Chlap na střídačku

Již patnáct let št'astně vdaná Zuzana jednoho dne zjistí, že má její manžel Jiří delší dobu poměr s jinou ženou. Zuzana neváhá a rozhodne se svou sokyni Lenku navštívit a učinit jí tak trochu netradiční návrh. Její plán je přímo skandální. Navrhne jí totiž, že si rozdělí péči o Jirku a udělají z něj tak chlapa na střídačku. Lenka nakonec souhlasí a obě ženy představí tento nový způsob života Jirkovi. Tedy spíše ho postaví před hotovou věc. Co se všem zdá zpočátku jako perfektní plán, tedy jeden týden se svou ženou, ten druhý zase s milenkou, se nakonec může ukázat jako noční můra pro všechny. (Bohemia MP)

srolyma

Zahořklé a frustrované padesátnice zběsile tleskají umaštěnými prstíky a v nekontrolovatelných záchvatech smíchu kolem sebe prskají drobky chipsů ryčíce nadšením, jak to ta vyžilá manželka tomu nevěrníkovi a jeho milence pěkně nandala. My ostatní jen nevěřícně kroutíme hlavou, co všechno se u nás točí za hovadiny, a s vypětím všech sil potlačujeme náhlé návaly nevolnosti. Dominantní ženy, submisivní muži, roztomilý páreček buzerantů, jen ten černoch chybí. Zjevná inspirace Teorií tygra, ovšem v nepoměrně horším a trapnějším provedení. A obsadit Chýlkovou v 57 letech do role matky malých dětí a nutit ji špulit zadek a prsit se v erotickém prádle, to už je fakt prasárna. ()

maniacxl

Asi jsem od toho čekal moc.Jsem opět zklamanej.Herecká trojka Langmajer,Chýlková,Žáčková naprosto špatný a nevěrohodný výkon.Celý mi to připomínalo odpolední seriál na Tv Nova režírovaný panem Troškou.Žádnej scénář,žádná pointa.I do křenové omáčky je potřeba dát na konec smetanu a máslo,aby vznikla pointa a chuťový příběh.Do téhle šlichty se nedal ani ten křen.Nikdy více takových paskvilů.10%. ()

sorrow

Tento film skýtá plno otázek, třeba proč se dvě ženy takto perou o vypelichaného starého kocoura, proč jde milenka dobrovolně na oslavu patnáctého výročí svatby svého milence a jeho manželky, proč hlavní hrdina setrvává v trojúhelníku, když mu nevyhovuje (děti jsou už starší, vyřešil by to rozvod a mohl by zůstat s milenkou, nebo si najít úplně někoho jiného či být sám), nebo proč se ve filmu museli objevit hned dva homosexuálové, jejichž linka vlastně na hlavní příběh nemá žádný vliv. Jednoduše smyslu filmu by nijak nevadilo, kdyby v knihkupectví nebyl teplý kolega, ale třeba dobrá kamarádka a kolega Langoše by nebyl teplý kamarád, ale prostě jen obyčejný hetero kamarád. Jako nic proti homosexuálům, ale to už jsou opravdu nějaké limity, nějaké normy, aby nám nějaký ten homosexuál byl nacpán do každého filmu, aby bylo divákovi připomenuto, že i homosexuálové tady s námi žijí? Vždyť nikomu nebrání natočit film, kde hlavní hrdina bude třeba homosexuál a bude prožívat nějaký příběh. Tyhle vedlejší homosexuální linky jsou ale úplně o ničem… Průběh filmu je značně uspěchaný, kdy Langoše už manželství nebaví, má rok milenku, ale když je u ní nastěhovaný první týden, už se to začíná sypat, začně si lézt s milenkou na nervy hned druhý den a za pár dnů jde na tajňačku na zásun domů k ženě, no není tohle stupidní??? Včera jsem zrovna koukal na film Na samotě u lesa, viděl jsem už asi podesáté, ale proti tomuto to byla i na podesáté naprostá bomba, ten jemný humor, bez vulgarit, prostě lidský příběh. Proč se tyhle filmy točí, je to opravdu vtipné – pořád někdo ožralý, nechutné sprosté nadávky, tchýně sledující porno svého zeťáka na mobilu, nevychované děti drzé na rodiče i babičku a již zmíněné homosexuální vložky, které jsou ve filmu zcela zbytečné. Možná se to někomu líbí, ale můj šálek čaje toto rozhodně není. Jsem zklamaný, že se v těchto filmech objevují herečky jako třeba Iva Janžurová, asi dnes herci berou všechno, za co dostanou zaplaceno. Jirku Langmajera mám moc rád, ale poslední dobou zabředává do stereotypních rolí, což není dobře. Jo a samozřejmě nemůže chybět product placement, protože takovýto film si na sebe jen těžko vydělá, a tak se musí zaplatit od sponzorů, tedy alespoň víme, že máme jít nakoupit do Bandi, Humanicu atd. ()

blondboss

Väčšinou som benevolentný voči podobným českým počinom, ale toto už prekročilo akúsi pomyselnú hranicu vkusu a únosnosti. Toto bol taký nepodarok, tu nefungovalo hádam nič okrem Chýlkovej. Langmajer toporný ako nikdy a celkovo ten príbeh bol tak pritiahnutý za vlasy a maximálne nevtipný, že som mal ozaj problém to vôbec dopozerať. A to už som videl viacero takýchto českých "klenotov". Niektorí režiséri by to proste mali zabaliť. 25 % ()

Alden_Larson

Nerad se v recenzích vyjadřuji neslušně, ale tady to jinak nejde, tenhle film je totiž pěkná trapárna. Je to hlavně kvůli humoru, většina z něj totiž závisí na tom, že se vulgární věci dějí na veřejnosti. Ó, Chýlková v tramvaji mluví o sexu. A teď si v ní dokonce pustila porno, jsme to ale vtipní scénáristé, že? Neříkám, že humor tohoto typu je vyloženě špatný, je tam pár vtipných momentů, ale někdy se film prostě snažil až moc být vtipný a vůbec to nesedlo. Co se zápletky týče, tak je fajn, jenom jsou některé její části předvídatelné a jiné zase nedávají smysl. Film taky není moc dobře natočený, většina scén jsou natočeny jako sitcom a jiné vypadají prostě špatně, v záběrech ani v kompozich není žádná kreativita. Aspoň že herecké výkony byly v pohodě, jinak tenhle film moc chválit nemohu. 3/10 ()

rigby

Výborné herecké obsazení, zajímavá zápletka pro komedii, docela jsem se těšil na příjemný odpočinkový film. Ovšem nejdříve jsem váhal, zda je to vůbec komedie nebo jaký je to vlastně styl. Podivný. A stále se to stupňovalo. Od nudy až do nejvyšších bodů trapnosti. K čemu se to ti herci propůjčili? A kdo mohl napsat tak děsný scénář? A kdo ho mohl ještě hrůzněji zfilmovat? Nicméně nechávám tu aspoň jednu hvězdičku, existují i horší filmy. I když tento je absolutní ztrátou času. ()

fafejt001

CELKEM ubohost . Zase dva , kterým se líbí muži , hloupý scénář , Jirka to i tak celkem zvládl . Chlapeček takový trošku přidrzlý a pubošky se také v sobě najdou . Ten závěr o tom postižení hlavního hrdiny jsem nezachápal . Fakt divnýýý konec . Další český zbytečnýýýý film . Jo hudba byla fajn . To je asi jediné plus . ()

Karbos

Vlastně je to takový šovinismus naruby :)) životem znuděný borec ve středním věku se zakouká do mladší (ne o moc) knihovnice, na čež se nevěra provalí a následný souboj obou žen o (z pohledu většiny dam) nevěrného chlípníka ho postupně degraduje na pouhou věc uprostřed jejich zájmu o kterou se sice hraje ale způsobem jako když se dvě jalovice perou o chovného býka, nebo poslední tampón (do krve). Nejdřív je pravidelně dojen, krmen a pak přijde sofistikovaný ženský teror, nátlak, manipulace, majetnickost. Český film už se přizpůsobil posledním trendům a tak už i v našem rybníku plném kaprů už plavou i dvě přihřátý štiky, no co, věděli jsme to jednou přijde....celkově se jedná o celkem originální námět s celkem slušným obsazením. Hodnocení by si to zasloužilo mírně nad 50% takže dávám *** *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 5/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 4/10 viz profil ()

Vieriq78

Pomoc... nestačím sa diviť kto, komu a načo splodil túto filmovú sračku. To keď si pustíte omylom ako pozadie tak to je stále do neba volajúca strata. Kde sú tie časy keď čr film bol filmom! ()

hony23

Česká komedie se už léta zmítá v agónii a na jednu dobře natočenou připadá 10 naprosto stupidních. Téma manželské nevěry už bylo použito na všechny způsoby a bezradnost nutí scénáristy vymýšlet si čím dál větší kokotiny. A jestli existuje scénáristické peklo, musí se do něj nutně dostat ten, kdo nutí herce s 60 na krku posílat si sms o vlhnoucích mušličkách a tvrdnoucích kašpárcích. V jednom rozhovoru popsal Langoš své herectví posledních let POPRCÁVÁNÍM PŘED KAMEROU a já se děsím, do kolika let hodlá tyhlety vypelichané seladony hrát. ()

kokofek

Musela jsem se ujistit jestli je tento film označován jako komedie. A skutečně je. Neuvěřitelné. Nesmála jsem se ani jednou,možná tak ušklíbla. Jiří Langmajer je v roli svůdníka  a milovníka přece jenom ohraná deska. Film nezachrání ani moje oblíbená Lucka Žáčková. A to jenom kvůli ní dávám své hodnocení tak vysoko. ()