Přistupoval jsem ke sledování tohoto filmu jako k další z řady socialistických krimošek, kde se občas stává, že v půlce sledování vzdám, poněvadž není o co stát. Ani zde mi to zezačátku nepřišlo nijak extra. Hodně mi neseděl do své role po celou dobu filmu herec, který hrál vyšetřovatele. Nicměně časem chytl děj docela luft a na světe byla vcelku zajímavá zápletka. Dokonce se stalo to, že mě skutečně zajímalo, jak to dopadne. A to už je co říct. Myslím, že jde celkově o lehounce nadprůměrnou produkci té doby. Kvalit např. Polákovy "Hry bez pravidel" však ani zdaleka nedosahuje.(24.4.2009)

Dost drsný film, jiný než ostaní detektivky 70. a 80. let. Dva lupiči přepadnou banku, zastřelí úřednici a zraní policistu. Lup ukryjí u šéfa, který však nešťastnou náhodou zemře. A tak je začnou násilím vymáhat z jeho mladé ženy, která o ničem neví. Film má na svoji dobu dosti drsné a naturalisitcké akční scény. Výtečný Pavel Nový v úloze surového zločince Dolfiho. Jiří Svoboda se k drsné krimi po letech vrátil snímkem "Sametoví vrazi".(21.1.2006)

Je tady vidět jakási inspirace kriminálníma filmama z imperialistický ciziny. V porovnání s ostatní českou normalizační tvorbou je tohle neobvykle "akční", plný násilí a je tam na tehdejší poměry i dost nahoty. Ale je to spíš takovej pokus, kterej se nepovedlo dotáhnout k nějakýmu povedenýmu výsledku. Přesto se na to dá koukat. Zejména díky Pavlovi Novýmu, kterej si toho psychopatickýho násilníka zahrál evidentně s chutí. Jinak hodně herců ve filmu nemluví svym hlasem, ale jsou předabovaný. A podle mě to filmu spíš uškodilo.(2.5.2015)

Zajímavý pokus o západní produkci v době komunismu. I když má příběh několik nedostatků (hlavně ten začátek je zbytečně zdlouhavý, to chtělo více střihu a méně akce :)) přece jen dokáže u diváka vzbudit zvědavnost, jak to celé vlastně dopadne. Postavy jsou trochu přehnané (zejména Pavel Nový jakoby nevěděl kam svou postavu zařadit) a Z-U Keslerová jako nevýrazná loutka působí místy poněkud nepřesvědčivě. S přihlédnutím k době vzniku 45%(13.2.2012)

• Bounder

Dávám jednu hvězdičku protože se ještě nemohu vzpamatovat z toho záchvatu smíchu jak ten chytrej děda zazvoní na sousedku aby se zeptal jestli neví proč cÍtí plyn :D :D :D :D :D Jinak český kriminálky sleduji s ohromným odporem ... je to všude stejné . Každé finále končí na střeše , a k tomu hraje poklidní český big beat(18.7.2011)

• - Hlavního ramenatého detektiva, který honí zločince po střechách, představuje neherec, ve skutečnosti právník a seriózní prokurátor. (hippyman)

• - Filmovanie prebiehalo v Prahe, Kladne a Klukoviciach. (dyfur)