Krátce po sametové revoluci se z kdekoho stává podnikatel. Obory podnikání se různí. Ať už jsou to legální formy, nebo naopak organizovaný zločin. Mladá studentka Nancy přijíždí do Prahy na stáž. Má české kořeny, a proto si zvolila Prahu. Společně s novinářem Egonem a bývalým policistou, nyní soukromým detektivem Poldou, pátrají po unesené šestnáctileté dívce. Její otec je zoufalý, ani policie mu nedokáže pomoci. Jejich pátrání je zavede k romskému gangu obchodníků s prostitucí a pornografií, kteří se neštítí ničeho. Pokud dívka dobrovolně nespolupracuje, přinutí ji násilím. Naše trojice se vydala do velmi nebezpečného prostředí, kde mnohdy ani policie netrvá na striktním dodržování zákonů. Ať již ze strachu, nebo kvůli tomu, že se nechala uplatit. Egon s Poldou sami mnoho nezmohou, a tak požádají o pomoc neonacisty. Cílem bylo, aby neonacisté odlákali pozornost Romů a oni mohli pátrat po zmizelé dívce. Dochází však doslova k pouličnímu boji mezi Romy a neonacisty, kteří ač původně požádáni pouze o vyvolání zmatku, využijí této příležitosti k tomu, aby vyvolali přímou konfrontaci s Romy. Je jasné, že takto dívku nenajdou. Je tedy potřeba zvolit jiný způsob. Polda díky své minulosti policisty zná některé osoby z podsvětí a pomocí informací, jež získají, se dostanou až k bossům, kteří obchodují s pornografií a jsou v kontaktu s romským gangem. Nemohou se však stále dostat ke zmizelé dívce, a tak vyvolají konflikt mezi Romy a českými obchodníky s pornografií. Když dojde k přestřelce, využijí příležitosti k tomu, aby dívku zachránili. Ona však nemá zájem. Hodlá odcestovat do Německa s jedním ze svých zákazníků. Boj mezi gangy má mnoho obětí. Polda zachrání alespoň malou romskou dívenku... Nancy odlétá zpět do Ameriky, ale slibuje, že se brzy vrátí. (TV Prima)

Han22

To si takhle ožralej fanda úplně jiných filmů pustí něco ze sázky na youtube a nestačí koukat. Jsem zvyklej na akční, karate filmy, horory i sci-fi, český filmy pro pamětníky i moderní slátaniny, na filmy áčkové i totální zetka. Ale Nahota na prodej mi vyrazila dech i po 7 pivech, z úst se mi vydralo "no co to kurva je" a čučel jsem. Devadesátky jsou tu v celé své nahotě a kráse/hrůze. Zaplivaný pajzly, roztřískaný sto let neopravený ulice, cikánské kuplířské gangy, mrdačka v přímém přenosu, porno. Celá ta odpudivá hnusota devadesátek se na mě vyvalila i se vším amatérismem, jakým se tehdy točily české filmy, ale také se vší politickou nekorektností a svobodou, kterou můžeme v dnešní multikulti době jen závidět. Jaký je to film? Příšerný bezpochyby (v témže roce vznikla skvělá pohádka Nesmrtelná teta), ale jako náhled do devadesátek a vystřízlivění z nostalgie geniální. Vaculík a Krampol jako dva drsoni spolu s úděsnou a ošklivou neherečkou Karla Tříska zachraňují jednu šlapku (SPOILER která zachránit nechce) z područí všemocných gangů a to je vše. K tomu šílená crossoverová hudba (něco mezi rockem, rapem a elektrem s vokály Lucky Bílé?). Hromadná bitka skinů s cikány a závěrečná střílečka utopená v temnotě, ve které není vůbec nic vidět. A finální povzdech nad tím, že novinář může psát jen to, co se hodí mocným (zdravíme dnešní bruselskou/ruskou propagandu). A mafián Ivan Jonák hraje sám sebe. Sakra to byl film... na odpad nebo pět hvězdiček, nevím... dávám prozatím za tři. ()

Slimak

Je to opravdu bejkárna jak nevimco...čekal jsem rozjezd tak po 30 minutách jako je to na žánr běžné.Když už se ho někdo pokouší vytvořit.A né až ke konci. Prostě je to jen horší porevoluční kydanec.Prvoplánový a nudný a nedivim se že se na něj vesměs zapomělo.Jedna hvězda za závěrečnou scénu usmrcení Fuka.Podobných mělo být víc...ane to zaplácnout dvěma trapnýma bitkama... ()

Junglista

Jé hele, tenhle skvost sem eště nepoctil komentářem... asi by se měla udělat změna žánrovýho zařazení, takhle po letech... nevim, jak to na diváky působilo v roce 93 (to sem se opravdu dívat nemoh, bylo mi 10), ale tohle je prostě parodie. Chápu Olmerovu snahu udělat něco strašlivě šokujícího a západního, ale výsledkem je jeden velkej smích. Takže proč tohle hodnocení? Protože já se u toho vždycky královsky pobavim. Jiří "semdrsnejjakobrusnejkotouč" Krampol, ten mi zaručeně roztřese bránici. ()

POciSEM

Bezmozkova lahudka. Asi trochu nechtena parodie,trochu rasisticky (ale jenom trosicku) a hlavne totalne prestrelenej film. V zadnym filmu sem jeste nevidel skiny co vlitnou do ciganskyho ghetta a navzajem si rozbijej lebky nebo hlaskujiciho Krampoula kterak ovlada zizkovsky bojovy umeni a likviduje jednoho zadatele o podporu za druhym. Korunu tomu vsemu nasazuje psychotik Fuko co rad ocelovy sterbinky a tresty pro neposlusny tety co odmitaj slapat. K tomu explozivni hlasky,tezce nepresvedcivy prestrelky a naprosto labilni pribeh delaji z tohodle ceskyho trashe perlu mezi tuzemskyma akcnarnama. Co je gadzo,nic gadzo ()

dopita

No jo, to byly časy na začátku devadesátých let. Heureka film si s Vítem Olmerem řekli, že nakopou Spielbergovi prdel a rozhodli se natočit první akční československej film. Výsledek je co se týká akce doslova tristní. Kdejakej nepovedenej céčkovej film z Ameriky je na tom líp. Co se děje týká, tak je to strašná splácanice všeho možnýho, je vidět, že se Josef Klíma opravdu vyřádil. Herci ujdou kromě Kají Třískové, ta po otci fakt nezdědila nic, snad jen divnej ksicht. Je to shit tenhle film, ale jako portrét doby to nemá chybu. Proto dvě hvězdičky. ()

Paity

Rok 1993 jako vyšitý. Pamatuju si hlavně z filmu bitky mezi cikánama a skinheadama. To jen dokreslilo zoufalost tohoto snímku, pokud se tomu tak vůbec dá říkat. ()

F.W.Colqhoun

Filmy jako tento staví diváka před otázku, která se společně s rozpaky vnucovala někdy asi každému: co dělá objektivně špatný film subjektivně dobrým. Nostalgie to v mém případě není - z filmu si z dětství pamatuji jen ukázky [Fuko] a v první polovině devadestých let jsem byl příliš mlád, než abych mohl širší rozměr filmu [sofistikované rozklíčovávání etnických a ekonomických problémů] vůbec docenit. Fascinace pohledem do otevřené rány české kinematografie? Pitomost vyhrocená k pozoruhodnosti? Výstřednosti, absurdity, zcestné náznaky, duch doby a vzpomínky na časy, které kvůli nevinnosti záměrů * v tomto případě natočit akční film, jehož zahraničními verzemi v první polovině devadesátých let československé videopůjčovny přetékaly * dovolovaly oudpouštět i takové přehmaty. Když pak nechtěně vtipným ["Američanka", bojové scény věhlasných českých kaskadérů, Vaculík s bundou v kraťasech] prorůstá skutečně zábavné [Krampolovy hlášky, příležitostné vstupy neherců a veselá camea], vzniká vysoce nestabilní směs erektující i ten nejzakrnělejší smysl pro dekadenci. Titánský počin. ()

