenom ma strhol hneď na začiatku a nepustil. Po sérii dvojhviezdičkových filmov konečne film, na ktorý dlhšie nezabudnem. ()

WANDRWALL

Naturalisticky a chytře vypravovaný příběh krupiéra, který ale svou lidskou podstatou tíhne k literatuře, a tak vše co prožívá nakonec zaznamenává a když vyjde kniha neznámého autora, stává se z ní bestseller. Rád se nechám unášet jeho viděním života druhých, jeho viděním pravidel, tak i sebekritickým pohledem na vlastní život. Až na ten závěr, když se to přece jen zvrtne do nepravděpodobných, nepatřičných vod. Tak mají náhle všichni dost peněz, dostane se nám vysvětlení zápletek, ale pomůže jim majetek k zlepšení a naplnění života, když dosud žili nějakým způsobem? To sotva. To je jen iluze. ()

klerik

Príjemný film so skvelým "bondovským" Owenom. Sympatickému nekomerčnému prevedeniu pomáha aj "nečiernobielosť" hlavnej postavy... ()

SeBig

Gamba mě baví, takže sem si užíval vibe tohoto filmu. Příběh nic extra z toho nevzešlo a celkem divný konec. Jinak atmosféra super. ()

Chrustyn

Jeden ze začátků Clivea Owena, tentokrát ve filmu o profesionálním krupiérovi. Velice slušná podívaná, která divákovi, alespoň trochu nabídne pohled do temného světa casin a okolí. ()

Roman.Ticka

Film, který mě minul už z podstaty a tou je hazard. Nerozuměla jsem ničemu z hlavní problematiky, na jakém principu funguje kasino a vzhledem k tomu, že bych si nikdy v těchto prostorách nevsadila ani dávno zrušený desetník, je mi to vlastně jedno. S Clivem mám tak trochu problém, zatím mi v několika rolích spíš nesedl, i když mi není vyloženě protivný, ale tady mě jeho pitvoření nechalo naprosto chladnou a doprovodný rádoby psychologický podkres jeho myšlenek mi spíš vadil než těšil. Prostě a jasně nic pro mě. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ DVD PREMIÉRA: DVD MOVIE = Február 2007 - poprvýkrát tento film na DVD vyšiel ako príloha časopisu DVD MOVIE (spolu s DVD od Wachovských PAST) a dnes ho v reedícii vydal INTERSONIC. (20.1.2010) ()

Exkvizitor

Sice nechápu jak film mohl vzniknout v koprodukci čtyř států, když v něm hraje asi pět herců (všichni jsou Britové) a skoro celé se to odehrává v kasinu, resp. v bytě hlavního hrdiny - nicméně je to opravdu dobré! A to především struktura filmu, která nutí přemýšlet, protože po chvíli přestává být jasné kdo je vlastně Jack a kdo Jake - hrdina knihy, kterou Jack píše a pro kterou shání inspiraci právě v kasinu (kdysi se v Jižní Africe živil jako krupiér). Pointa mě vážně dostala a Clive Owen tu předvádí jednu ze svých nejosobitějších rolí! ()

Necrotongue

Film udělal zajímavě vyprávěný příběh a výkon Clivea Owena. Nejde o žádný akční snímek, tempo není nikterak zběsilé, ale za celou dobu nebyl ani chvilku nudný. Nikdy jsem sice nepropadl hazardu, ale sledovat kuličku, které krupiér udělil tu správnou rotaci, i přesuny žetonů (převážně od hráčů), mě tak nějak těšilo. ()

becki_tu

Filmy s tématikou casin a dění okolo nich mám rád. A když k tomu ještě připočtu výborného a osobitého Clivea Owena v roli, která mu nesmírně sedla, vychází mi z toho příjemně strávená hodinka a půl, která navíc v sobě obsahuje víc myšlenek a metafor, než se může na první pohled zdát. 70% ()

Morholt

Casino a práce v něm z pohledu krupiéra a do toho lehká kriminální zápletka. Lehce úsměvný a i poněkud tragický příběh s pro mě překvapivým závěrem. A Cliveovi tahle role zatraceně sedla. 80% ()

BoPo

Prvý film kde som zaznamenal C. Owena bol Gosford Park, následovalo Sin City, Spojenec,... z môjho pohľadu samé kvalitné filmy. No tento film z roku 1998 som vôbec nepoznal. Veľká chyba. Tak dobrý film je škoda nevidieť. Cliwe Owen bol hviezdou, ktorá dokáže sama utiahnuť celý film skôr, než vstúpil na americkú pôdu. ()

murakamigirl

Som (nie)len ženská, (ale aj) vnímavá ženská (a to nepovažovať za vlastný výrok, môj výrok spoznáte podľa nevinnej okázalosti:)), a tak toto dnes bude čisto owenovské. Čo by platilo ako moc pekné 3*, Clive povýšil na šarmantnú štvorku. Postava bystrého, suverénneho krupiéra so zmyslom pre humor, ženy i zodpovednosť mi neučarovala, totižto ona ma začarovala. To, že C. O. rovná sa pravá chlapská a nezničiteľná charizma plus stelesnená neodolateľnosť, v tom už dlhšie mám božské jasno, ale že ma totuo svojou výbavou tak zhypnotizuje, o tom sa veru u mňa ešte nesnívalo, dodnes. Spolu s Closer zatiaľ najmilovanejšie výkony. P.S.: Len nie ďalšie blond experimenty, prosím! No snáď už v tak pokročilom:) 21. storočí nehrozí že...:) ()

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges