Zlatokopky

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Krimi / Komedie

USA, 2019, 110 min

Rozpočet $20miliónovTržby USA $104,940,498Tržby Celosvetovo $155,940,498Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Úvod má ešte ráz, keď J. Lo zavrtí zadkom ale potom sa to rázom premení na nezáživnú uvlečenú sucharinu, kde ako že šmrncovné žienky okrádajú nadržaných mužov. Toto bol ako že hit v amerike, smutné. /35%/(16.12.2019)

• verbal

Partička tupých štětek ztvárněná partičkou tupých štětek v rádoby kůl, přiblblé, nezáživné a plytké tupoštětkoidní mykóze, silně připomínající travestišou Čuníka Tatůma, tentokráte pro kornatějící heterosexuální panice s proklatě rychlými pravačkami. Stále zdánlivě oratelná „HangLow-nebýt silikonu“ se sice ve své gerontoexhibici urputně snaží za pomocí formaldehydu, tuny mejkapu, pušapek, armády plastických chirurgů, kamerových filtrů a flexibilních dablérek udržet strie, atrofii a leukoplastí přilepené stydké pysky v mezích píchatelnosti, satanžel však jen při pouhém pohledu do kalendáře cítíte při tom jejím prdelení na patře pachuť hnijící makrely a genius loci se chvatně odebírá dávivě zvracet na hajzly geriatrické gynekologie. A aby jí při tom starobincovém tyčování náhodou někdo nezastínil, vybrala si po bok Miss pekingských útulků pro bezdomovce, plochou a obskurně odpornou Konstantýnu Čongovou, která vylézt v nějakém stripbaru na pódium, dočká se za tangama místo amerických prezidentů leda tak srolovaného hajzlpapíru. Použitého!(25.1.2020)

Ano, ano, nezávislé, silné ženy se o sebe postarají… sváděním, drogováním a okrádáním úspěšných (tzn. určitě nepoctivých, takže si to zaslouží) "žraloků" z Wall Street. Hmm… Muži zde fakt nehrají jedinou kladnou, nedejbože důležitou roli, jen cynický materiál pro obživu / obohacení. Film je z řemeslného hlediska moderně, nápaditě natočený (výborný písničkový soundtrack) a Jennifer Lopez válí (pominu-li, že se stejně jako ostatní hrdinky maluje a obléká jako štětka), jenže jeho zápletka, bez všech těch sestersky pospolitých párty a holčičího stěžování / psychologizování, stačí sotva na hodinu.(13.3.2020)

Hezky pokládaný feministický argument, který to zkušeně uhrává bez vyostřenějších konfliktů a výrazného vývoje postav. Dobře se na to kouká a Lorene Scafaria zvládá montáž jednotlivých sekvencí na podtrženou jedničku, ale jako obhajoba represivních skutků v době deprese to působí příliš nevinně a odvázaně a jako obžaloba systému je to zjednodušující. Scorsese je zkrátka o dva parníky vpředu, přestože tady je podobně dobře zužitkovaný dobový soundtrack i motiv vypravěčů a navíc se před kamerou promenáduje Jennifer Lopez, která by sice mohla být mojí mamkou, ale jako přítelkyni bych ji bral pořád radši.. 65%(15.3.2020)

Banda štyroch atraktívnych, sexi a exotických striptériek na čele s líderkou Ramonou Vegou, okolo ktorej taktiež tancujú pri tyči i ďalšie tri adeptky na smelý plán, ktorý spočívá v okrádaní finančníkov z Wall Street, ktorých najprv v prvotriednom striptízovom klube postupne rozpália svojim neuveriteľným sexeapealom, keď už sú naľadení na ich vlnovú dĺžku, tak ich zdrogujú, aby sa stali ešte viac poddanejšími (a nepamätali si, čo bolo včera), kedy ochotne odovzdávajú svoje nabité kreditné karty, pričom tieto dámy im rady vybieľujú účty, že sú potom títo ‘nešťastníci’ automaticky o pár tisícov dolárov ľahší, ony sú zase o to „ťažšie” , že im to začalo veľmi chutiť, takto krásne zarábať peniažky, ale hovorí sa: „Dovtedy sa chodí s džbánom po vodu, kým sa nerozbije” . Nič nemôže trvať donekonečna, všetko raz skončí... ? _ „Strašne som sa tešil na J. Lo, ktorej to aj v päťdesiatke extra svedčí, má perfektnú postavu, veľký, poistený zadok na stovky miliónov dolárov, predvádza jeden zo svojich najlepších hereckých výkonov kariéry, normálne by som asi išiel s ňou aj na večeru do reštiky, keď by som jej potom pošepkal do uška, aby mi zatancovala, ako Ramona, čo by bola čerešnička na torte” . Titulky, ktoré som mal k dipozícii, boli ozaj biedne, a tak nakoniec to nie je až tak hrozné, ako som si sprvoti myslel, občas sú tu veľmi horúce sekvencie, ktoré vylepšujú celkové hodnotenie, ale všetky postavy mi prišli až tak moc stupídne, sprosté, hlúpe, že sa mi tým pádom dosť znechucovali. Nedal som slabé dve hviezdičky, a prečo ? Vysvetlenie sa dá nájsť v tejto šteklivej recenzii-par excellence !(10.12.2019)

• - Lorene Scafaria prohlásila: „Chtěli jsme v určitých scénách použít co nejvíce skutečných peněz.“ (Stoka)

• - Jennifer Lopez cvičila tanec pro film a v domě měla dokonce odnímatelnou tyč. Dva a půl měsíce před natáčením začala trénovat tanec s profesionální tanečnicí a choreografkou Johanna Sapakie. (Stoka)

• - Lady Gaga si měla zahrát v tomto filmu, nakonec se tak nestalo. (Stoka)