Michael Faraday (Jeff Bridges) je univerzitním profesorem historie a specialistou na problematiku terorismu. Se svým desetiletým synkem žije v domě na předměstí Washingtonu D.C. a jen těžko se vyrovnává s nedávnou ztrátou manželky, agentky FBI, která zahynula při výkonu služby. Nové světlo do jeho rozvráceného života vnese sympatická rodina Langových. Stoprocentní Američan Oliver (Tim Robbins) se s manželkou a dvěma dětmi přistěhoval teprve nedávno a zdá se, že zdvořilostní vztah mezi sousedy brzy přeroste v přátelské pouto. Pak ale Michael přistihne nového známého několikrát při lži a vypraví se po stopách jeho minulosti. Odhalí šokující fakta úzce související s jeho specializací - Oliver Lang je totiž s největší pravděpodobností nebezpečný terorista, který se do Washingtonu přistěhoval v rámci příprav nové akce. Dokáže odborník na otázky terorismu osvědčit své znalosti v praxi a zhatit dokonale promyšlený plán teroristů? (oficiální text distributora)

Chino

Nejdrsnější závěr filmu, jaký jsem si snad ani nechtěl představit. Vězte, že už jen kvůli jemu stojí snímek za zhlédnutí... ()

luxuska

v očekávání nějakého megasupervýborného konce jsem asi čekala trochu moc....a ač se mi to běžně nestává, někdy v půlce filmu mě napadla pointa....takže to byl vesměs průměrný thriller ()

Rokle

Perfektně vygradovaný thriller, jenž má skvělou (=šokující) závěrečnou pointu. Nic víc není potřeba dodávat. ()

Gismo.kv

Velmi výborný thriller, kdy celý film sledujeme Jeffa Bridgese, jak se snaží zjistit, jestli jeho soused Tim Robbins je terorista nebo ne. Celou dobu jsem si řikal, jestli je tomu opravdu tak, nebo je jen paranoidní. Co mě však úplně odrovnalo, byl samotný závěr filmu, to prostě byla ta hlavní věc, díky které jsem nemohl jít pod 5 hvězd. Když film skončil, chvilku jsem jen tak nečinně koukal do monitoru a snažil se ho vstřebat. Opravdu neskutečný záčitek a film tak patří mezi mé nejoblíbenější thrillery vůbec... PS: Nechápu, proč česká distribuce mu dala tak nemožný název... ()

Rockerman

Příběh s tématikou, která trápí lidstvo už dlouho, ale ten problém je stále palčivější. Totiž je to téma terorismu. Film byl natočen dva roky před "11.září", které navždy změnilo svět k horšímu. Zde toto drama je dobře natočeno, se stupňujícím se napětím a strhujícím závěrem. Není radno věřit podezřelým sousedům s pošramocenou minulostí. Je tu dobře ukázáno, že teroristé zřejmě budou vždy o krůček napřed, protože jejich myšlení je jiné než obyčejného člověka. Michael Faraday se snaží seč může, aby zastavil šíleného souseda, ale není vyslyšen a tak to končí tak, jak to skončit muselo. ()

char_t

Už jsem se začínal trochu nudit, hodnocení pomalu mířilo pod průměr... Ale závěr mi vyrazil dech a vyrazil hodnocení zpátky na 70% a hodně silné tři. Hodně netradiční film. ()

MickeyStuma

Pomalu se rozjíždějící thriller místy nudící a s nečekaným až šokujícím koncem. Hrozba terorizmu byla aktuální i na konci tisíciletí a tak není divu, že po něm i v tuto dobu filmaři sáhli. Tentokrát se vyhnuli drtivých akčních scén a zaměřili se více na psychologickou část. Paranoia a hysterie je hlavní linkou příběhu, který se však rozmělňuje a potácí v patetičnosti. Několik napínavých scén tu sice je, ale zdá se mi, že je to nějak málo. Zbytečně dlouhá stopáž by potřebovala zkrátit a zmírnit tak několik hluchých míst. Jeff Bridges a Tim Robbins, jejichž postavy tu spolu soupeří, předvedli slušný výkon. Jejich potenciál ale nebyl zcela dotažen až do konce, i když závěrečná scéna Jeffa Bridgese je obdivuhodná. Vznikl snímek, který má co nabídnout, ale moc nenadchne. ()

Ygnor

Dosti průměrné, pro mě nepřesvědčivé. Škoda, zvučné jména, příběh aktuální, ale čitelný již dopředu, nevím. Roztrpčen, čekal jsem více. ()

bernajk

Zhýčkanost od filmů s dobrým koncem, kde vždy ten zlý skončí pod koly vlaku, spadne ze skály, je rozsekán drtičkou větví či nějak jinak skončí jeho prohnilá duše v pekle, způsobilo mé velké rozčílení po zkončení filmu. Promyšlený film. ()

Barak

Já myslím, že jestli je Tim Robbins terorista nebo ne bude jasné po pár minutách, ale i tak se na to velmi příjemně, lehce mrazivě, kouká. Je to napínavé, dobře zahrané a má to precizní, skvěle vypointovaný závěr, který byl opravdu nečekaný a výrazně tomu pomohl. V průběhu filmu mi akorát vadilo to zbytečné natahování na těch jeho přednáškách nebo mluvení o jeho manželce.. ale i to nakonec našlo své uplatnění.... ;) ()

Liduskaa

No žít v Americe tak si pořídím dalekohled a nevyjdu z baráku dokud neprozkoumám všechny zákoutí obydlí mých sousedů,abych zjistila co na mě šijou za boudu... Původně s trošku jiným komentářem,ale bála sem se abych neprozradila až příliš moc...Takže rada:Sedni si,pusť si film,dokoukej ho do konce a nepochopíš:) ()

Kingjiri

Svoje sousedy moc neznám a po zkounutí Arlington Road si řikám, že je to tak možná i lepší. Film ukazuje terorismus trochu jinak, než jako práci maniaků z utlačovaných menšin. Robbins tu sice hraje teroristického maniaka, ale díky tomu, že je příslušníkem majority a vede spořádaný život, by to do něj nikdo neřekl a o to je to ještě horší. Člověk si dneska nemůže být ničim jistý. Ze začátku mě to moc nebavilo, jakmile však začal Bridges prověřovat svýho souseda, vtáhlo mě to do děje a posledních několik minut bylo opravdu napínavých. Původně jsem chtěl dát jenom tři hvězdy, ale za nečekaný konec musím přihodit ještě jednu na čtyři slabší. ()

tranquill

Možná nejlepší thriller s teroristickou tématikou. Jeff Bridges dle mého názoru podává oskarový výkon a závěr filmu je absurdní perličkou na konec! ()

Kubeska

Svělý Jeff Bridges a Tim Robbins (tady se ještě rozehříval na pozdější Tajemnou řeku), paranoidní atmosféra, poměrně chytrý scénář. Nenazval bych tenhle film uměleckým dílem, ale jen skvělým výrobkem, což ke spokojenosti někdy bohatě stačí. :) ()

anitae

Hodně mrazivý film, o tom jak se ne vlastní vinou jeden průměrný Američan může stát teroristou. Dost překombinovaný příběh a možná i dost nereálný. 3,5* ()

KUFI

To byla ale kravina. Ani Bridges s Robbinsem se mi tu nelibily, hrali nejak divne. Pritom byly uplne spickovy v Lebowskim a v Jakubovo zebriku. ()