• Riker
  ****

  Na tehdejší dobu to byl jistě vynikající až řekl bych průkopnický film. Pavel Nový jako grázl největší ze všech grázlů je výborný, Zora Keslerová pěkná panička /něž jí teda grázl Nový upraví :-)/, ale postava tlustého, socialistického a drsného vyšetřovatele kapitána Hory, který žil jen pro sovu práci a pro pravdu překračoval i zákon /samozřejmě v socialistických mezích/ - alá John McClane - musela být k smíchu už tenkrát.(22.3.2009)

 • Big Bear
  *

  Pche západní kriminálka? Chachá! Nový jako gangster ještě ujde, ale ten tlustej kudrnáč co ho v tesilkách a bundě s kapucou honil přes prejzy Starého města, ten byl teda vzorem všech policejních agentů a detektivů! :-)))) Nejlepší je, jak ho postřeleného saniťák vyžene z dvanáctsetrosky a on s krvácející rukou odchází městem... Opravdová socialististická brutka, kde VB hrají neherci, což je znát nejen na hereckých výkonech ale i na samotném vzezření dotyčných, které je dobové a příšerné! Dávám jeden kufr s lupem. *(15.10.2015)

 • carl.oesch
  *

  Rádobyakční film, kde nefunguje vůbec nic a působí to tak trochu jako parodie na sebe sama. Akčnost a spád nedělají honičky auty, prostě: "pane režisére Svobodo, musí se to umět...." Směšný je Pavel Nový (ostatně jako prakticky ve všech svých filmovýcg pokusech - s výjimkou komických), jediné, co ve filmu zaujme je Zora Ulla Keslerová, která na rozdíl od běžných hereček v tehdejších detektivkách snad jako jediná v celém filmu předvede to, co se od postavy jejího typu očekává. Onen detektiv, co leze po střeše byl příšerný a tak snad nejlepší scénou je onen tady již komentovaný výbuch bytu.....prostě akčnost jako hrom :-)(27.9.2012)

 • argenson
  ***

  Ke kriminálkám z období normalizace přistupuju většinou s rezervou, ale tohle není špatný film. Rozhodně alespoň námět byl výborný. Pak se to ale celé utápí ve spoustě hluchých míst, navíc s naprosto směšnou figurkou kriminalisty s kravatou zastrčenou ve véčkovém svetříku. Na svou dobu musel hodně provokativně působit luxus půdního bytu hlavní hrdinky, ale tenhle interiér měl ve scénáři své logické místo. A výkon u nás nepříliš známé Zory Keslerové, bývalé pornohvězdy v Itálii, nebyl vůbec špatný.(22.3.2009)

 • Radko
  ***

  Zločin sa nevypláca. Pretože aj keď sa muž snaží vysokým životným štandardom plynúcim z lúpeží, falšovania obrazov a kšeftov so zlatom pripútať k sebe atraktívnu manželku, tá si milenca nájde. Kombinácia povinnej práce a zločinu snaživého manžela totiž pohlcuje totiž natoľko, že nestíha plnohodnotne ženu. Spravodlivosť predstavuje nezaujímavo pôsobiaci vyšetrovateľ, no napriek malej vizuálnej i celkovej telesnej atraktivite dopadne aj šelmovsky krutý typ zloducha. Subžáner akčnej normalizačnej československej kriminálky so sebou priniesol nahotu, neveru, násilie a akciu. A zároveň vniesol do týchto jednaní akúsi perverznú odpudivosť ostro kontrastujúcu so svetom prevládajúcich vyondulovaných trvalých, uniformnej šedivosti verejných priestorov aj panelákových interiérov a svetríkov z Ozety či Makyty. Veď si len zoberte - päť mŕtvych a nič poriadne sa nestane - nejaké vykradnutie lokálnej pošty, čo to je? Akoby normalizačných robotov ovládol v týchto filmoch (okrem Reťazí sa mi vybavuje ešte Smrť stopárok) kriminálny vírus, umožňujúci akčnú auto naháňačku či strieľačku v prefízlovanom priestore. Verejný zločin totiž v reáli mali v oku okrem oficiálnych policajtov bdelé pomocné stráže Verejnej bezpečnosti, strážcovia socialistického zriadenia v podobe členov Ľudových milícií a prešpekulovane dosádzaní agenti a iní posluhovači Štátnej bezpečnosti.(2.5.2014)

 • - Hlavního ramenatého detektiva, který honí zločince po střechách, představuje neherec, ve skutečnosti právník a seriózní prokurátor. (hippyman)

 • - Filmovanie prebiehalo v Prahe, Kladne a Klukoviciach. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace