Simpsonovi na prázdninách (S07E25) (epizoda)

Summer of 4'2"

Animovaný / Komedie

USA, 1996, 22 min

100%(22.4.2018)

• Hodnocení IMDB 8,3 • U nás poprvé 7. října 1997. V USA 19. Května 1996 • 88/100(5.2.2017)

Epizóda, na ktorú som natrafil až 25 rokov po jej vzniku. Možno aj preto nefunguje oná nostalgia, ale i tak mám dojem, že tých super fórov bolo možno menej ako obvykle. Samozrejme niektoré potešia, napríklad záverečná jazda autom domov a nový príbytok jedného obojživelníka. Skrátka kde sa raz objaví Homer, tam zanechá nezmazateľnú stopu. A funguje to aj emocionálne, záverečné Bartovo gesto skutočne dojme.(16.2.2021)

Záverečná, v poradí posledná, dvadsiata piata epizóda zo siedmej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Summer of 4'2" (Simpsonovci na prázdninách). Rodina Simpsonovcov si vyrazí na spoločnú prázdninovú dovolenku. Ide s nimi aj Bartov spolužiak Milhouse Van Houten. Lisa Simpsonová si v novom prostredí nájde kamarátov. Zapadne do coolovej partičky miestnej mládeže. Berú ju za seberovnú. Za to o jej bratovi Bartovi si myslia, že je ťuťmák. Zo žiarlivosti a z hnevu prezradí o Lise, že v Springfielde je to len obyčajná bifľoška. ****(15.7.2020)

• NiaWolf

,,Hurá prázdniny, měj se účo!" ,,Jsem ráda, že vy jste nezapomněli, že prázdniny začínají až na konci vyučování a ne na začátku"(29.8.2020)

• - Tyčka na autíčku, se kterým Líza dojede ke stromu, mění v jednotlivých záběrech svou velikost. (Duoscop)

• - Na konci epizody hraje píseň „All Summer Long“ od The Beach Boys. (Duoscop)

• - Když holka řekne o Bartovi, že je jak Dennis - postrach okolí (1993), tak tím odkazuje na stejnojmenný film. (Duoscop)