Na jednu ze sester Marge přijde vdávadlo. Požádá Marge o pomoc, ta se obrátí na Homera a Homer začne shánět nápadníka. Volba padne na ředitele školy – ovšem ten se omylem zhlédne v druhé ze sester-dvojčat... (Česká televize)

MM_Ramone

Štrnásta epizóda z druhej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Principal Charming" (Láska klíči aj v riaditeľni). Je to love story. Romantické vzplanutie medzi riaditeľom springfieldskej základnej školy Seymourom Skinnerom a Patty Bouvierovou. Margeina staršia sestra najde v Skinnerovi muža svojich snov. Zaľúbia sa do seba. No ich lásku prekazí Pattyno dvojča Selma. Patty si uvedomí, že v heterosexuálnom vzťahu šťastie nenajde a vráti sa späť ku svojej sestre Selme. ***** ()

Anderton

K slovu prichádza láska, respektíve jej absencia u hrdinov v strednom veku. Takých je v Springfielde dosť a problémy so samotou majú aj Petty a Selma. Alebo že by si nakoniec vystačili sami? Odpoveď ponúkne Principal Charming a ide o jednu z tých smutnejších epizód. Čo však neznamená, že zároveň nepatrí medzi tie najvtipnejšie vôbec, viacero fórov patrí do zlatého fondu seriálu. No a najlepšia rada na rande? Treba si oholiť fúzy, chlap nechce mať rande s nejakým zarasteným kovbojom. ()

snebka

• Hodnocení IMDB 7,5 • U nás poprvé 10. září 1993. V USA 17. února 1991 • První díl pro Hanse Molemana, školníka Williho, Jeremyho Freedmana (kluk co dělá různé podřadné práce) • 75/100 ()

Pharao20

Patty a Selma patria medzi moje najobľúbenejšie postavy seriálu, čo sa týka vtipných hlášok tak ako jedny z mála dokážu konkurovať aj samotnému Homerovi. Vydarená epizóda. "Mäso zo storočnej kravy, film vykopávka, dostal cez hubu. Dobrú noc"  ()

Maysha

"Cítím něco jako síran sodnatý sloučený s chlorofylem." "Užívá dramatické výrazy, není na chlapečky, heh, to by šlo!" "Ať si jde, hlavně, že mi tu nechala pívo." ()