Vivárium

• Irsko Vivarium (více)

Vivárium je zpravidla uzavřené prostředí, určené pro chov zvířat či k jejich výzkumu. Jesse Eisenberg a Imogen Poots v artové alegorii koloběhu konzumní společnosti představují pár, který chce koupit rodinný dům. To zamilovanou dvojici zavede do zcela nové čtvrti Yonder. Velmi rychle ale pochopí, že něco nesedí; všechny budovy vypadají stejně a navíc se zdá, že kromě nich nejsou široko daleko žádní další obyvatelé. Situace se vyostří, když pár zjistí, že se ocitli uprostřed labyrintu. V bezpečí jednoho z domků vyhledá úkryt a snaží se vymyslet, jak z toho ven. V tu chvíli zazvoní zvonek a na zápraží se objeví podivný balíček… (Future Gate)

Prdly_Tatka

Jednoznačně podhodnocený originální film o koloběhu konzumní společnosti. Nejvíce jsem si oblíbil malého zmrda, kterého výtečně ztvárnil Senan Jennings. On má totiž několik zvláštností. Roste rychleji než běžné děti, řve jako pavián, když se mu něco nelíbí, a když si čichnete k jeho hnědce, nic neucítíte. Tak trochu vám bude připomínat robota. ()

Mackoun

Lidem asi hrabe z korontény, že si karanténně laděnej film podobnýho ražení zasluhuje tak mrzký hodnocení. Tohle byla ujeťárna, jak se patří. Na chvilku jsem začal k smrti nenávidět děti a ani sekundu jsem se nenudil. Skvělá záležitost, vymykající se mainstreamu přesně tím stylem, kterej já můžu za všech okolností... pátá hvězda jako kompenzace za všechno to chudý hodnocení, co sráží snímek naprosto zbytečně do zdejších modřin zapomnění! ()

Bozvav

Zajímavý počin, jenž ale zrazuje to, že mu schází vývoj, dramaturgie a zrání námětu a definitivním pomyslným hřebíkem do rakve je děsně pomalé tempo. Celý snímek nevbuzuje žádné emoce, chybí víc akce, možná vysvětlení, nebo alespoň nějaký vývoj. Takto se člověk filmeme v podstatě prodívá až k titulkům a nic. Chtělo by to zásadně změnit dramatizaci. Námět zajímavý, hudba děsná. Za mne 35%. ()

Rathalos

Vivarium je mysteriozna scifi drama,ktora ma fakt netradicny a skvely namet,to treba uznat,velmi dobry vyber hercov,myslim tym Imogen Poots a Jessa Eisenberga,boli presvedcivi,tempo je sice pomalsie,no v tomto pripade je to plusom a zaver bol zaujimavy,takyto druh filmov,ktore su vynimocne napadom mam moc rad,byt v ich situacii a este s tym malym dilinkom,tak sa zabijem...:-) ()

kkarx

První film, kde mi Eisenberg nebyl otravný, ba byl i sympatický. Prohlídka domu se moc nepovedla. Toho malého zmetka bych klidně bez milosti popravil. Vždyť to ani nebyl člověk, tak proč ty zábrany? Protože holka dostala záchvat mateřského pudu? Postava Eisenberga to měla vzít do rukou a useknout tomu harantovi lopatou hlavu. No tak snad příště to někoho napadne. ()

Rockerman

Mám rád divné filmy a tento je hodně divný! Gemma a Tom si jedou vybrat domek pro svůj společný život, jenže netuší, že se ocitnou v místě ze kterého není úniku. Tvůrci se vůbec neobtěžují něco vysvětlovat nebo dát více nahlédnout co nebo kdo za tím vším stojí. Nechávají všechno na divákovi a ten to buď přijme nebo ne. ()

Vabr

Nějak se mi nashromáždily komenty, tak to musím rychle napsat. Podle mě je to druhý nejlepší artový film hned po matka!. Nesnaží se to být artové čímkoliv, pouze nápadem a prostředím, což je skvělé. Líbí se mi, jak to má znázorňovat rodinu a filmu se to velice daří. Líbily se mi metafory. Postavy jsou sympatické a jejich chování je naprosto normální, chytré a reálné. Hodně se mi to líbilo, až na konec, který byl taky dobrý, ale přišel mi slabší. Čekal jsem, že pod zemí se to pořádně rozjede a dojde na nějaký fight. Škoda. Mrzí mě, že tady na ČSFD je film vcelku podhodnocený (58%), protože takový povedený artový kousek by si zasloužil více procent a pozornosti. VYHODNOCENÍ: DIVÍM SE, ŽE MU NEFLÁKLI ()

Joppo88

Jednoducho a stručne: bizarný, B-éčkový, nevýrazný a predsa vyvolavajúci divný pocit a miestami zimomriavky. Pri najlepších hororoch sa mi to nestalo. Tu áno. Škoda, že sa tejto myšlienke tvorcovia nepovenovali viac. ()

Maximilianus

Podľa mňa to bolo celkom zaujímavé, aj keď vzhľadom na koniec mi ušiel nejaký zmysel počínania si tých tvorov. Jesse Eisenberg hral tak, ako on vie, ale hlavne bol v tomto príbehu vedľajší. Imogen Poots na druhú stranu vyzerala fakt strhano a zúfalo a pre mňa podala vierohodný výkon. Ten malý chlapec bol fakt creepy a na zabitie. 6,7 ()

Najt

Hodně zajímavý thriller. Sice se dozvíme kulový a to je přesně důvod, proč musim ubrat hodnocení, jelikož takový filmy nesnáším, ale vysvětlení v podobě nadzvednutýho obrubáku i když se kruh uzavřel, to mi fakt nestačí. Navíc s hororem tohle nemá vubec nic společnýho. Co se ale pocitů při sledování týče, tak ty byly občas opravdu nepříjemný. Atmosféra je tu místy hustá ()

SAINTS

Sympaticka učitelka Gemma a jej priatel Tom hladaju spolu domček .Osobitne strašidelnyrealitny agent Martin ich vezme na obrovsky labyrintovy statok identickych prazdnych domov s nazvom Yonder a potom zmizne.Gemma a Tom sa snažia odviest,ale zistia,že donekonečna obiehaju spät na miesto,ked začali,až do vyčerpania benzinu.Finnegan naznačuje,že Vivarium je o tom ako sme zotročeny snom vlastnistva domu,ale v skutočnosti je to čudnejšie a elementarnejšie ako to.Manželstvo je väzenie,rodičovstvo je podvod,vlastnistvô domu je podvod a pravdepodobne zomrieš sam,bez podstatneho dedistva, ()

Mamlas odpad!

Nezaujalo vůbec a ničím. Absolutní nuda. A ještě navíc Eisenberg. Dokoukáno do konce za 12 minut. Otřesná blbost. (0%) ()