Neznámí lidé s různými životními osudy – šofér limuziny, manželé před rozvodem, policista, prostitutka, mladí, čerstvě oddaní novomanželé a hotelový manažer -- hledají před nadcházející bouří útočiště v zapadlém motelu uprostřed nevadské pouště. Brzy je kdosi začne po jednom zabíjet. Jak vzrůstá napětí a hosté začnou jeden druhého podezřívat z tajemného vraždění, s překvapením zjistí, že je ve stejnou dobu na stejné místo vůbec nepřivedla náhoda... (AMC Czech)

xdutchx

Kdepak i kdyby všechno šlapalo jak má, vše bylo na svém místě, tak pokud nevěřím herci, tak to je k ničemu. Potenciál v tom byl velký o to víc zamrzí jak to dopadlo. ()

mala_kea

Film vás vtáhne do děje hned během prvních pár minut a pokračuje to až dokonce filmu, dokonce jsem chtěl, aby film ještě pokračoval. Ale hlavní důvod, proč se mi to líbilo je ten, že konečně nevraždí lidi nějaká nadpřirozená bytost, která má třeba obří oči :)...Konečně správnej moderní horor, jak by to mělo vypadat. ()

agassi68

Celkom hustá postupná vyvražďovačka s temnou atmosférou upršaného zaprdeného motelu kdesi bez mobilného signálu. Celý čas čakáte a hádate, kto je ten neznámy zabijak. Nakoniec budete prekvapení :) ()

pospech11

zajímavý film celou dobu je takový tajemný hádáte finálového vraha a ejhle je to úplně někdo od koho bychom to něčekali, john cusack hraje velmi dobře jen škoda že umře :-D ()

DHDV

Velmi dobré ale jen na jedno zhlédnutí, co tomotu filmu prostě chybí je náboj, který by mě přinutil si to pustit znova. Možná je to až moc komplikovaným scenářem, který se nedokázal plně rozvinout v tak krátké stopáži. ()

Wolvie

James Mangold je výborný režisér,u kterého mě tím víc mrzí,že ho moc lidí nezná.Přitom je to skutečný režijní chameleon,který natočil mnoho výborných filmů z naprosto odlišný žánrů,které mají společný jen neskutečný cit pro dané téma a talent pro tvoření potřebné atmosféry.Těším se na jeho majstrštyk,Identita je každopádně velmi silný nadprůměr. ()

Rockerman

Je velmi těžké natočit vyvražďovačku, která tu ještě nebyla. Také rozdvojených osobností, spojených s vraždami už tu pár bylo. Takže zbývá jediné. Natočit film tak, aby divákovi nedal vydechnout a nabít jej výhradně zajímavými scénami, bez hluchých míst. Tady se to většinou podařilo. Už ten "skládačkový" začátek je strhující. Scény z motelu sice postrádají brutalitu, ale dramatičnost a napětí jim nechybí. Od počátku se zdá, že nám byly karty vyloženy na stůl a vše je jasné. Výborný a překvapivý závěr mě přesvědčil, že i v tomto už hodně okoukaném žánru lze natočit film, který zaujme a pobaví. ()

Folky

Ale proč ne. Herci dobří, vraždění napínavé a pointa překvapivá a dobře zapadající. Možná bych měl počkat na druhé zhlédnutí a až pak dát plný počet, ale když se zamyslím zpětně, nevidím důvod proč čekat. 90% ()

GOREGASM

Identita stojí za vidění jen kvůli zajímavé a pestré herecké sestavě a řekněme solidní atmosféře, která sice díky maskované klišovitosti a nevýrazné murdérnosti postupně ztrácí lesk, ale nakonec mě pravě tyto dva aspekty udržely vzhůru. Pointa je jaká je, respektive pro racionálního diváka zabijí celý film, a James Mangold už tady prokázal, že lepší nikdy nebude. 50% ()

