Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nemocný Bláha chce pryč z republiky a sejde se kvůli tomu s britským obchodním zástupcem a rezidentem západní tajné služby Hacklem (Jiří Holý). Ten mu slíbí zajistit odjezd a prozatímní azyl v jedné chatě. Nemocný Bláha úkryt opouští a vyčerpaný se hroutí do příkopu u silnice, kde jej najde starší žena (Jana Dítětová) a odveze k sobě domů. Bláha se zotaví, využije situace, kdy žena opustí domov, uteče a před nelegálním útěkem z republiky vyhledá Zemana, aby se mu pomstil. Do jeho výstřelu však vstoupí Zemana žena, čímž svému muži zachrání život a sama těžce raněna později umírá. Zeman Bláhu po nedlouhém pronásledování zastřelí. Hackl opouští Československo a netuší, že jeho milenku (Regina Rázlová), jedoucí s ním, získal Kalina ke spolupráci s Bezpečností... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (25)

Kakho-oto 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nepřátelé komunistů zlikvidovali policistovi a komunistovi Zemanovi nejen otce, ale i první manželku. Vrahem Lídy Zemanové nemohl být nikdo jiný než Pavel Bláha, který byl v Československu nelegálně dlouhých pět let, aniž by dosáhl nějakého úspěchu. Tvůrci cílili na city diváků, kterým měl Bláha připadnout jako nanejvýše odporný a zákeřný jedinec. Podle toho, co jsem četl, se jim to moc nepovedlo. Nedivím se, na mě Bláha v seriálu také nepůsobí příliš negativně. Nikdy jsem nečetl, že by nějaký agent chodec zastřelil manželku příslušníka SNB, navíc na podzim 1957, kdy již byla doba střelců (spíše agentů-chodců) skutečně již minulostí. ()

Ironfood 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Doba střelců dávno skončila" Nebo ne? Každopádně mi uniká, proč měl Bláha takovou pifku zrovna na Zemana, pravda, v tom osmačtyřicátém si sice zrovna nepadli do oka, ale že by to bylo na nějaké nepřátelství na život a na smrt, to teda né. Taky se nabízí otázka, co měl Bláha po návratu do ČSR vlastně dělat, zřejmě jen zlobit policajty tím, že se jim furt bude někde schovávat. ()

Reklama

subic 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rok 1957. A zase ten Bláha, ale tentokrát už naposledy, na konci dílu udělá z Honzy Zemana vdovce. Obchodní zástupce v textilu a agent Hakl tu jezdí v tehdy novinkovém parádním Citroenu DS. A miniroličku tu má i mladý rejža Jiří Adamec jako řidič kamionu, který tu na konci odveze Hakla do Německa a s ním i budoucí agentku Hanku Bízovou. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Smutný díl jen co je pravda – ovšem jen v tom, že to odsere pohledná Zemanova žena. Jinak jsem se i já musel pousmát nad tím, Jak do této doby téměř „neškodný“ Bláha cestoval napříč republikou, aniž by pořádně cokoliv udělal (spíš se vždycky něco podělalo), pořád s tím samým ksichtem (ačkoliv údajně prodělal plastickou operaci) a přitom ho slavná kriminálka nemůže neustále dopadnout, nebo spíš nechce páč chce chytit většinu jeho kumpánů a tajných agentů. Přitom si ještě stihne švihnout s ženskou dávno za zenitem. Regina Rázlová nevypadala nejhůř a jen díky ní a zhasnutí života postavy, jenž v několika dílech ztvárnila Renáta Doleželová, dám ty tři průměrné hvězdy. Jinak byl tento díl s kvalitou i náplní dost na štíru… ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kromě neexistujícího případu majora Zemana, nebo přesněji jen dokončení neustálého objevování se a mizení Bláhy, zde máme perfektní studii osamělosti stárnoucí ženy. Vztah Zeman x Bláha se konečně propracoval do finále. A skončil dle očekávání ztrátami na obou stranách. Zlí jazykové tvrdí, že po prvním výstřelu se Brzobohatý chytí za hýždě, to by musel mít zadnici sahající téměř ke kolenům, což určitě tenhle velice sexy chlap neměl. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (13)

  • Když Bláha (Radoslav Brzobohatý) sleduje Zemanovy, jde kolem plakátů na zápas Kladna proti Spartě. V roce 1957 se ale Sparta jmenovala Spartak (celým TJ Spartak Praha Sokolovo). (rottencom)
  • Přestřelka mezi Zemanem (Vladimír Brabec) a majorem Bláhou (Radoslav Brzobohatý) se příznačně natáčela na Střeleckém ostrově na Starém Městě. Jméno ostrova je po Sboru pražských ostrostřelců, který zde sídlil. (sator)

Reklama

Reklama