V napínavém gotickém příběhu ze Středozápadu se kolem mladého muže (Tom Holland) shlukují podivné existence. Ale on je připravený chránit svoje blízké. (Netflix)

Muel

| Netflix | Úvod so Skarsgårdom slušný, pokračuje to zaujímavo, ale nepodarilo sa mi na to namotať. Holland a Pattinson dosť v pohode. | Hodnotenie: 6/10 | ()

TheSpearCZ

Tak tady se herecké výkony především trojice Holland / Skarsgård / Pattinson rozhodně neztratily. To samé ještě můžu říct o dusné a tíživé atmosféře, která panuje po celou dobu filmu, ale já si prostě nemůžu pomoct, že Campos to mohl zvládnout režisérsky o něco lépe. Především mě okamžitě začal štvát ten dovyprávějící voice-over, který je tam opravdu zbytečný a omezuje člověka si cokoliv domyslet. Do toho musím politovat všechny aktéry, které Campos donutil mluvit tím strašným jižanským přízvukem. Jinak příběh není vůbec špatný, scénář je nepředvídatelný a několikrát Vás určitě překvapí. Buď je to pomalu plynoucí, ale s nějakým účelem nebo intenzivní a šokující. Konec, kdy se linky spojí mě každopádně nechal chladným. Lepší 3* ()

petikacka

Slušná řádka vidláků, mamrdů, náboženských fanatiků, vraždících monster, zkorumpovaných hajzlů a vůbec všech podivných lidí z Virginie udělala pro mě z tohoto filmu událost posledních týdnů. I přes dlouhou stopáž jsem se na rozdíl od verbala vůbec nenudila a film mi utekl i pro mě byl jak živá voda. Po spoustě sraček z Netflixu je tu konečně něco smysluplného co diváka potěší a dopřeje mu sqělý filmový zážitek. Výkon Toma Hollanda mě fuckt bavil, ale v jeho otci Billu Skarsgårdovi jsem prostě pořád viděla šíleného klauna z "IT". Za mě 85% ()

ink flo

Propletenec několika příběhů v různých časových rovinách, postupně začne vylézat co kdo s kým atd. Jako bylo by to takový celkem obyčejný drama z jižanskýho vidlákova podmázlý všudupřítomným hlasem vypravěče. Kdyby tam drtivá většina postav nebylo opravdu ujetých, zlých, pošahaných a nepříjemných. Navíc zahraných hereckým all-star teamem. To vše ve jménu božím. Netflix zabodoval. ()

warrenur

Prve dve tretiny su nazornou ukazkou toho, ako mozno nevzdelanym "Bohabojnym" oveckam pomotat hlavicku. Tato cast ma doslova ubijala. Posledna tretina je konecne krimi-thriller, kde sa pribeh uzavrie s rozpravacovym "vidlackym" prizvukom a pocitite snad aspon trochu zadostucinenia. Opat jeden z filmov, kde nechapem ten hype okolo. Nic extra, obcas nuda s vybornou hudbou. Pribehy boli pekne f*cked up a nechytili ma. Slaby priemer, ktory podla hodnotenim niekomu moze "sadnut". Za mna vsak 50%. ()

Saur.us

Ani ne tak dlouhá jako spíš zdlouhavá alegorie zla, dobra a boha. Jižansky upocené a buranské tak, že jsem po filmu měl cukání mluvit s jejich přízvukem. T. Holland jako nedobrovolná ruka božské spravedlnosti dokazuje, že je víc, než jen Spiderman. ()

Bozvav

Zatímco knižní předloha je brutální, temná, zvrácená, nechutná a děsivá, prolíná se v ní několik dějových linií, které se postupně spojují až z nich vznikne jedna, tak film toto nedokázal. Sice působí stejně nudně, depresivně a zvráceně, ale o proti knize nedokázali tvůrci jednotlivé linie uspokojivě spojit. Dále se potýkají s výraznou absenci gradace příběhu, s nulovou atmosférou a rozhodně mne nedokázali vtáhnout do děje. Vlastně jsem u toho stihla i usnout ( to mají s knihou společné). za mne naprosto zbytečná záležitost. ()

Extrakritik

Nesnášim americký křesťanský zmrdy a v tomhle filmu jich bylo sakra hodně. Mučení lidí,přibití psa na kříž,nespravedlivosti atd. ()

