Krupiér

• Francie Croupier (více)

Ví, že existují jistá pravidla, jejichž porušení znamená pro krupiéry konec jejich kariéry. Ale právě ono porušení je konečně výzvou, kterou celou dobu hledal. Jack Manfred shání práci a životní uplatnění. Vrátil se z jižní Afriky, kde pracoval v jednom z provinčních kasín a jediné, co ví je, že krupiérem už rozhodně být nechce. Stal by se raději spisovatelem. Nedostatek hotovosti ho ale nakonec přeci jen přinutí nastoupit do kasína U Zlatého lva. Návrat do domu závislých je mnohem lehčí, než si Jack myslel. Tentokrát ale chce mít vše pod kontrolou on. Nemíní se nechat nekončící mašínérií vydělávání a prohrávání peněz sešrotovat, vyždímat a vyvrhnout. Ví, že existují jistá pravidla, jejichž porušení znamená pro krupiéry konec jejich kariéry. Ale právě ono porušení je konečně výzvou, kterou Jack celou dobu hledal. (oficiální text distributora)

siloalampa

Už si nepamätám, kedy ma naposledy niečo tak silne zaujalo a vtiahlo do deja. Inteligentný scenár, kde má každá veta vecný význam, pútavý dej, štýlové a nadčasové spracovanie... Jednoducho bezchybný film! ()

druhaveta

Hodinářsky přesný Clive Owen jako přesvědčivý důkaz, že i když na začátku hry obsadíte sami sebe do role krupiéra, který má od všech profesionální odstup a nad vším pobavený nadhled, stejně můžete prohrát. ()

kwaicheng

"Tvůj kluk mě ojel, vykouřil mi haš a pak mě udal. Co si o tom myslíš?" Myslím že to byl setsakra dobrý film o jednom trochu zvláštním frajerovi. Mám z tohohle snímku radost. ()

Adiemus

Klady: zajímavý scénář, svělý Owen, jako vždy záhadná Alex Kingston. Zápory: zcela nevzrušivá režie. Dobře položené základy ještě neznamenají, že stavba bude úspěšně dokončena. ()

Lichty

Malé, rychlé a víceméně příjemné. Prakticky první velká role Cliva Owena, který se na krupiéra perfektně hodí a s jeho sveřepým výrazem dokážete snadno sympatizovat. Bohužel filmu chybí drsnější psychologický podklad a proto se místo prožívání životního příběhu spisovatele/krupiéra oddáváte čas od času zmateným činům "nějakých" herců. Každopádně oceňuji Jackův vnitřní hlas - ten mi tu doopravdy seděl! ()

Tiiso

Poprvé v životě, kdy jsem měl možnost spatřit herce Owena, mě umožnil tento snímek. Moc hezky mě překvapil. Snímek je taková vlastně blbůstka, ale je udělána od srdce a pěkně se na film dívá. Voice-over je příjemný a nerušivý. Vhodným způsobem doplňuje vlastní vyprávění. Dějová linie se kvalitně odvíjí a je na co se dívat a co poslouchat. Dialogy jsou totiž smysluplně napsané a lehce uvěřitelné. Clive svou úlohu nepřehrává a svým charakterem mě byl po celou dobu blízký. Je to vlastně takový kluk, který je životem někam vláčen, nemá přesnou představu jak s ním naložit, ale pak přijde ta pravá chvíle a on ji bezpečně rozpozná a přidá ruku k dílu. Jen zápletka s vlastním otcem je poněkud laciná a tak stejně působí i závěr příběhu. Ale tyto dvě skutečnosti nedokázaly jinak velmi kvalitní počin, srazit dolů. Po skončení projekce jsem měl bud´to chuť napsat knihu a nebo se naučit obsluhovat ruletu. ()

jafuska

pro mě neznámý film i herci, povolání krupiér musí být určitě zajímavý, kde se točí velký peníze, a není lehké odolat také si zahrát, když tuto hru člověk opravdu ovládá, je to drama, jestli vyhraje člověk nebo ne, dobře se na tento film dívalo, ()

harycek

Zajímavý film, mimické herectví Cliva Owena se zde projevilo v plné míře, tento herec má neskutečné charisma a očima dokáže říci mnoho. ()

BenchPress

Francozská produkce a vida... hodbě dobrý, dost zvláštní film. Rozhodně stojí za shlédnutí minimálně ještě jednou. Netradiční film. 4/5. ()

Pajela

Přesně jak napsal golfista. vůbec nic jsem od filmu nečekala, ba naopak. zkoukla jsem ho opět jen kvůli Cliveovi a byla jsem fakt příjemně překvapená. ani chvíli jsem se nenudila. ty jeho myšlenkové pochody byly super... nedivím se, že to byla role, díky níž prorazil... ()

fimler

Jeden z těch hodně opomíjených filmů. Donedávna jsem neměl zdání, že tento film existuje a to filmy z herního/casino prostředí mám celkem dost rád. Je to dosti komorné krimi drama, které vede celé sám Clive Owen a musím říct, že se mu to opravdu daří, 7 z 10. ()

Hird

Je to pěkný film, ale nijak zvlášť mě nezaujal ani nevtáhl do děje... Ale špatné to určitě není, váhal jsem mezi 3 a 4... ()

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges