Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

• Česko Řada nešťastných příhod (více)

Poté, co tři mladí sourozenci Baudelairovi následkem požáru jejich sídla osiří, jsou odvezeni ke svému vzdálenému příbuznému hraběti Olafovi (Jim Carrey). Olaf je však krutý a lstivý muž, který usiluje pouze o dědictví, jež má získat nejstarší Violet (Emily Browningová). Děti utečou a najdou útočiště u svérázného strýce Montyho (Billy Connolly) a následně u své úzkostlivé tety Josephine (Meryl Streep), ale Olaf je jim stále v patách. (Cinemax)

Bezda22

Jim Carrey byl výbornej, ten hereckej výkon hrotil do velkýho extrému. Příběh byl jednoduchej a tim sympatickej, takový na oddych. Líbila se mi ta atmosféra kulis a celkově ten dojem kterej to dávalo. Jenže největší nedostatek toho filmu jsou pocity. Bylo to strašně chladný. Nebylo tam nic k smíchu, nic co by mě dojalo. Takovej film pro mě nemá smysl. Chci po jeho skončení bejt plnej dojmů, tady sem jen přemejšlel co o něm vlastně napíšu a jak ho ohodnotim. Tentokrát se vyhnu procentuálnímu hodnocení, podle kterýho určuju počet hvězdiček. Tři z pěti si myslim, že je akorát. ()

legio

Tenhle film táhne první polovina, přesto za pět. Burtonovská atmosféra z toho čpí na dálku. Jim Carey se tady vrací k tomu, co mu jde nejlépe - jeho opičky. Film plný hlášek a Tatry 603. ()

departed

Carrey si to dává úplně neskutečně. Neexistovala v té době lepší volba pro takovouhle roli. Skvělý nádech černého humoru, hrátky se slovy, temně laděné vizuální stránky a pohádkových kostýmů. Ale upřímně, Carrey je největší tahoun celýho filmu. ()

ŠpetaMarek

16 let po premiéře musím uznat, že v tehdy v té záplavě teenage-fiction věcí to zapadlo neprávem. Pěkná drsnější pohádka s geniální Carreym. ()

Shitonit

Peckovej film, o kterým psát je zbytečný? Těžký ? To se prostě musí prožít. Jsou pohádky, který se fakt nedaj vyprávět.. Asi znát předlohu, tak by mě to neokouzlilo. Jako film samo vo sobě je to super. ()

Hydr0gen

Originální a osvěžující film. Začátek je alespoň za 5,5*-skvělé nápady, střih atd... Později děj ztrácí na tempu, což se ovšem dalo čekat. Nečekal jsem ovšem TAK dokonalého Carreyho, kdybych nevěděl, že to je on, snad bych ho ani nepoznal... A herečce Violet tedy 14 nebylo... ()

Landier

přes místní komentáře, doporučuji se podívat - pohádka, komedie, burton´s style - prostě vše dohromady, čemuž pomyslné "gro" dává dobré herecké obsazení, a to jak v dětských rolích, tak v roli padoucha (Jim Carrey) a zajímavá výprava ... není to film, za který byste asi dali 110 ,- v nějakém multikině, ale pro zpříjemnění nedělního odpoledne - proč ne .... ()

Soubi

Nevím proč, ale tento film mi zabrnkal na citlivou strunu :). Možná dobrými interiéry, příjemně ponurou atmosférou a špetkou gothického světa, který tu a tam prokukuje. Jim Carrey přehrává, neuvěřitelně, ale to je prostě on a ke strýčkovi Olafovi se hodí. K dokonalosti chybí jen více ponurosti a ironie. A samozřejmě vymazat happyend :) ()

hackstolle

Nečekal jsem žádné zázraky, ale na druhou stranu jsem byl velmi, ale opravdu velmi mile překvapen. Jedna z Carreyovych rolí, které mu nesmírně padnou, Emily má moc rád už od Lodě duchů a celkově to bylo vtipné, kamerově na výbornou natočené, věru dobře obsazené, tudíž hezky zahrané a mělo to i takový řekl bych morál. Taky se mi dost libily titulky na konci, ta muzika k tomu, paráda. Nepletu-li se, byla tam vidět Tatra 603, zasloužilý to veterán, navíc jsem si to pustil v italštině, kterou můžu. Dojem udelal sve. ()

d1x

Nevím přesně ani proč, ale tento film mě moc neoslovil. Některé pasáže jsou sice zajímavé, ale jako celek mi to přijde nemastné neslané. Proto pro mě spíše pod průměr. ()

Slatibarfast

Kúzelné! Po dlhom čase film, v korom mi deti neliezli na nervy, práve naopak, zamiloval som si ich. Ryška bola skvelá, chalan sympatický, krpaňa tiež. Príbuzní boli správne trhnutí, Monty,chovateľ pytónov ma ako britofila chytil za srdce. ()

Mr.Roman

Fenomenálny Jim Carrey a šikovné deti v netradične pochmúrnej rozprávke. Táto kombinácia mi veľmi sadla, rád by som sa dočkal pokračovania. ()

Lennie

Už když jsem ty knížky četla, měla jsem neodbytný pocit, že to je hovadina. Nicméně, přečetla jsem prvních pět, pak mě to přestalo bavit....a pak jsem viděla film. Kupodivu mě zaujal víc, než bych čekala. Hezké temné prostředí, správně ujetý Jim Carrey, hudba...paráda. Ale Bohužel zvláštní pocit z knih přetrvává. ()

Larry12

Je mi jedno, jaký konec mají filmy. Špatný, nebo dobrý, zkrátka je mi to jedno. Ale nejvíc nesnáším, když konec nepochopím. Klidně mi říkejte, že jsem blbej, ale já to zkrátka nepochopil. Film se mi jinak líbil (hlavně díky Meryl Streep a Jimovi Carrymu) Nápad je dobrý, líbil se mi, jen mi to prostě zkazil ten závěr. Smůla ()

Lemony Snicket se vrací

Lemony Snicket se vrací

05.09.2015

Populární fantasy Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod se bohužel nikdy nedočkala pokračování. Tržby nebyly tak velké, aby pro studio Paramount dávalo finančně smysl, fanoušci hraběte Olafa ale… (více)

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem

05.12.2010

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)