Voyagers - Vesmírná mise

• Česko Vesmírná mise (více)

V roce 2063 Zemi sužují nemoci a sucho. Šanci na záchranu lidstva vidí vědci v kolonizaci jedné vzdálené planety. Ze Země odstartuje raketa se speciální misí. 30 chlapců a dívek, narozených ze zkumavky, bez rodin, je vychováváno v izolaci vesmírné lodi a připravovaných na život ve vesmíru. Pravidelnými dávkami speciální drogy jsou zbavováni veškerých emocí a pocitů. Nikdo z nich netuší, že mají pod dohledem posádky v průběhu letu dospět a zplodit potomky. Nikdo z nich netuší, že cesta bude trvat 86 let a oni tedy domov nikdy nepoznají... Když několik z nich odhalí tajemství mise a účinky drogy, rozhodnou se vzepřít. Izolace uprostřed nekonečného vesmíru probouzí vztek, chtíč, nenasytnost a strach. (Bioscop)

fandadofilmu odpad!

Ukrást námět a nikde se k tomu ani slůvkem nepřiznat. A natočit nudnou těžkopádnou slátaninu, která funguje lépe než uspavač hadů. Chápu to, proč něco vymýšlet, proč se namáhat? V době, kdy už lidi nečtou, prostě vezmu knížku starou skoro 60 let a základ děje z ní obšlehnu, změním jen kulisy a shrábnu prachy za námět a za scénář! Stejně budou všichni držet hubu... To provedl Američan Neil Burger. Zatleskejme mu! ()

oldy

Cesta chlapcu a dívek vesmírem se zvrhne o boj o přežití. Takovej vesmirny socialní experiment. Nic převratného,ale dalo se na to divat :) 6/10 ()

ANTYCHRYST

Vesmírné psycho dobrodruzo..:) jako zajimavej nápad zavřít na loď 1 dospělého a hromadu dětí na 86 let tvl.. :) celou dobu jsem čekal kdy a jak se to zvrtne..stačí jeden čuráček a už to jede..takhle lehce se manipuluje dav i tisíce kilometrů od země..:) trošku mě i lákala představa nějakého vesmírného vetřelce co by je všechny zmasakroval..:):) ale to už bych rázem koukal na jinej bijak:) 65% ()

Mamlas

Velmi mě zaujal námět a ani na samotné realizaci mi nic moc nevadilo. Líbí se mi filmy, které umí na nějakém vzorku vymalovat lidstvo takové, jaké opravdu je. Třeba jako v tomhle filmu o partě puberťáků uzavřených v nějakém prostoru a bez autority, která by vynucovala a zajišťovala řád, který naprostá většina lidstva potřebuje stejně jako dobytek ohradu. Tak 80% z těch puberťáků jsou obyčejná vystrašená zvířátka nebo jednoduchá sebestředná individua, skandující a jdoucí s vidinou své fiktivní síly nebo prospěchu cestu za tím nejsilnějším volem s největšíma rohama vpředu. No, a jak už to bývá, jen tak 20% jsou lidi ve smyslu "lidi", s vizí, rozumem a inteligencí vědomi si důsledků činů a poslání. Hezky tento film popisuje lidstvo jako takové, obrazně v tom najdete i politiku, příčiny a motivy válek, prostě každý, kdo rozumí, tam může odhalit nějakou tu funkční paralelu se současnou lidskou civilizací. (68%) ()

PlysovyMacko

Skupina pubertakov na vesmirnej lodi sa bez vplyvu dospelaka a po vysadeni drogy, co blokuje emocie nechaju ovladnut hormonmi, vykaslu sa na misiu a zacnu medzi sebou bojovat o moc. Na jedno pozretie v pohode, Tye je skvely, inak ziadna zapamatania hodna scena tu neni. ()

Renie42

Jak by řekla Jolanda, tak to je velký špatný a ani to nezachrání dceruška Johnyho Deepa ani Colin Farrel. Jako námět dobrý, ale ta parta magorů na palubě byla i na mě moc. Prý na start by mohli už ve čtyřech letech a ne v sedmi, jak plánovali, protože s nimi letí "strýček" Colin a záběr, jak těm dětem rozhodně není 4. Jsem z toho filmu byla divná, že bych do sebe místo nich nalila ten modrý pramen co pili. ()

cerdax2

Dve hvezdicky za vizual a vesmir. Dal bych i vic, kdyby scenariste nebyli lini a tenhle socialni experiment ve vesmiru lepe uvedli a kocirovali. ()

xxmurphyxx

Keby toto natočil Gaspar Noé, tak sa tam trtká o sto šesť na pozadí halucinogénnych biblických výjavov. Keby toto natočil David Fincher, tak človek chytá infarkt z klaustrofobickej survival atmosféry. Hoc čo by bolo lepšie ako toto. Ale keďže na režisérsku stoličku zasadol Neil Burger, dostali sme iba pri najlepšom priemerný film ktorý nedokáže poriadne pracovať s látkou ani postavami, ich rozhodnutiami a nedokáže z tak atraktívnej témy dostať ani štipku hlbšej emócie. Cele to je strašne sterilné, bez napätia. Čakal som gore, čakal som sex, čakal som psycho trip, čakal som niečo viac ako len bandu deciek naháňajúcich sa po chodbe a pár fackovačiek. ()

cernakus

Pán much ve vesmíru. Ovšem ještě více iracionální, než tato předloha. Nesympatičtí herci, naprosto iracionální a absurdní chování postav. Tupý scénář a nulové efekty. 20% s odřenýma ušima. ()

JasonV

Možno až príliš sa podobajúce na Young Adult sci-fi verziu Pána múch a čo sa týka psychologizácie postáv, nie tak prepracované ako Divide, každopádne sa jedná o celkom slušný príspevok na tému viac generačných vesmírnych lodí. Ono je to vlastne psychologická štúdia o ľudskej prirodzenosti, potrebe civilizácie a poriadku a základných morálnych a existenčných otázkach. Je človek od prírody dobrý či zlý? Má zmysel žiť a pracovať pre vyššie dobro? Čo by sa asi stalo s ľudstvom žijúcim bez akýchkoľvek pravidiel? ()

blondboss

Voyagers mohol byť ďalšou veľmi zaujímavou postapokalyptickou sci-fi drámou, keby to Neil Burger nepokazil tuctovým záverom v štýle teenage slashera bez zmysluplnej koncovej pointy. Každopádne tento snímok mal tú správnu vesmírnu atmosféru s celkom vkusnými hereckými výkonmi. Škoda, že sa tu trošku premrhal potenciál. 60 % ()

blazma

Moje kino sezóna po Covid krizi, začala tímto snímkem a jakože nuda. Opravdu nuda na to jak zajímavé obsazení vycházejících hvězd tam bylo. Colin Farrell je pro mě vždycky pastva pro oči sledovat, protože na tom herci pro mě vždycky něco je. Jenže ono se z toho nakonec stane pubertální blbost, která vůbec nebaví a táhne se a ten konec absolutně nedotažený a špatný. Prostě ne. Ikdyž je to těžký průměr, s klidným srdcem nemohu doporučit. ()

xzajox

Ako by sa cítila banda izolovaných 16+ ročných detí, keby zistili pravdu o Santovi? Asi by boli riadne nasraní a v decembri by toho fake-chudáka s bradou rovno dekompresovali do vesmíru. Prvá chyba. Ak už posielam nevyspelých post-infantov na misiu s klamstvom v pohárikoch, tak sa sakra pripravím na moment, keď to zistia a prídem k nim s pravdou. Neviem akým zázrakom ten tzv. "kapitán", bez charizmy, mutant medzi diCapriom a trávnikárom, mohol získať najviac hlasov vo voľbe. Ja by som mu hlas nedal. Celá rebélia mohla byť vyriešená v zárodku, stačilo povedať pár slov a nie mlčky nechať nadržaného magora nalievať bullshit ostatným infantom... (Mimochodom neboli to všetko potomkovia vedcov? Nuž kritické myslenie sa asi nededí.) Chcel som to vypnúť v polovici, logické chyby, nesympatickí herci, zlý scenár. Malé plus za tému, nápad a korektné zakončenie. 41% - 2* ()

papuchalk

Dost průměrná variace na Pána Much. K tomu celkem nepovedený casting, zejména hlavního záporáka. Pár dobrých scifi nápadů film z průměru nevytáhne. ()

schluke

Základní poučení, který chce film predat chci pozdvihnout. Lidi si musí projít co největším zlém, aby si vážili dobra. Obrovský potenciál, který se zde v tomto scifi nabízí je však nevyužit a od půlky filmu jde kvalita prudce dolů... ()

mnx

Moc sci-fi tam není, pominu-li krátký výlet do vesmíru při opravě lodi, a jeden pohled z okýnka na cizí planetu. Třeba podobný Pandorum se mi líbil mnohem víc. I jako sociální drama je to spíš průměr. ()

Hopeman

Hele není to zas až tak nekoukatelný, jako nic moc sympaťáci, ale co proboha měl bejt ten představitel Zacka (mezi náma na pěst od okamžiku co se ve filmu objeví) to jako měla bejt ta dokonale zkombinovaná osoba z laureátů nobelovek ? tak to rovnou mohli naklonovat Hitlera se Stalinem.... a to že afektovanej rypáček na vesmírný lodi střílí do všeho a po všem co ho napadne spíš připomíná nižší IQ než má Kukukifiku. ()

Dva zajímavé akční filmy na obzoru

Dva zajímavé akční filmy na obzoru

25.06.2020

V Hollywoodu se čerstvě rozdávaly nové projekty a dva z nich teď přistáli v rukou velice šikovných režisérů. David Leitch (John Wick, Deadpool 2) se upsal režii snímku Bullet Train pro Sony Pictures.… (více)