Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

• Česko Řada nešťastných příhod (více)

Poté, co tři mladí sourozenci Baudelairovi následkem požáru jejich sídla osiří, jsou odvezeni ke svému vzdálenému příbuznému hraběti Olafovi (Jim Carrey). Olaf je však krutý a lstivý muž, který usiluje pouze o dědictví, jež má získat nejstarší Violet (Emily Browningová). Děti utečou a najdou útočiště u svérázného strýce Montyho (Billy Connolly) a následně u své úzkostlivé tety Josephine (Meryl Streep), ale Olaf je jim stále v patách. (Cinemax)

haushinkaa

Krásný příběh s výbornými hereckými výkony (dinosaurus Jima Carreyho je prostě úchvatný, ale není to jen Jimem) a krásnou atmosférou filmu, místy až burtonovskou... Film někdy barevný, někdy celkem temný, mně se rozhodně líbil... ()

Karush

Tento film si zaslúži určite miesto v mojej TOP-ke, lebo tak silný filmový zážitok, aký som mala z tohto filmu, som v tom čase ešte nezažila pri žiadnom filme...jednoducho ma to úplne dostalo. Hocikoľkokrát si to môžem pozrieť- vždy v ňom nájdem niečo zaujímavé, či už je to príbeh, kostýmy, herci či prostredie. Príbeh je dojemný, pohľad je jedinečný, kamera a strih dosiahnu svoj účinok, ale tá najsilnejšia stránka filmu je predsa len v novodobom poňatí filmu a vo veľmi presvedčivej hereckej hre od Shelby až po Meryl Streep. Odporúčam!!! ()

Kamkon

Zajímavě morbidní pohádka, kterou hezky vypráví Jude Law. Jim Carey ve své obvyklé poloze, která sem vyjímečně sedí a Meryl Streepová září i v tak malé roli, kterou má. Pokračování bude určitě moc zajímavé ()

st.jim

Báječně napsaný a natočený příběh, který mě opravdu pobavil. Jim se zase vybarvil a neskutečně bojácná Meryl byla taky kouzelná. Nejvíce mě ale dostala hláška Dustina Hoffmana (netušil jsem, že mají takový rozpočet) ... :-) ()

Mrkvič

Krásně hravá nápady pestrá neotřelá kome.. hm, rodiný filmy. Tolik herců se chtělo byť i jen mihnout ve spracování známé dětské knížky. Až je možná na škodu, že se třeba takový Dustin Hoffman objeví, řekne dvě věty a zmizí. Všichni zúčastnění ale stojí za tím, že bizardní humor je tak kouzelný. S jakou lehkostí je nám tu podávána smrt rodičů nebo smrt milovného dobrodruha sežraného slepýma pijavicema, protože nepočkal s kouppáním hodinu po jídle ale jen 45 minut. Všechno to podtrhuje nádherné vizuální spracování, které mi až připomnělo dětské filmy Karla Zemana. Všechno to je ale takové polovičaté, protože to nesedí jako celek. Ani jeden vtip není takový, abych se válel smíchy, děj je narušován představováním nových a nových postav a spousta věcí se jen nakousne a vyšumí, takže mi na konci pořád něco scházelo. ()

SG_ever

Velice příjemná Fantasy, která má takřka vše včetně tempa, ale jako celek to nefunguje tak dokonale jak by mohla. Nedokážu přesně vystihnout to, co tento snímek trochu v mých očích sráží, ale asi to bude taková polovačitost mezi Burtnovským stylem a pohádkovou výpravou ve stylu Emmy Thompson (Kouzelná chůva). V rámci žánru lepší průměr. (65%) ()

Tyny

Dá se říct, že mám z tohoto filmu velmi rozporuplné názory. Ze všeho nejdříve je to vlastně skvělý, neobyčejný a originální film, který má něco do sebe a to 'něco' se mi na filmu moc líbilo. Na druhou stranu tam bylo plno scén, které mi připadali stupidní a vlastně jsem nemohla vydržet dokoukat film dokonce. Škoda. Bohužel jsem od tohoto snímku čekala více, už podle hodnocení. 75% si zaslouží nadprůměrný a velmi, velmi dobrý film, což podle mně Lemony Snicket není. Kdyby v hlavní roli nebyl Jim Carrey, tak film nestojí za nic. ()

Elví

No fakt nevím, jestli bych tenhle film nějakým dětem vůbec pustila. Nemyslím, že když jsou v nějakém filmu hlavními představiteli děti, že to následně musí být film pro děti. Právě v tomto případě, vidět to před 10 lety, asi bych se rozbrečela a utekla. Naprosto depresivní atmosféra vytvořená takřka expresionistickými kulisami, kdy jediným svěžím závanem se stává vzpomínka na již zdemolovaný dům (která ale vzápětí mizí) se úžasně propojuje s osudem sirotků, pronásledovaných zákeřnými plány strýce Olafa. Přesto v této pozoruhodně temné pohádce nechybí humor, který tíživou atmosféru místy odlehčuje. A hlavně, bacha na nevinně vyhlížející Sunny, příště může kousnout výš;)! ()

_DAVE_

Bizardni prostredi a kostymy jako by Timu Burtonovi z oka vypadly. Jak uz tady nekdo psal, pokud bych nevedel ci je to dilo, tipnul bych Burtona. Nektere sceny byly obzvlast povedene, treba dum nad utesem nemel chybu. Myslim ze tenhle film neurazi zadneho vynavace fantastickych pribehu a Jima Caryeho :-) ()

xerno

Jak vytvořit špatného herce ??? Tuto otázku vyřešily kostýmy a hlavně velmi dobrý herec - Jim Carey !!! Nádherná pohádka, na kterou můžou koukat všechny generace, a to nejen jednou... ()

lennyd

Nečekaná nehoda udělá z dětí Baudelairových sirotky. Jejich dům je postihnut ničivým požárem, při kterým zemřou jejich rodiče. Nicméně se hned s opatrovnictvím nabídne jejich vzdálený strýc, Hrabě Olaf (Jim Carrey). Děti však brzy zjistí, že v domě strýce by museli jen otročit, a navíc se jich strýc chce zbavit kvůli jejich nesmírnému bohatství, které by poté zdědil. Dětem se však podaří ze záludné léčky vyklouznout, a plán strýce je prozrazen. Děti se dostávají do opatrovnictví k druhém strýci Montymu (který je ale ihned zabit Olafem přestrojenými za pomocníka). Dětem pak zbývá poslední naděje, teta Josephine, která ale trpí chorobným strachem ze všeho. A strýc Olaf se nevzdává ... Fajnová pohádka pro děti i dospělé (no spíš asi pro starší, menší diváci by se asi z některých scén po..kali strachy). Filmu vévodí Jim Carrey jako strýc Olaf, který sice ukrutně přehrává, ale zde to není vůbec naškodu (jeho divadelní scéna, kde předvádí vyhynulého dinosaura je ale geniální). Ale i Meryll Streepová či Billy Connoly v rolích ostatních opatrovníků nejsou marní. A děcka jsou ... prostě děcka :) A ještě jeden kladný bod - bankéř Poe jezdí celý film s Tatrou 603 :) ()

LadyDevil

Největší plus? Jim Carrey - jeho úžasná mimika se mi vrací dodnes:-D Ani Meryl není k zahození se svojí věčnou paranoiou strachu..samotný příběh mě až tolik nebral, ale tyhle role (už jsem skoro zapomněla na kouzelnýho nejmladšího sirotka) byly perfektní..příjemný pokoukání:-) ()

sallyann

Parádní. Zatím jsem četla jen 2. díl, ale musím někde sehnat všechny. Film se knihy věrně drží. Jim Carrey je jako Olaf úžasný!!! ()

uiu

Můj profesor nám vždy říkal, že na špatný film bychom se měli podívat víckrát, než na dobrý film, abychom věděli, proč se nám nelíbí. A někdy se může stát, že když se budete na ten špatný film dívat několikrát, uvědomíte si vlastně, že až zas tak špatný není a dokonce si ho i oblíbíte. Tento případ skvěle zapadá do Lemony Snicket's, který se mi na poprvé vůbec nelíbil a přišel mi hodně kýčovitý a béčkový. Jenže když jsem jej pak ještě párkrát viděla v televizi (a ten dabing se dal zkousnout), tak se mi to začalo víc a víc líbit, protože ta naivita a kýčovitost k tomu prostě patří a musí se to i s touto vlastností brát. ()

majxik

Moc pěkně udělaná pseudopohádka, temný nádech tomu dáva atmosféru a příběh tak získává poměrně správný nádech, a jeho spád je dobře vyvážený aby nezačal nudit. JInak se mi líbilo že Jim Carrey tu má poměrně osobitou roli hlavního padoucha v kterém ale není tolik poznat. ()

venison

Inteligentní, vtipné, trochu "burtonovské" dílko pro omladinu :-) Carreyho bych se asi moc nebála, ale o to víc mě bavil (normálně ho moc díky jeho uřvaným filmům moc nežeru) :-D Myslím, že je to jeden z mála filmů pro děti, který měl hlavu a patu, správnou dávku humoru a nikdo v něm ze sebe nedělal trapného blba.. ()

noriaki

Lemony Snicket, doporučený věk 3 - 99 let. Čili pro všechny a pro nikoho. Milý, vizuálně nádherný a zvláštním způsobem vtipný rodinný film, na kterém si každý najde to své, ale málokdo bude spokojený se vším. Předloha je očividně určená spíše pro mladší čtenáře, ale scénárista to kompenzoval vlákny absurdního humoru, kterými protkal celý děj a jenž udrží v pozornosti i starší publikum. Režisér dotvořil dojem vypiplanou výpravou a herci se postarali o zbytek zážitku. Co role, to výborný výkon. Jim Carrey a Meryl Streep jsou dvě z nejzářivějších hvězd, ale nezůstalo u nich. Mladá Emily Browning jim zdatně šlape na paty a zbytek ansáblu nezůstal pozadu. Hodinu a půl dlouhá stopáž dává slušnou šanci že ve filmu nebude příliš hluchých míst a protože je stále se na co dívat, tak děj navzdory své naivitě a předvídavosti nenudí. Trochu bych Lemony Snicket přirovnal k nedoceněnému Městu Ember. Oba filmy mají podobnou dieselpunkovou stylizaci, takže pokud máte rádi tento styl, budete nadšeni. ()

Lemony Snicket se vrací

Lemony Snicket se vrací

05.09.2015

Populární fantasy Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod se bohužel nikdy nedočkala pokračování. Tržby nebyly tak velké, aby pro studio Paramount dávalo finančně smysl, fanoušci hraběte Olafa ale… (více)

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem

05.12.2010

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)