Příběh inspirovaný skutečnými událostmi 50. až 70. let minulého století. Honza Steiner nebyl žádný drsňák ani grázl. Byl to jen kluk, který měl smůlu, že se ocitl ve špatnou dobu na špatném místě. Na šikmou plochu se dostal shodou nešťastných osudových náhod. Výchovu Honzovi poskytly dětské domovy, pasťáky a nakonec kriminál. Vedl dlouhou, nevyhlášenou a pravidly právě neoplývající válku s důstojníkem veřejné bezpečnosti. Konflikt vyvrcholil zinscenovaným honem na Honzu, který nešťastně zastřelil svého úhlavního nepřítele a byl za to odsouzen k trestu smrti. (oficiální text distributora)

quiz

Studio Ostrava a soudruh režisér...tak to mi vůbec nějak nešlo dohromady, ale nakonec se z toho vyklubal takový mírný šok v pozitivním slova smyslu. Naprosto kvalitně odvedená práce (kamera, střih), o jakési nudě nemůže být ani řeč. Všechno odsejpá přesně tak jak má, až snad na tu scénu s policejním psem - spíše tehdy ještě s veřejnobezpečnostním - Harykem nebo Žerykem. Tu a tam se režisér do toho sice trošku zamotal, to co on už viděl přinejmenším 100x od denních prací a bylo mu naprosto jasné, nemusí být hned napoprvé jasné divákovi, ale všechna čest. Naprosto skvělý výkon Matěje Hádka - jeho outsider Pajda, věčně vystresovaný, upatlaný, upocený, rozklepaný by byl na Oskara za vedlejší roli, Lenka Vlasáková sice jenom tu a tam něco kuňkla a většinou se jenom "dívala", i ta Yvettka, Krajčo, Zima, Dolanský...všechno výborné a hlavně vyrovnané herecké výkony. Vynikající scéna POPRAVY, jednoduchost, syrovost, surovost. Klobouk dolů soudruhu režisére.. ()

karmalat

At byl pravdivy pribeh jakykoliv tento film je velmi pusobivy a patri jednoznacne k tomu lepsimu z ceske kinematografie. Skoda, ze tak trochu zapadl. ()