Wargoo

Na Netfix až nevídaná kvalitka. Najmä výborný casting, to má Devil u mňa za 5*. Smutné je to, že originál filmy NFXu sú väčšinou dosť, well... na hovno! Ale tu to celé zašlapalo celkom dobre. Veď dopozerať celých 138 minút, hlavne po takom nijakom úvode, to je challenge samo k sebe. A záver? Ja som spokojný. 4* a 74,586% ()

bulbasaur

Coenovci sú späť. Či?... Aspoň ja som mal celý čas pocit že sa dívam na film od bratov Coenovcov. A to sa mi veľmi páčilo. Šibnuté postavy, drsné scény a dialógy na jedničku. Atmosféra detto. Asi najlepší film od Netflixu aj keď trochu vykrádačka štýlu, sadlo mi to. Možno by som vymenil Hollanda za niekoho drsnejšie vyzerajúceho. ()

agassi68

No asi mám slabosť na redneckov z amerického vidlákova. Tu sa ich vyskytovalo hojne a v kombinácii s hereckými výkonmi homošmrncnutými hviezdami mainstreamových seriálov som nadobudol pocit, že s Lugerom by som to mohol skúsiť aj ja. Cieľov podobného rangu je v okolí nadostač.. ()

CaptainCzech

Po pár dost nepovedených Netflix filmech, přichází opět kvalita (dramata zkrátka umí) a to na téma při kterém jsem vždy těžce nespokojen. První polovina filmu je totiž zaměřená především na náboženský fanatismus (což mě irituje a jen to ukazuje vymaštěnost lidí, kteří věří v zastaralou instituci). V této části mě vlastně zaujal akorát Skarsgard a jeho ponaučení syna, že při pomstě si musí počkat na správnou chvíli (kdy to chlapec krásně využije). Jenomže potom přijde na scénu Pattinson a film dostane jiný nádech. Ano, stále se tu hraje na notu náboženského fanatismu, ale spíše už se to zaměřuje na jednotlivé příběhy a jejich zakončení mě kolikrát dost překvapilo. Zakončení ve stylu, je tu několik postav a přežije jen jedna je svěží. I přesto že jsem lehce očekával, kdo to dotáhne dokonce tak stejně jsem byl napnutej jak kšandy. Vypíchnout musím atmosféru, depresí je to nasáklí skrz na skrz po celou dobu. Three amigos Holland (snad jediný ''normální'' postava, která nemá v hlavě nasráno z bible), Pattinson (úchylák od první scény, dávno nechává zapomenout na upíra, už se proberte lidi!!), Skarsgard (totální fanatik, který to sem tam neunese) tu předvádějí herecký koncert a už jen proto se vyplatí na film podívat. Za mě krásné 4* ()

Rockerman

Výborné, coenovsky laděné drama, kde chybí jen ten jejich pověstný černý humor. I zde je vše rozehráno na několika místech s několika lidmi, zdánlivě spolu nesouvisejících, aby to pak do sebe pěkně zapadlo, jako když doskládáte puzzle. Po zralé úvaze dávám plný počet bodů, protože filmy tohoto typu i přes několik nedostatků miluji. ()

Folky

Fajn podívaná, na které nejvíc vynikají herecké výkony (Holland překvapil a Pattison jen upevnil pozici výborného herce). I když si to už asi nikdy nepustím a moc si z toho nezapamatuju, čtyři hvězdičky si to nepochybně zaslouží. ()

Rathalos

Drsna a nekompromisna drama,ktora sa s nicim neserie,depresivna atmosfera a skvele herecke vykony,niet o com,jasnych pat hviezdiciek...:-) ()

Majkak

Až trochu moc hnusných charakterů, aby se to dalo dotáhnout do pořádné pecky mezi oči. Někteří si ujasňují svůj vztah k Bohu, ale někdy kolem poloviny se toto téma silně rozvolní, aby nastoupilo vyrovnání účtů s těmi nejhoršími záporáky, jakože jich tam je dost a všichni spolu nějak souvisí. Motiv války a trauma z ukřižovaného kamaráda zapadne, což je škoda, protože právě s tímto motivem mohl režisér pracovat líp. Takto je to jen o tom, že válka nikdy nekončí. Zajímavý počin, který trpí roztěkaností. ()

helloween93

V tomhle gotickém thrilleru z amerického střeodzápadního buranova by se mohlo soutěžit mezi postavami, kdo je největší zmrd. Režisér je pro mě velkou neznámou a já byl touhle Netflixovkou příjemně překvapen. 4* ()

Lusiija

První půlku filmu jsem si říkala wtf, co to je za magory a ježiš, co jsem si to vybrala za film. Druhá půlka už mě bavila podstatně víc, konečně se to všechno propojilo. Nicméně pocitu wtf, co to bylo za magory, jsem se nezbavila. Chápu, že každej národ má nějakou náturu, ale co tak koukám, ve filmu jsou ti Jižani vždycky na hlavu. A ten přízvuk z nich dělá snad ještě větší rednecky 🤦‍♀️ ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů