Kriminální příběh o jedné poštovní loupeži a dychtivosti po získaném lupu. Film se hemží mrtvolami a svoji dobu je v něm více brutality prezentovanoz hlavně Pavlem Novým. Padouchy známe od první minuty. Film tedy nepřináší klasické vyšetřování a ani psychologický rozbor hrdinů, jak někdy bývá zvykem. Kriminalisté zde vystupují povětšinou jako anonymní postavy. Tvůrcům šlo asi hlavně tehdejšímu publiku přinést akční podívanou. Z části se to povedlo, z části ne.(16.3.2007)

Slušná krimi z ranných osmdesátek, famózní je ten všudypřítomný bordel na ulicích, špína, otlučené baráky, lešení, co mělo zajistit, aby na lidi nepadala omítka...syrově natočené s pár dobrými výkony, hlavně Dolfi Pavla Nového sedí dobře...nejsem si jist, zda ve filmu hrají jak Z.U.Kess, tak Jana Andresíková, není naopak Andresíková ta, kdo postsynchronuje (přemlouvá) Kesslerovou? Mimochodem, když jsme u postsynchronů jinými herci, bylo jich tady víc než jinde, Jiřího Klepla namluvil Jan Teplý, Josefa Fouska Oldřich Vlach, lékaře na ARU v roušce namlouvá Jiří Pleskot a myslím, že to není on, velkým majstrštykem je Eugen Jegorov, jehož přemluvil Zdedněk Svěrák!!! Zkrátka v tomhle filmu se zvukař vyřádil. A samozřejmě král českých postsynchronů, herec, jehož hlas se objevil suverénně nejvíckrát v různých amplionech a minirolích v dějinách české kinematografie - Mirko Musil!!! Jeho hlas se objeví na začátku na poště!!!(20.12.2009)

Je tady vidět jakási inspirace kriminálníma filmama z imperialistický ciziny. V porovnání s ostatní českou normalizační tvorbou je tohle neobvykle "akční", plný násilí a je tam na tehdejší poměry i dost nahoty. Ale je to spíš takovej pokus, kterej se nepovedlo dotáhnout k nějakýmu povedenýmu výsledku. Přesto se na to dá koukat. Zejména díky Pavlovi Novýmu, kterej si toho psychopatickýho násilníka zahrál evidentně s chutí. Jinak hodně herců ve filmu nemluví svym hlasem, ale jsou předabovaný. A podle mě to filmu spíš uškodilo.(2.5.2015)

• Bounder

Dávám jednu hvězdičku protože se ještě nemohu vzpamatovat z toho záchvatu smíchu jak ten chytrej děda zazvoní na sousedku aby se zeptal jestli neví proč cÍtí plyn :D :D :D :D :D Jinak český kriminálky sleduji s ohromným odporem ... je to všude stejné . Každé finále končí na střeše , a k tomu hraje poklidní český big beat(18.7.2011)

Československé krimi plné napětí a akčních scén a zajímavě prezentovaným ústředním triem. Z tohoto tria nejvýrazněji vyčníval agresivní psychopat Dolfi ztvárněný výborným P. Novým. Avšak obstála i Z. U. Keslerová, prosadivší se zejména v béčkové italské kinematografii, a především K. Kovář, neznámý herec se zajímavým projevem. Pro další herecké obsazení mám pouze výraz zklamání, jež bylo pouze podtrhnuto obsazením totálně nevěrohodného neherce do role vyšetřovatele. Vedlejší postavy byly naprosto nevýrazné (s vyjímkou nesmělého O. Pavelky) a daly tak pouze vyniknout výše zmíněné trojici. Film rozhodně nepostrádá dramatičnost, která téměř neopadá po celou délku filmu, akčních scén, automobilových honiček je dostatek a navíc je dostatečně prokreslena i psychologie obou zločinců, jak je u Svobodových filmů samozřejmostí. Nebýt nezajímavého obsazení postav, rozhodně by snímek obdržel vyšší hodnocení.(15.10.2012)

• - Filmovanie prebiehalo v Prahe, Kladne a Klukoviciach. (dyfur)

• - Hlavního ramenatého detektiva, který honí zločince po střechách, představuje neherec, ve skutečnosti právník a seriózní prokurátor. (hippyman)