Proroctví z temnot

• USA The Mothman Prophecies (více)

gpx

Podle zmenseneho plakatu jsem si puvodne myslel, ze jde o film ze serie Akta X. Sice jsem se zmylil, ale dejove to nakonec nebylo zas tak daleko. Slusnej mysteriozni nadprumer. ()

XI-XAO

Nemohu si pomoct, ale připadá mi, jako bych viděl film 2v1. První 3/4 byly naprosto strhující, mysteriózní a mrazivé (na 5*). Poslední čtvrtina najednou ztratila svůj šmrnc a všechno tajemno se vytratilo do posledního kousíčku (slabé 3*). Škoda, že film neskončil dříve, abych šel spát příjemně vystrašený a hlavou se mi honilo milion myšlenek... takhle již před skončením filmu atmosféra zcela vyprchala. Nicméně i tak ve výsledku 4*. ()

ekzorcist

Tento film subjektívne hodnotím ako najlepší mysteriózny film, aký som doteraz zhliadol a určite má popredné miesto v mojej top 10. Dobrým hereckým výkonom je možné poľahky uveriť a príbeh prežiť tak, ako ho scenárista a režisér uvarili. Film sa odohráva v mojej obľúbenej lokácii pre daný žáner, t.j. v zabudnutom americkom zapadákove. Tvorcovia využívajú všetky dobré klišé žánru (smrť v rodine, človek na cudzom mieste, jednoduchí domáci so sedliackym rozumom,...) a zároveň sa úspešne vyhýbajú takmer všetkým prekážkam, ktoré by film zaradili k prepadákom. Za najdôležitejšie považujem, že sa vyhli úplnemu zobrazeniu Mothmana (vidno ho len cez skice, nejasné či presvetlené nočné zhliadnutia, vypálené obrysy atď.) a tak je na divákovom podvedomí a výbornom zvuku, aby dokonali zvyšok. Absolútne zimomriavky pri scéne s telefonátom a bibliou a tiež po zistení, že k podobnej udalosti i samotým zhliadnutiam Mothmana naozaj došlo v USA koncom 60tych rokov... ()

Ace.A.T.L.

Super atmosféra, temnota by se dala krájet, až do samýho konce. Obsazení je super a celkově to působí hodně kompaktně a příjemně. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

Sevin14

Jak už tu psali, do půlky se to dalo, ale konec byl takový shiiiiit, že jsem se rozhodoval i nad jednou hvězdou. ()

Ironhead

Tak mě to od začátku bavilo, až to ten konec tak zabil... čekal jsem celou dobu, že z toho vskutku dobře budovaného tajemna a napětí se vyklube něco podstatně zajímavějšího :oT ()

veverysiak

Pochmúrna zádumčivá mystika, ktorá brnká na city ľuďom náchylným uveriť v nadprirodzené bytosti, ktoré ovplyvňujú alebo predvídajú tragické udalosti, nepochybujem, že sú ľudia, ktorí to zožerú aj s navijákom, ale vôbec ich za to neodsudzujem, je to o individuálnom nastavení vnímania a viery, ja som to poňal ako slušný triler na nie až tak často spracovávanú tému, takže 60%. ()

PavHer

Nadprůměrný thriller s Gerem (jeho poslední pořádná role) v hlavní roli, plný temných scén, při kterých mi šel mráz po zádech. Napomohl tomu taky fakt, že film je natočen podle skutečné události. 75% ()

Vital

Podobný styl žánru mi sedí,a strach z neznámého,kterého za celý film nevidíte,má povětšinou velký úspěch,a u mě tento snímek měl,mrazivá atmosféra,triky s kamerou,Richard Gere,ovšem nejvíc jsem mel strach z představy,že všechno bylo natočeno podle pravdivé události.. ()

Švédy

U tohohle filmu jsem se opravdu bál a už jen kvůli tomu 5*. navíc jsem pak vyhledal na netu nějaké podrobnosti a hodně sem toho o Mothmanovi přečet a musím říct že je to teda dost Mystery ()

Mr.Dark

Vždy se těšim na film,který má být podle skutečné události ať je to thiller,nebo cokoliv jiného....nejsem zrovna ve fanclubu R.Gereho,ale někdy přijemně překvapí,jako třeba v tomto filmu....Myslim,že každý příznivce tajemna resp."mysteriozna" si přijde na své.. ()

penegal

Moc prima film, který Vám několikrát přivodí husí kůži. Těžko říct, do jaké kategorie/žánru bych ho zařadil, ale žádné kategorii by jistě ostudu neudělal. R.Gere je prostě bezva herec a schopný zahrát od rytíře až po právníky snad úplně vše. Atmosféra filmu, střih a kamera byli skvělé a závěrečná etapa filmu dost realistická. Zda něco takového jako tvorové ve filmu existuje, to je otázka za milion, odpověď se beztak nikdy nedá ověřit. Film rozhodně nezklame ani kruté kritiky. ()

luckylittl

Ačkoliv moc nemusím Richarda Gerea, tady se mi líbil. Mám rád mysteriózní filmy a tenhle je jeden z nich. Jen nevěřím tomu, že to bylo podle skutečné události - podle mě to je jen marketingový žvást, jak přilákat lidi do kin. Doporučuji! ()

Alister

Hezké, plné estetických mrazivých obrazů, které vytvářejí spolu s jednoduchou hudbou atmosféru, jež by se dala krájet pouze vyjmečně ostrým břitem:)F film, vědom si své silné stránky, na ní staví, protože o děj se opřít rozhodně nemůže. I méně všímavemu divaku je jasné, že dějová linie obsahuje trhliny a jako celek nepůsobí vyladěným dojmem. V hereckem repertoaru mi nesedel Gere....v pozoruhodně stažené a nevýrazné roli dává vyniknout( vzhledem ke Gerovym hereckým kvalitám, o nichž se dá po shlednutí valné vetsiny jeho filmů vcelku uspesne pochybovat, se to jeví jako rozumné) postavam vedlejsim jako jsou uchvatny Will Patton, který má v očích onu mysteriozitu, kterou se film prezentuje, a naprosto dokonale nás uvrhuje do stavu,kdy nas zatylek opravdu řádně zamrazí. Tomuto obsazení, a vlastne i celemu filmu, přes dějové nedostatky, aplauduju. Mystreiozní horor s bravurne zvladnutou kamerou, ktera nam ukazuje chmurne a až poetické obrazy. Tady ty 4* jsou... nebyt nezvladnuteho děje bylo by 5...:) ()

kacudzde

Prvně jsem tenhle film viděla v kině, kde jsem byla v celém sále sama! Film je založen na skutečných událostech, které se staly mezi roky 1966 a 1967 v Point Pleasant v Západní Virginii. Při zřícení mostu zemřelo 46 lidí. Opravdu mě to dostalo, mrazilo mě z toho. U žádného přiblblého hororu jsem se nikdy tak nebála. Viděno v kině 6.5.2002. ()

nervana

Atmosféra z tohohle filmu by se dala krájet, nikdy mě nic tak nepřikovalo k obrazovce jako Proroctví z temnot. Film je natočen podle knihy Johna A. Keela "The Mothman Prophecies", která vznikla na základě skutečných události. ()

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011