Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V dětských domovech se odehrávají drobná dramata, ani materiální zajištění nedokáže zajistit vše potřebné. Hlavní hrdinka tohoto příběhu se totiž nedokáže spřátelit s ostatními dětmi, naopak se upne na svou vychovatelku, jejíž sňatek a odchod vnímá jako těžkou zradu. Režisér Vít Olmer postihl dětskou mentalitu citlivě i věrohodně, scénář Ireny Charvátové odboural přebytečné moralizování. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (22)

Master19 

všechny recenze uživatele

Nebudu přehánět, když tenhle film přirovnám k malému přeletu přes kukaččí hnízdo. Několik náznaků a už jsem se bál šťastného konce, ale dopadlo to úplně jinak. Mazec. Michaela Kudláčková jako vždy napřesústo, ale hraje fantasticky. Veronika Freimanová má roli nevděčnou a těžko hodnotitelnou. Rozhodně stojí za shlédnutí. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Já mám pocit, že malá Michaela Kudláčková vždycky hrála holky, které byly nějakým způsobem protivné. Tady v té roli byla taky chvilkami na pár facek. Ale bylo to pochopitelné. No, byla to její obrana proti všem a všemu. Nedivím se, že se její ztrápená dušička upnula k mladé vychovatelce, kterou hrála Veronika Freimanová. Ona byla totiž jiná a to děti vždycky vycítí. ()

Reklama

Siegmund 

všechny recenze uživatele

Tento, jistě neprávem zapomenutý film, je hereckým koncertem Michaely Kudláčkové a Veroniky Freimanové. Oficiální text distributora nijak nepřehání, když uvádí, že režisér „postihl dětskou mentalitu citlivě a věrohodně“. Pokud je divák ochoten se smířit s době poplatnými soudružkami kuchařkami, nabídne mu SKLENĚNÝ DŮM jedinečný pohled do dětských duší. ()

cariada 

všechny recenze uživatele

Prostředí dětského domova a malá Pavlína co přichází mezi nové děti. Není schopná se přizpůsobit. A tak dělá jeden problém za druhým. Nakonec se upne na jednu z tet, ale ta má svůj život a plánuje rodinu, což Pavlína velice těžce nese a trucuje a dělá jeden naschvál za druhým. Nakonec jí nezbyde než se přizpůsobit a nebo jít do polepšovny co si vybere....Rodičovská láska se nahradit nedá, ale pomoct se tomu dá. Miša Kudláčková roli Pavlíny zahrála znamenitě. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Pohled do fungování socialistického dětského domova skrz jeho novou chovanku, kdy musím doufat, že takto již tato zařízení nefungují. Děti zahrály přesvědčivě, poněkud lépe, než mnozí dospělí (pan ředitel, otec Pavlíny). Přestože se můžeme domnívat, že chování hlavní hrdinky je nepřiměřeně drzé a nevhodné, labyrint dětského srdce a duše je složitý a reakce na okolnosti a životní zvraty může být i taková, jako můžeme ve filmu sledovat. ()

Zajímavosti (8)

  • Filmové osadenstvo domova bolo zložené z komparzistov, ktorých si štáb priviezol z Prahy, ale aj z detí, ktoré skutočne žili v detskom domove. (Raccoon.city)
  • Veronika Freimanová (vychovávateľka Jarmila) prechádzala cez prestávku medzi deťmi a komparzistka, ktorá práve robila stojku, ju kopla pod oko. Režisér Vít Olmer za to dievčaťu vynadal, lebo mal strach, že herečka bude mať monokel. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama