Love at First Bite

• slovenský

Láska na prvé uhryznutie

Horor / Komedie / Romantický

USA, 1979, 94 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $43,885,000Tržby Celosvetovo $-(6.11.2009)

"Dáme si rychlovku?" "S tebou jedině dlouhovku." Místy velice sympatické, místy nesmírně dementní, z dnešního pohledu pak silně politicky nekorektní. Nečekejte od toho vůbec nic a pár vydařených vtípků vám rozhodně zvedne náladu. Krom skvělé startovní hlášky, citované Obitusem, patří k nezapomenutelným scéna s židovskou hvězdou, infantilní (ale fungující) "černé kuře" nebo pokus o vzájemné zhypnotizování. Podle Encyklopedie fantastického filmu patřila Láska na první kousnutí ve své době k vůbec nejvýdělečnějším upírským filmům. Po všech těch teenage vampire senzacích dneška je starosvětský Dracula v New Yorku konce 70. let příjemnou změnou. A to přesto, že se tu bláznivá komediálnost občas potkává s mentální retardací. "Nakonec, co my víme? Třeba bude homosexualita patřit ve 21. století k běžnému životnímu stylu."(30.1.2011)

Na komunisty je krátký každý, dokonce i hrabě Drákula. A když mu zabaví hrad a pohrozí vězením se sedmi disidenty a jedním záchodem, nezbývá než sbalit rakev, hmyzožravého Renfielda a vydat se objevit moderní New York a lásku. Čekal jsem příšerný průser, ale kupodivu jsem se dočkal pohodové komedie ve stylu nastupujících 80. let. Drákula je vlastně starosvětský gentleman a je vtipné sledovat ho v kontrastu s moderním městem nebo jak svádí moderní ženu. Zároveň se ale nejedná o žádnou třeskutou taškařici u které se budete smíchy válet po zemi, jen o příjemnou romnatickou zábavu za doprovodu tehdejšího disca.(10.7.2014)

Opravdu vtipná a atmosférická "skoroparodie" na upírské snímky šedesátých a sedmdesátých let o lehce pomateném upírovi, který musí opustit Transylvánii a vydat se žít do New Yorku společně se svým hmyzožravým společníkem. Plno opravdu povedených vtípků, které se v té době zatím ještě netočili jen kolem prdění a vibrátorů. Navíc George Hamiltom je ve své roli okouzlující.(20.4.2006)

Umí to být sice i hodně vtipné (obzvláště "černé kuře" je vtip zabiják), pohříchu to však většinu stopáže vtipné vůbec není.(25.7.2010)

• - Sherman Hemsley v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)