Bídníci

Drama / Krimi / Thriller

Francie, 2019, 105 min

Ladj Ly

Julien Poupard

Francie na vrcholu a jeden z nejlepších filmů roku! Film inspirovaný událostmi z roku 2005 zasazený do současného Montfermeilu, kde se odehrávali Bídnici od Viktora Huga v roce 1862. Film nemá příběh ani žádné kladné postavy, odehrává se během jednoho vypjatého dne. Bude vám úzko, nepříjemně, chlupy budou stát, pusa otevřená dokořán!! Zde se sešla největší špína Světa a po zhlédnutí filmu se Francii vyhnete tím největším obloukem. Jsou zde svině policisté, cikáni, černoši, muslimové, dětské gangy, no zkrátka mi dlouho při sledování filmu nebylo tak nepříjemně jako zde. Film má velmi rychlé tempo, nervydrásající napětí, stísňující atmosféru, mrazivé scény a finální child revenge je ostrý jako francouzská břitva! Doporučuji tohle se Frantíkům povedlo. Příběh****, Akce ****, Humor>Ne, Násilí****, Zábavnost*****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra******, Napětí****.9/10.(22.4.2020)

Presne ako hovorí užívateľ xxmurphyxx, človek má pocit, že pozerá drámu z Nigérie. Toto čo sa stalo z Francúzska muselo urobiť riadny prievan v hroboch slávnych kráľov, cisára Napoleona, hrdinov revolúcii, ktoré priniesli slobody, ale aj prekliatych básnikov a jedinečných romániposcov, padlých v Prvej svetovej vojne či bojovníkov proti fašismu. Títo sa naozaj vo svojich hroboch neobracajú, ale vytvárajú kružnice rýchlosťou veternej turbíny. Žiaľ jediní, ktorí môžeme zastaviť sme my, voliči. To by sme ale nesmeli skákať na lep marxistom a liberálom. Inak bude z Európy kalifát z africkým obyvateľstvom. Dúfam, že sa toho nestihnem dožiť.(22.4.2020)

Nevím jestli jsem už tak otrlý, ale nemůžu se ztotožnit s názory uživatelů, kteří tvrdí, že jim z toho bylo úzko nebo nepříjemně atd. Příběh jednoho dne v jednom okrsku, kde si trojice policistů neskutečně zavařila. Ale jak se říká, karma je zdarma a zvlášť namachrovaný Chris si to jen zasloužil. Nebál bych se ho nazvat ostudou policie. Dialog je potřeba a to jim dokázal nováček z venkova. Na druhou stranu mi bylo celkem líto třetího policisty, který byl od pohledu sympaťák, jen měl za parťáka blbce. Je fakt, že měli vynikající mstní a osobní znalost a to se cení. Bohužel nám taky tvůrci ukázali, že dnešní děti se radikalizují a vůči dospělým nemají respekt a neváhají proti nim použít násilí, ale to není bohužel žádná novinka, stačí si přečíst rubriku krimi na novinkách. Jak se chováš ty k jiným, tak se jiní budou chovat k tobě a tak to bohužel dopadlo i v tomto příběhu. Jinak je to slušný snímek, podobných moc není, ale opravdu nepřináší, alespoň pro mě, nic nového a převratného.(27.5.2020)

Spokojenost, někdy mě imbecilita policistů a chování dusila, ale to je právě ono. Cítil jsem tu surovost a autenticitu. Samozřejmě to vše navlečené na dějovou linii, kdy přesně v polovině filmu se stane ten průšvih. Jo, já se obávám, že takto to hodně ve francouzských (i jiných) městských čtvtrí vypadá.(8.6.2020)

Tak z tohoto mě dobře nebylo, viděl jsem drsný realistický kruh lidí a je jedno zda svoloč na sídlišti nebo svoloč u policie ze který není cesta ven. Musím se smát, když prezident země jehož hlavní město má uzemí kde naprosto neplatí žádný zákony poučuje celou evropu co a jak. Nicméně zpátky, tohle je hodně nekompromisní náhled do stavu současné francie, doku styl jede na plný koule, nečekej příběh, jen jeden den v životě jedně pařížské čtvrti přes policejní postavy s výborně vygradovaným koncem. Líbí se mě, že film nemá názor, má jen sdělení ani já nemám názor, mám jen pocit a ten není směrem k budoucnosti Evropy vůbec dobrý.(7.10.2019)

• - Natáčení probíhalo v létě 2018, zejména v Clichy-sous-Bois a Montfermeil. (bianci)

• - Celosvětová premiéra proběhla 15. května 2019 na filmovém festivalu Cannes. (Stoka)