Erotickým filmům se v Čechách nikdy nedařilo a nezachránila je ani předloha od slavného spisovatele, v tomto případě Vladimíra Párala. Kolísání mezi pornografickou dráždivostí, kriminální zápletkou a ztopornělou studií mravů poznamenává tento příběh o luxusním podniku, který svým hostům nabízí snad cokoli, nač si vzpomenou, více, než je zdrávo.
První část erotické komedie o třech dívkách, které se rozhodnou založit exkluzivní erotický salón pro bohatou klientelu, a pak se pustí do složitých intrik, jejichž výsledek je však zcela nečekaný. Na počátku příběhu se vrací do Prahy z nezdařeného výletu do USA třicátnice Eva Joštová, aby zjistila, že její milenec Patrick Škoda ji vystěhoval ze svého bytu, kde nyní žije se svou třiadvacetiletou sekretářkou Štěpánkou Vranskou. Advokát Ota Lambet nabídne bezradné ženě místo masérky v erotickém salónu. Ta však odmítne. Z psychiatrické léčebny je propuštěna nesmělá katolička Klárka Jágrová, která se nedokázala vyrovnat s rozvodem. Společně se svou kamarádkou Ájou Machovou, majitelkou zprostředkovatelské kanceláře se Eva s Klárkou rozhodnou otevřít luxusní erotický salón nazvaný Playgirls. Aby získaly pro svůj výnosný podnik další peníze, začnou spřádat intriky kolem prodeje činžovního domu bratrů Patricka a Ludvíka Škodových. Jenže ve hře je také záludná Štěpánka, která má zcela jiné plány a jako Patrickova sekretářka a milenka má v ruce všechny trumfy. (oficiální text distributora)

allegria

Trochu mě udivuje tolik "odpadu" v hodnocení. Ten film si to nezaslouží. Pro mě celkem zajímavé nahlédnutí za dveře bordelů bylo docela zábavné, snad proto, že tam sex nebyl míněn vážně, ale jako "práce", podán s nadhledem, nadsázkou a místy i vtipně. Kde mi sexuální scény naopak vadí, je ve většině romantických, dramatických či jiných "vážných" filmech, jednak proto, že jsou vždy jak přes kopírák (chlap vestoje ženskou rukama nadzvedne, opře ji o zeď, ona ho obejme kolem krku, nohama kolem pasu a divákovi má dojít, že tohle je vrchol rozkoše - chtěla bych vidět, jak by to kdo dělal v praxi). Druhé sex-klišé, že scéna v posteli se natahuje úplně samoúčelně, je to nuda a člověk si připadá skoro jak voyeur, stačilo by to přece naznačit, bez zbytečných nicneříkajících detailů, pořád dokola stejných, film od filmu. Navíc vždycky všechny páry v podobných filmech jsou "hotové" současně, což je v reálu opět pitomost. Páral je skvělej spisovatel, vždy má uvnitř příběhu nějaké skryté poselství, symboliku, jako tady se mi líbilo přirovnání k Ježíšovi, i když trochu svérázné... Skoro se mi chce říct, jestli ti, co toto hází do odpadu, nemají nějaké osobní bloky. Ještě poznámka na konec: mé hodnocení a komentář se týkají obou dílů. ()

Igy007

Patřím k té hrstce fanoušků režiséra Olmera. Samozřejmě že filmy, které točil v osmdesátých, jsou lepší než ty novější. Přesto i po roce 1989 natočil pár slušných věcí, které však u diváků zcela propadly (za mě je to např. Ještě větší blbec ...). Protože jsem bývala i nadšenou čtenářkou pana nosatého úchyla, adaptace jeho knih mě vždy potěší - i ty nepovedené. Playgirls jsou mnohem lepší než 12% - to jen ta ne úplně oprávněná averze k režisérovi a oprávněná k rozkydlé Martincové a mužatce Kornové ta čísla tak sráží, vsadím boty. Neřekla bych, že je rozumné obsazovat zcela netalentovanou manželku nota bene do hlavní role, megapřešlap - ona je možná dobrá ve svém oboru oděvnictví, ale herečka je horší než já - a to je už fakt co říct :-))) ... Velmi se mi líbí hudba k filmu, složil ji bývalý dětský herec, kterého si nejvíc pamatuji jako vnuka Kopeckého v Já už budu hodný ... jeden motiv v různých variantách, ale motiv velice chytlavý. ()

Gabra

Hm... tak tohle jsem nikdy nedokoukala. Přes svátky, když film na Páralův námět běžel v televizi, jsem se snažila, opravdu, ale usnula jsem. Radši. Dávám 10 %, ne za film, spíš za to, že některé Páralovy knížky můžu, tak mi ho je trochu líto... :o) No a i když při pohledu na ostatní názory je mi jasné, že Playgirls asi nikdo z vás ve filmotéce nechce, informuji o tom, že v Levných knihách prodávají originálku za 39,-. Asi všichni moc dobře víme proč.. Tak třeba se to bude hodit sběratelům nebo tak něco. ()

Agent24 odpad!

Zrůdnost největší hnusoty na světě. I ty kozy a bobři to nezachrání. Viděl jsem hodně,ale tohle je horší než kulka mezi oči. ()

The_Mask odpad!

Tak zvědavost dostala za vyučenou, opravdu to příliš kvality nepobralo a tech pár lehce explicitních scén to nezachrání. Originálem nedotčen proto konstatuji dno. ()

xcav8 odpad!

Včera jsem se koukal a jediná věc, která mě na tom filmu potěšila je ta, že mobilní telefony byly v té době velký težký cihly. Jsem rád, že ten svůj strčím hravě do kapsy. No možná úplně ne, tím mobilem by se dal krásně umlátit režisér, který to natočil. ()

Chegí odpad!

V 20 filmových sezónách o sobě Olmer řekl, že je český Tarrantino. Přestože Tarrantina nemám zrovna v lásce, jeho filmy mi moc neříkají, ale vedle Olmera je "pan někdo." Opravdu šílený výběr herců. Bahul v roli doktora působil unaveně, Kuklová neumí prodat přirozenou ženskost, Adamcová a Chytrová nejsou herečky, Pomeje není herec, alespoň Kornová umí na plátně prodat svoje tělo. Nechápu, jak si mohl Moravec o toto bahno otřít boty. ()

Krupe odpad!

Bože, na co všechno jsou peníze, to je snad trestuhodné. Za tohle si nikdo prachy nezaslouží. Je to obrovská sračka. ()

katapultova odpad!

Není to ani sexy, ani vtipné, ani dobře zahrané, ani napínavé. Dobré je to leda jako ukázka té doby nebo jako zábava, kterou má člověk s pár promile v krvi, který se na to dívá s partou kamarádů. K ničemu jinému se totiž tato věc nehodí. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje