Angel Heart

• USA Angel Heart (více)

Zombi

Výborný depresivní, mysteriózní thriller s asi nejlepším výkonem Rourkea v jeho kariéře a s ďábelským De Nirem, který se tu jen mihne, ale rozhodně si ho budete pamatovat. Černošské New Orleans, woodoo, vraždy, pátrání, atmosféra.... ()

KatRi

Mickey Rourke dokonalý. Provedení dokonalé. Motivy, symbolika a jejich zapracování dokonalé. Jenže je to mysteriózní, plné rituálních vražd, kuřecích pařátků, krve a pak přichází to veliké zklamání, jak to vlastně celé je a o čem to je... přestože to tuším, stále tomu nemohu věřit, ne to ne, ale bohužel ano. ()

conery1

Majstrovsky zvládnutý tajomný a pre mňa nepredvídateľný príbeh až do konca, aj keď som čo to tušil ( De Nirov image a prsteň s pentagramom ) . Na konci príbehu Rourkeho postava končí v pekle a on tým peklom skutočne prešiel, stal so svojho popola a ja sa teším s jeho filmového návratu. ()

dehlie

skvelý, mysteriózne ladený thriller, ktorý šlape od začiatku až do šokujúceho konca. angel heart má atmosféru a mickyho rourka. tieto 2 komponenty ho radia medzi klasiky žánru. ()

ekomo

Film hnaný ve všech směrech do krajností. Ať už je to brutalita, násilí a depresivnost nebo také sugestivnost, napětí a konečné rozuzlení. Výtečné herecké ztvárnění hlavních postav a originální rukopis režiséra staví tento snímek do předních pozic svého žánru. ()

simply

Hodně mi to připomínalo Ďáblova advokáta. Ze začátku mi to přišlo jako hodně zajímavý lechce noir film. Avšak postupem času byl děj zamotanější a čím dál víc zmatenější. Ten konec jsem vstřebávala hodně dlouhou dobu. ()

Mikino00

Opravdu jsem na konci jenom zíral s otevřenou pusou, ze začátku jsem si říkal, že je to normální film o soukromém očku, postupně začalo přituhovat a konec, tzn posledních 20 minut, to je teda něco, ani nevím jestli jsem to všechno pochopil. Atmosféra a herci jsou skvělí, ďábelský De Niro a ještě jako člověk vypadající Rourke. ()

Nethar

Jestli se mi líbilo hlavní vyústění je značně diskutabilní, ale celý předešlý film je velmi atmosférický a stojí za to. Hudba a záběry hrající si se světlem a stínem, skutečně kriminálka ze staré školy. ()

geimz

Atmosférický malý snímok, temný a depresívny, s Rourkovým skvelým výkonom, len tak trochu predvídateľný. ()

Emo-haunter

Je to opět krásně povahopisně natočené, ta precizní kamera a nesmírný cit režiséra pro hudbu, před tím klobouk dolů. Příběh se vyvíjí pozvolna, a ve své podstatě čekáte 95% filmu na těch posledních pár minut, ve kterém dojde k rozuzlení. Rourke precizní herecký výkon, no a De Niro je prostě mág, a i když je ve filmu jen pár scén, hraje se vší noblesou. Normálně bych práskl čtyři hvězdičky, bohužel se mi ale podařilo z velké části na pointu přijít již ve druhé polovině filmu, což mi bohužel pokazilo celkový výsledný dojem, a navíc něco takového už jsem viděl. Přijde mi totiž, že tento film jako by z oka vypadl Prokletému Ostrovu, který jsem už dříve viděl. Angel Heart samozřejmě vznikl dříve, ale já ho viděl až nyní. Kdyby tomu tak nebylo, nejspíš bych byl závěrečným vyústěním šokován diametrálně více, respektive já ani šokován nebyl, což je pro mě velká škoda. Uděluji lepší tři hvězdičky, chválím především za krásnou hudbu, kameru, střih a herecké výkony! ()