Raziel_cz

Temný psychologický thriller, který by možná ještě o poznání víc fungoval, kdyby psychologický nebyl. Deset cizinců se o deštivé noci zdánlivě náhodně sjíždí v motelu. Všichni mají tajemství a jeden po druhém začnou umírat. Je to patřičně napínavé, má to atmosféru hutnější než Se7en a odpočítávání mrtvých i odhalování souvislostí funguje skvěle, ovšem konfrontace Cusack-Molina mi přišla jako dost laciný způsob, jak se vyvléct ze slepé uličky. Vím, inklinuje to spíš k hororu než k detektivce, ale přece. Vyústění sice dává perfektní smysl, ale myslím, že se z filmu dalo vytěžit o kapku víc. Líbilo se mi to, včetně dost campy pointy, ale šlo zajít dál. Minimálně co do lynchovských motivů. ()

KNTRFKT

"As I was going up the stair, I met a man who wasn´t there, he wasn´t there today, I wish he goes away." Timhle souvětím to celý začíná a vlastně i končí. Já jsem vždycky říkal, že chce-li bejt člověk dobrej schizofrenik, musí umět zabíjet lidi. A chce-li člověk dobře zabíjet lidi, musí umět nosit masku. To dá rozum. Těžký ale pak je, když se vám osobnost rozdvojí třeba čtyřikrát a vy už máte v palicích větší guláš, než rezident Jedličkova ústavu. Určitě nemůžu mluvit o nějaký extra hutný atmosféře, kdy by se napětí dalo krájet a pak balit po dekách do papíru, na druhou stranu je to ale 13 let starej film, kterej by si mohl v klidu na duši zatancovat s většinou novodobých fláků a ostudu by si určitě neudělal, takovej Harapes by mu k tomu možná ještě vystřihnul sólíčko. Kdo je vrahem, je sice tak nějak čitelný, alespoň pro mě, ale určitě potěší způsob budování celý tý jakoby zapletený pohádky. ()

MickeyStuma

Příběh je to svým způsobem jednoduchý, ale scénáristicky rozehraný velkolepě. Zpočátku to vypadá zase jako nějaká hra a motivy k tomu jsou, ale každou další scénou se neustále motivy mění. I co se týče určitých postav. Jsou všichni ti, za koho se vydávají? Děj si velkolepě pohrává i s divákem a vyzývá ho k odhalení strůjce všeho dění. Opravdu divák dokáže odhadnout, kdo za tím vším stojí? Konec určitě překvapí každého. Ale ano, v jistém smyslu se jedná o nelogičnost po té, čeho byl divák svědkem, ale dějově to funguje a snímek je natočen vskutku dobře. Má své napětí, atmosféru, patřičné nezpomalující tempo a zbytečně nezdržuje zbytečnostmi. Tohle se zkrátka povedlo. ()

Rathalos

Identita je fakt vymakany thriller/horor s genialnou pointou,skvelou atmosferou,vybornym hereckym obsadenim a prekvapujucim zaverom,jednoducho bomba,ktora ma ohurila...:-) ()

helloween93

Identita je zajímavý thriller ve staromódním stylu vyprávění - x osob na jednom místě, z nichž jeden je vrah. Závěrečná pointa rozděluje většinu diváků na dva tábory, jedněm se líbila a druhým přišla jako to nejdebilnější, co mohlo scénáristy napadnout. Film točil Mangold, je tam spousta známých tváří, a přesto jsem o existenci tohoto snímku neměl tucha. Když nad tím tak přemýšlím, film je na pomezí 3 a 4 hvězd. Zatím nechám 3*. ()

valheru

Film v pravdě začíná velice slibně, ovšem jako celé filmové dílo je dle mého názoru trochu scénáristicky zjednodušen. Pointa je sice nezřejmá, ovšem můžete na ní přijít i během chvíle. Přijde mi možná trošku laciný. Naštěstí jsou v něm známé herecké tváře, které se vše snaží (a chvílemi jim to i jde) napravit. ()

Raaavenek

Zajímavý začátek potápí příšerné herecké výkony a hrozně překombinovaný příběh (jakmile se zmínilo "indiánské pohřebiště", tak sem se už válel smíchy po zemi). Nečekaná pointa je sice zajímavá, ale rozhodně nesmyslná (neboť způsob, kdy se vnitřní boj vede tímto způsobem se hodí tak akorát do Červeného Trpaslíka) a ledajaký psychiatr z ní musí mít noční můry. Druhou hvězdičku přidávám za úplný závěr, který mě alespoň trochu potěšil. ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (více)