Hanys_

Pánové Klíma s Olmerem měli určitě ty nejlepší úmysly, když chtěli natočit drsný polistopadový thriller. Bohužel se jim to zlehka zvrhlo v nefalšovanou parodii, ve které září a krutě hlásí Jirka Krampol. Btw. několikrát zde zmiňovaný soundtrack je fakt parádní. ()

krtek138

Zřejmě největší ztělesnění oné doby. Pseudopodnikatelé, rocková music, angličtina, osmdesátkovej Vaculík, cikáni, náckové, rasismus, prostituce, podsvětí a vše pod záštitou Ivana Jonáka. Tvůrci chtěli do filmu zkrátka nacpat všechno, ale i zde platí, že méně je rozhodně více. A když na to tak koukám, dovolím si parafrázovat: “Kdo si pamatuje devadesátky, ten je nezažil.” ()

Adramelech

Tento film je dnes již historickým dokumentem zachycujícím dobu, kdy jsem už nebyli pod jařmem SSSR a ještě jsme nevlezli do chomoutu EU. Skončilo poklonkování před Moskvou a ještě jsme nebyli vazaly Bruselu. Zmizely nevýhody socialismu, ale řada jeho předností dosud zůstávala zachována. Společnost se teprve rozdělovala na bohaté a chudé, vesměs panoval optimismus a současné hrůzy ještě halila rouška budoucnosti. Bylo možné svobodně hlásat své názory bez nebezpečí, že za ně bude člověk kriminalizován, jak tomu bylo dříve a jak tomu začalo být později. Žádná politická korektnost, žádný Green Deal, žádná energetická krize, žádný multikulturalismus, žádné LGBT ani GDPR ani BLM, žádné Me too, žádná inkluze, žádný zákaz kouření v restauracích, žádná cenzura... Že to tak dlouho nevydrží a zase se to nějak podělá, bylo však už tehdy zřejmé. Stinné stránky devadesátých let, jako třeba výrazné zvýšení kriminality oproti období socialismu, ve filmu akcentované, dávaly tušit, že to, co nás čeká, nebude zrovna idyla. Ale nějak ti podnikatelé začínat museli. Film je podnětem k zamyšlení nad tím, kam jsme se za třicet let dostali. Ke shlédnutí doporučuji zvláště mladé generaci. Povšimněte si názorů Američanky, jež ve filmu sloužily k obveselení, než je ovšem o nějaký ten rok později začala naše propaganda pumpovat do hlavy i nám. ()

peetriss odpad!

Kája Třísková má pravdu: je to SHIT, a to celý tento film! Scénář, režie, herci od statistů až po hlavní role - všechno neuvěřitelný shit! Vít Olmer by se měl nechat, i vzhledem k jeho následujícím filmům, vyšetřit... ()

LBsmoke

najednu stranu 5* nadruhou nejsprostší odpad.. hudba perfektní.. krampolovi chvaty a celkové potírání cikánů - pecka.. a řekněte mi kde uvidíte a jestli vůbec kdy bude existovat poslední scéna filmu kde týpek šuká výfuk, auto ho zajede a on zemře s úsměvem na rtech protože vidí velký "výfuk" na letadle ()

Ukko

Jakooo, čeklal jseom opravdu trágu, ale postupně si mě film docela získal. Ano, je i na tehdejší dobu hodně amatérský, ale docela hezky vypovídá o tehdejším podsvětí. Až na velmi trapnou přestřelku (chyběl už akorát jen tank) to mělo docela zajímavý příběh. Navíc mě potěšilo, že Klíma vycházel mnohdy i z vlastních zkušeností investigativního reportéra. ()

mira007

Forma je hrozná naivní až hloupá, ale pokud člověk čte meziřádky, tak ten film je něco lepší než jak vypadá. Stručný popis výbuchu radosti z divokého kapitalismu z 90. let , který sebou nese i ty tragikomičtější až tragické momenty. Klíma je borec!!! ()

chuckboris

Skvělá komedie u které jsem se nejednou velmi hlasitě zasmál. Krampol jako absolutní badass motherfucker mlátící cikány, Jirka Pomeje s bazukou, akční scény se strašnou choreografií.......tak špatné až je to vtipné. Top hlášky: "Brooklyn je vedle tohohle jako růžovej pudink"......."pamatuj si Nayncy, New yorku a Libni, zdaleka se vyhni" ()

Brejlil

Tyhlety děsuplné pokusy o držení prstu na tepu doby, které se snažily zaplevelit česká kina v 90. letech se mi pletou jeden přes druhý. Tento byl vysloveně děsný, a to hlavně realizací, toporností herců, a podprahovým sdělením "Podívejte, jak je to u nás špatný." ()