• CliffLee
  ****

  Na to že se jedná o televizní film, je velmi dobře zpracován a i režírován i když nějaké ty mušky by se tam našly... Ovšem film má také dosti zajímavý a chytlaví příběh z drsného prostředí socialismu u nás a navíc zde opět vyniká výborný Honza Dolanský. Rozhodně jeden z těch mála českých (TV) filmů z posledních let, který stojí za zhlédnutí... 8/10(3.11.2009)

 • Jenda1
  *****

  Po filmu Zánik samoty Berhov nejlepší, resp. nejsilnější Svobodův film. Trochu tomu nerozumím - komunista a natočil takhle silnej film o politickém útlaku KSČ proti lidem kteří se vlastně ničím neprovinili. Film je v půjčovnách jako bonus k Sametovým vrahům, doporučuji půjčit, na Sametové vrahy zapomenout a pustit si jen tento dokonalý a mrazivý příběh.(8.12.2006)

 • Smok
  ****

  Film zhliadnutý ako bonusové dvd ku filmu "Sametoví vrazi". Málokedy sa mi stane, aby nejaký bonusový materiál tromfol hlavné dvd. V tomto prípade sa to Svobodovi s týmto drsným krimi thrillerom z obdobia 50. až 70. rokov rozhodne podarilo. Ani sa človeku veriť nechce, že sa jedná o tv film "made in ostravské štúdiá".(27.10.2009)

 • jitrnic
  *****

  Zcela vyjímečný televizní produkt, krutý pohled na krutá 50. léta minulého století. Celkem vhodný je hudební doprovod Daniela Landy. Herci jsou až na jednu výjimku (představitelka Steinerovy bývalé přítelkyně - ta je příšerná) výborní, nejvíc se mi líbil Petr Motloch. Když měl film v televizi premiéru, uchvátil mě. Loni jsem ho viděl podruhé a mé nadšení poněkud ochablo - dost mi vadil styl mluvy Matěje Hádka coby vypravěče příběhu. Ale dávám plné hodnocení - za první dojem.(23.12.2007)

 • Kejt.lin
  *****

  na TV film hodně luxusní, klidně si to (s trochou vylepšení) dovedu představit jako celovečerní trhák.. možná trochu přehánim,ale když se ohlídnu na ty hnoje co dávaj v televizi, tak proč ne ? .. k Dolanskýmu se neni potřeba vyjadřovat..naprosto skvělej herec ! .. zajímavý, poutavý děj, který má aspoň smysl a je o něčem.. je ralitou, což film svým způsobem staví na vyšší příčky..a k hudbě? Landu fakt nemusim.. ale tenhle song a k tomuhle filmu?? naprosto výborný ! .. no a klasicky dojemnej konec, kterej mě klasicky dojal :D ..(3.12.2010)

 • - Film vyšel jako příloha dvou diskového vydání Sametových vrahů (2005). (NinadeL)

 • - Film sa sčasti natáčal na zámku Velké Heraltice, ktorý predstavoval polepšovňu či na stanici Frýdlant nad Ostravicí (stretnutie Steinera s advokátom Vozdným). Väzenské scény sa točili v opavskej väznici. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace