Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

• Česko Řada nešťastných příhod (více)

Poté, co tři mladí sourozenci Baudelairovi následkem požáru jejich sídla osiří, jsou odvezeni ke svému vzdálenému příbuznému hraběti Olafovi (Jim Carrey). Olaf je však krutý a lstivý muž, který usiluje pouze o dědictví, jež má získat nejstarší Violet (Emily Browningová). Děti utečou a najdou útočiště u svérázného strýce Montyho (Billy Connolly) a následně u své úzkostlivé tety Josephine (Meryl Streep), ale Olaf je jim stále v patách. (Cinemax)

svobodas

Knihu jsem četl, dokonce všech 11 dílů, které u nás vyšly, ale ani všechny dohromady mne nenatchly tak, jako tento film. Knihám chyběla pořádná atmosféra, film jí má nadprůměrně záviděnihodnou. Knihám chyběla vyšší zápletka a dílová návaznost, film obstál i v těchto parametrech, a navíc si ho režisér prošpikoval rúzdnými detajly, které ještě napomáhají vynikající atmosféře. ()

AngelG

Naprosto kouzelné,nejdřív jsem si myslela,že to bude opravdu jen pro děti,ale spletla jsem se. Kdo mě opět nezklamal byl samozřejmě neuvěřitelný Jim Carrey,který je prostě genialní.Jinak se to už říct nedá. U mě tetno snímek uspěl a pobavil mě tak jak měl. Jasných ***** ! ()

vendy63

Kdo by neznal sériji knih Lemony Snicketa, Jim Carrey v roli hrabě Olafa exceloval i když hrál záporáka pro mně to byla nejlepší postava ve filmu.Temný příběh tří sourozencu jejiž rodiče zahynuli při požáru a oni putují od poručníka k poručníkovi mně uchvátil natolik že jsem si začala shánět celou sériji knih k přečtení. Film sice obsahuje jen příběhy z knih Temné terárium a Široké okno ale jeho zpracování je vynikající. Těším se na pokračování,snad se ho dočkám. ()

Barak

Svým provedením film připomíná Burtonovu tvorbu, čímž se na něj hezky kouká, ale žádná sranda to není - Carrey se můžu snažit jak chce, ale nic proti tomu nezmůže. Stejně tak dětské osazenstvo se tváří pořád stejně a dostat z nich nějakou emoci muselo stát Silberlinga hodně energie. Především je ale tahle podívaná hlavně pro malé diváky a starší by se mohli nudit - především z nedostatku zábavy. Asi jsem se nedokázal naladit na tu správnou vlnu malého dítěte.... :) (5.5/10) ()

Liduskaa

Lemony Snicket: Teď máte skvělou příležitost opustit kino, obývací pokoj nebo letadlo, kde tento film promítají. Ještě pořád můžete jít na film o nejmenším skřítkovi....opravdu originí upoutávka pro diváky:))) Emily Browning v roli Violet mě svým výkonem opravdu dostala, ale to by nebylo aby se to nečím nevyrušilo...oni museli dát hlas a roli i té malé vlezlé opičce Sunny...Jo ok mělo to být vtipný,ale mě fakt chvílema lezla krkem jako nikdo...škoda... ()

asfalt

Za prvé dve tretiny filmu dávam plné hodnotenie, avšak v závere film lapa po dychu, čo je veľká škoda. Mohlo ísť o skvelý počin. Jim Carrey je fantastický ba priam až démonický dobrý :-) ()

Tryman

Všechny knihy se mi velice líbily, a proto jsem se těšil i na tento film. Herecké schopnosti Carreyho se rozhodně nezapřou. Film mě vůbec nezklamal, dostal jsem přesně, co jsem očekával. ()

Kaučuk03

Postava Jima Carreyho u mě aspiruje na jednu z nejoblíbenějších filmových postav vůbec. Je pravda, že většina filmu je postavena na něm. Ačkoliv i jiné postavy mají zajímavé role a zvláštnosti, žádná mě tak nebavila, jako ta jeho. Spoustu vtipných scén, povedené dialogy a především obrazotvornost na skvělé úrovni dělají z tohoto snímku nadstadard. Byla by to pecka nebýt pár hluchých míst a rozplizlého konce. ()

BadCough

Tvorcovia filmu sa evidentne chceli zviesť na vtedy rozpínajúcej sa potterovskej sláve, vidno to na celkovej štylizácii scén a atmosfére. Ale bola som veľmi príjemne prekvapená, Carrey je skvelý ako vždy a čierny humor vždy poteší. ()

pepa3rd

Nádherná vizuální stránka a místy i velmi zajímavý příběh, který ale čas od času také bohužel dost nudí. Škoda, že se scénáři nevěnovalo trošku víc času. Na druhou stranu, je to film pro děti o dětech a ty to mohou vidět jinak. Za mě nadprůměrných 60 % ()

mupimup

Sourozenci Baudelairovi neměli v životě štěstí. Stoprocentně to platí přinejmenším, co se týče vzdálených příbuzných. Ti charakternější zpravidla, po setkání s ústřední trojicí, nežijí dost dlouho, aby mohly být oceněny jejich kvality a hrabě Olaf je zmetek, jakému není rovno. Nejenže dotlačil slovo „humus“ na zcela novou úroveň, ale navíc vyniká nejhorší ukázkou ochotnického herectví před příchodem Martina Maxy. Film vyniká nádhernou vizualizací, plnou temných a smutných scenérií, na jejichž pozadí exceluje komediální herectví Jima Carreyho, projednou oproštěné od mimických záchvatů. Jeden ze snímků, u kterého jsem se při opakování, svobodný od sledování dějové linky, bavil detaily jednotlivých scén ještě víc než napoprvé. ()

Haide

Slyšela jsem spoustu názorů, které říkají, že je to takový nepovedený Burton. A ona je to kupodivu pravda. Nějak se nám v té temné stylizaci a snaze o inteligentní humor, ztratila veškerá akce. A popravdě si naprosto neumím představit, co z takovéhoto filmu mohou tak asi mít děti, pro které by to především mělo být. ()

FanKalEl

Finále a záver filmu má citeľne nevyužitý potenciál, ale to nemení na tom že je to i tak skvelá fantasy rozprávka, so sympatickými postavami, so sviežim a fakt slušne podareným scenárom. O skvelý audiovizuál núdza nie je a humorná stránka dáva taktiež veľké plus tomuto dielu. (75%) ()

Kingjiri

Vizuál slušnej, casting nadupanej a Jim Carrey, kterej si svoje role náležitě užívá a jeho postavám tentokrát jeho crazy herectví sedne jako hrnec na prdel. Jenže celej tenhle fantasy svět byl tak divnej až mi byl místama hrozně nesympatickej, většina postav byla nenormální víc než by se hodilo (Olaf na několika hereckejch úrovních bohatě stačil) a nějaký scény mi pak přišly až zbytečně přestylizovaný i ujetý (např. svatba v divadle). Chvílema jsem si připadal jak ve světě Terryho Gilliama (pro někoho určitě naopak půjde o velký pozitivum), přičemž jsem se přesvědčil, že na tyhle přestylizovaný a přemaskovaný fantasy bijáky fakt moc nejsem. Třetí slabá hvězda za filmařinu, Carreyho a Tatrovku, se kterou jezdil pan bankéř :) ()

Lemony Snicket se vrací

Lemony Snicket se vrací

05.09.2015

Populární fantasy Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod se bohužel nikdy nedočkala pokračování. Tržby nebyly tak velké, aby pro studio Paramount dávalo finančně smysl, fanoušci hraběte Olafa ale… (více)

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem

05.12.2010

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)