První vysokorozpočtový snímek režiséra Sama Peckinpaha se zároveň stal prvním filmem, který byl bez vědomí autora uveden ve zkrácené verzi. Nyní, o čtyřicet let později, byla objevena a restaurována většina chybějících záběrů. Nové scény přispěly k ještě dokonalejšímu vykreslení posedlosti unijního důstojníka (Charlton Heston), který vede samozvanou výpravu složenou z vězňů (Richard Harris), bývalých otroků a zločinců (James Coburn), aby v Mexiku dopadli tlupu vraždících Apačů. Vyvstává otázka: Kdo představuje větší hrozbu? Major Dundee nabízí jedno z nejlepších hereckých obsazení v dějinách westernu a konečně přichází v podobě, v jaké ho zamýšlel legendární režisér! (Bontonfilm)

POMO

Dobrodružný western so slabým drajvom. Slušnej charakterizácii postavy Richarda Harrisa sa bohužiaľ nevyrovnáva tá Charltona Hestona, a ich konflikt, ktorý má byť primárnou líniou filmu, podráža množstvo vedľajších scénok, ktoré ho zbytočne spomaľujú a naťahujú. Ako vidím, kolegovia si sťažujú už na zdĺhavosť 123 minútovej verzie - a to ja som musel obsedieť pri 152 minútovej, ktorej nepomohlo ani veľké plátno. ()

cheyene

Ne zcela typický Peckinpahovský western, přesto však skvělá podívaná, která mě nenudila ani přes delší stopáž. Perfektní herecké výkony známých tváří, dobrá hudba a atraktivní prostředí Unie a Konfederace, tentokrát s jednotkou namíchanou z obou znepřátelených armád. Osobní spory, romantická linie a ústřední zápletka jsou patřičným zpestřením. ()

Anderton

Bieli proti indiánom, severania proti južanom, mexičania proti bielym a s bielymi, aj indiáni s bielymi, Francúzi proti armáde, a to tu nemáme ešte Britov, atď. Z tohoto mi vyplynulo, že ak boli teda všetci proti všetkým a vzájomne sa zabíjali, tak ak by naopak všetci držali spolu, vyšlo by to na rovnako. Bolo by na všetkých stranách rovnomerne menej mŕtvych. Ale o čom by potom boli westerny, že? Peckinpahov Dundee sa javí ako relatívne rasistický film, lenže on iba zobrazuje realitu. Aspoň sa o to snaží, takže ak vám postavy nebudú svojim správaním sympatické, tak si z toho nič nerobte, prečo by aj mali. Najväčšou devízou filmu je napätie medzi Hestonom a Harrisom a v zásade funguje, len by mohlo byť viac vyhrotené. Určite film nepatrí medzi najlepšie Samove snímky, ale to si pri niektorých filmoch hovoríme pri každom režisérovi. ()

MrCreosote

Zklamání z Majora Dundeeho může pramenit především z toho, že se nejedná o ryzí peckinpahovinu, jak by asi většina diváků čekala. Žádné zpomalovačky nebo mlácení ženských, i tak zde ale vypozorujeme znaky, které spojují většinu pozdějších režisérových filmů - konflikt v uzavřené, většinou chlapské skupině, obsazení známých ksichtů (Coburn, Oates, Johnson,...) či typický střih, kdy je akce odehrávající se během jedné vteřiny rozdělena do delšího časového úseku. Závěrečná bitka tak nějak předznamenává, na co se můžeme těšit v o čtyři roky mladší Divoké bandě. Pro milovníky zaprášených a nepatetických westernů povinnost, pro ostatní nejspíš žánrová nuda od slavného tvůrce. ()

majo25

Aj keď westerny s americkou kavalériou nevyhľadávam, resp. väčšinou mi do westernu nepasujú, tak tuto kupodivu "sedel zadok na šerbli" a film mal po väčšinu stopáže šťavu. A to aj vďaka charizmatickým hereckým esám - Charltonovi Hestonovi a Richardovi Harrisovi. Coburn si strúhol iba menšiu rolu, čo je škoda a menšiu komickú rolu mal aj "vinnetouvský záporák" Mario Adorf. Stopáž filmu bola ale hrozná - 2,5 hodiny, čo sa prejavilo vo viacerých nudnejších scénach a dierach. Tie boli vyplnené spievaním či len takým vylihovaním a vykecávaním o česti. Ústredný hudobný motív ako aj záverečná bitka boli ale výborné. Hodnotenie: 70% ()

• Natáčení provázely značné neshody tvůrců se studiem, které film financovalo. Kvůli překročení rozpočtu bylo například natáčení předčasně ukončeno. Charlton Heston byl ochotný vzdát se svého platu, pokud bude filmařům umožněno natočit několik důležitých scén. K žádným dotáčkám nakonec nikdy nedošlo. (MrCreosote)
  • Producent Jerry Bresler se ze všech sil snažil do kin dostat 136 minutovou verzi filmu (ta je dostupná na DVD), což mu ale nakonec nevyšlo. (MrCreosote)