El Loco

Bolo to teda riadne psycho. Neočakával by som, že sa takýto film natočil v 80-tych rokoch. Mickey Rourke tu hrá postavu pre neho úplne typickú - cynického frajera, ktorý si neváha pripáliť zápalku o nohu ešte nevychladnutej mŕtvoly starého doktora. Prvoplánovo na mňa pôsobí obsadenie Roberta „Lucifera“ De Nira, ktorý sedí celý film v jednom kresle a zaujme akurát svojimi nechtami ála Gail Deversová. Určite to bol na svoju dobu inovatívny film, ale celkovo pôsobí akosi nedotiahnuto. ()

Daweflip

Zde mě Parker trochu zklamal. Film, který je z velké části postavený na závěrečné pointě, by ji měl skrývat trochu lépe. S její znalostí totiž rapidně klesá prožitek z filmu. Atmosféra je zde výborná, pointa celkem dobrá (dokonce obsahovala prvky, které jsem nečekal), ale během filmu ji režisér vyzradí tolikrát a ještě k tomu tak nápadně, že to celkový dojem z filmu podstatně sráží. 7/10 ()

no2

10/10 - Klasika mysteriózního thrilleru. Dovolím si podotknout, že Šestý smysl vznikl až o dvanáct let později, proto pro mě navždy zůstane Angel Heart (se svojí skvěle zachycenou atmosférou Ameriky 50. let) č. 1! Skvělý Mickey Rourke (pokud Vás zaujal ve filmu Sin City, zkuste i Angel Heart) a samozřejmě i Robert de Niro, bezchybná režie Alana Parkera. Film se nedrží úplně přesně literární předlohy Padlý anděl od Williama Hjortsberga, je ochuzen zejména o některé ´rituálky´ a více se drží osoby Harryho Angela, což však vůbec není na škodu, protože další pasáže z knihy by už mohly činit film rozvleklejším. Doporučuji zhlédnout všem, kteří mají rádi tento žánr, nezapomeňte však, že se jedná o 20 let starou věc. ()

Gore

Můj nejoblíbenější film z 80. let. Výtečnej tandem Mickey Rouirke a Robert De Niro v režii Alana Parkera, který dokázal nabudit retro styl 50. let, horrorovou atmosféru, kde netečou proudy krve a člověk jen žasne nad tím, jak vybudí strach nebo respektive tíživý pocit z obyčejných věcí a jak nepříjemná v dobrém slova smyslu může být opakující se hudba a určité zvuky. Rourke ve své nejlepší roli, je jako špinavá troska ze soukromého detektiva okouzlující. ()

Pawlisman

Celý film (kromě posledních 10 minut) je pro mě o ničem. Takovéto filmy, kde musíme čekat na úplný závěr abychom se konečně dozvěděli pointu a smysl toho všeho a pak v úžasu odcházeli, že konec dobrý, všechno dobré - takové dílka já nemusím. Navíc nevím proč se v popiskách nepíše o tom, že film je z převážné většiny detektivní záležitostí. Z daleka bych se mu vyhnul, naopak tato forma americké mysterióznosti, je dle mého názoru umělotinou a odvarem. Celkově zklamání a mé neuznání. 6,5/10 ()

RomanHyde

Tenhle film mne dlouho míjel... asi na něj měla dojít řada až teď a já pochopil kde brali někteří tvůrci současnějších snímků inspiraci. Angel Heart je prostě kultovní. Největším trumfem je atmosféra, která je tíživá, depresivní, deepová, hustá... vyloženě hmatatelná... Anger Heart je tak trošku Blade Runner, trošku Sedm, trošku Jakubův žebřík.. Micke Rourke v životní roli, Robert de Niro neuvěřitelně mystický a přesný (scéna s vajíčkem je nezapomenutelná), ovšem hlavní roli pro mne hraje Alan Parker co by tvůrce a ten kdo tahá za provázky, protože rozehrál opravdu VELKÉ A TEMNÉ DIVADLO. ()

Sundance23

Myslel jsem že první šokující konec byl v šestém smyslu ale nemám pravdu,na konci tady toho budete mít taky pořádnou husí kůži.Temný,depresivní film s dobrou hudbou a Mickey Rourkem. ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker