Otázka paměti (S02E22) (epizoda)

Out of Mind

Otázka pamäte

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Kanada / USA, 1999, 44 min

Martin Wood

Předloha:

Jonathan Glassner (povídka), Brad Wright (povídka)

Jonathan Glassner

Nie celkom domyslená epizóda, kde sa Goauldi spočiatku správajú ako ľudia - pýtam sa kde je ich nízko položený hlas? Spôsob správania a mimika je až príliš ťažká na to, aby si ju mohli za krátky čas osvojiť na nerozoznanie. Tiež to je spočiatku množstvo retrospektív. Ale zbytok je už parádny a akčne bohatý.(29.9.2017)

Zápletka zajímavá (i když se Hathor mohla víc snažit, aby základna vypadal více futuristicky, přece jen 80 let je hodně dlouhá doba), ale na finále sezony je to slabší epizoda. Na vině jsou především flashbacky, které někdy ani nesouvisejí s celkovým dějem (proč si Sam v momentě spatření Jacka vzpomněla zrovna na scénu z Message in a Bottle?) a některé z nich zaberou zbytečně moc místa (The Torment of Tantalus). Taky se tu ukazuje, že ne vždy je možné hledat SG-1 donekonečna (někdy mě unavuje, jak jsou všichni ochotni udělat při jejich zmizení vše možné i nemožné, protože u jiných týmů v trablech to takhle mnohdy nevypadá), což se mi docela líbí.(24.11.2017)

55%(24.4.2018)

Slabší díl, většinou bývá SG díly promyšlenější. .... HODNOCENÍ: 70% (4*)(10.11.2017)

Na můj vkus se tu zbytečně opakovalo až moc záběrů předchozích dílů, ale i tak super díl. Hathor byla skvělá, stejně tak futurologická SGC.(11.2.2017)