Tiché doteky

• angličtina A Certain Kind of Silence

Mia začíná pracovat v zahraničí jako au-pair pro rodinu z vyšší vrstvy. Musí se starat nejen o honosný dům ve vilové čtvrti, ale především o desetiletého Sebastiana. Již první setkání však naznačí, že od ní bude očekáváno mnohem více. Postupně se ukazuje, že nová rodina vyznává řadu striktních pravidel včetně radikálního přístupu k výchově chlapce. Porušení nastoleného pořádku znamená potupnou cestu zpět domů. Mia nechce zklamat jejich důvěru, přijít o nově navázaný vztah se Sebastianem, ani se předčasně vracet. Skrze systematickou manipulaci však začne popírat své dřívější hodnoty. Podaří se dospívající dívce vymanit z náruče fanatické komunity, navíc daleko od domova a svých běžných starostí? Celovečerní debut režiséra Michala Hogenauera vznikl mimo Českou republiku, byl natočen se zahraničním štábem a s mezinárodním hereckým obsazením. Zároveň je také prvním filmem představujícím Elišku Křenkovou v hlavní roli. (Aerofilms)

Psycho.R

Koprodukce s Nizozemím se povedla. Chlad z filmu přímo čiší, jako bychom se dívali na severský thriller a rozhodně to není na škodu. Postupné gradování situace, kdy musí být projevy zvláštních rodičů pro "Miu" něčím nepochopitelným, nás nutí přemýšlet, jakým směrem se bude příběh ubírat. Prostřihy na vyšetřování hlavní hrdinky nám mezitím dávají najevo, že se musí v následujících minutách stát něco vážného. Zlom zhruba v půlce filmu mi přišel příliš rychle provedený, což je naškodu, ale následné twisty (viz. luxování a výměna) nám to vynahradí. Konečné rozuzlení jsem tak trochu očekával, ale inspirace skutečností, které jsou dovětkem trochu přidají na mrazivosti. Na pár maličkostí jsem byl hodně spokojen. Ps. Elišce Křenkové při vypjaté situaci i nudlička z nosu vyteče, což by v USA tvorbě znamenalo jistou nominaci na Oscary. ()

Megynka

Hodnocení se píše velice špatně, jelikož to není nic, u čeho byste zůstali s pusou do kořán a radovali se, zároveň je to ale velice silné drama, které je prostě až k nepochopení, jak a proč se tohle vůbec může dít ... ()

Shitonit

Celý to začalo tím, že jsem si omylem stáhnul úplně něco jinýho, a tak na to čumim, Tichý doteky to mělo v názvu, pohoda, paráda, usalaším se, a čekám děj, kterej jsem si pracně popočetl v Obsahu. Jenže to byla nějaká nanicovatá nudná sračka. Takže se zvednu, smáznu to a pracně stáhnu z legálního stahovadla asi snad to správný. Jenže to zas žvanilo anglicky a nemělo titule, a můj mozkomíšní tuk neměl snahu a sílu převádět kryptodata z vočí uší a zadku do kebule. Takže opakuju původní postup, a hle, napotřetí mám asi to pravý, s titulkama,... no jenže jak jsem byl unaven výše popsaným martýriem, tak jsem usnul. Tzn nečíst Obsah, vím hovno o čem to bylo, a hodnotím-li zpětně těch pár minut který si z toho pamatuju, je to tak na tři. A tímto se loučím, mažu to, a na závěr večera si pustím Kobru 111, protože ta mě nikdy nezklame, nikdy neopustí, a nikdy nepřekvapí. ()

ANTYCHRYST

Nenápadné a sakra dobré úchylné drámo.. :) absolutně jsem nevěděl co čekat.. Co se stane.. co se z toho vyklube.. Je to tak dobře natočené.. že jen z napětím jsem sledoval co bude dál.. Vůbec jsem netušil.. že něco jako 12 kmenů existuje.. Tvl.. Mazec.. v dnešní době.. 80% velice povedené.. a maximální překvapení pro mě :) ()

Ukrizku

Je těžké se rozhodnout, zda hodnotit filmařské řemeslo nebo přístup k obsahu. Eliška Křenková je zajisté perspektivní talent. Podle mého je to výborně natočené i zahrané drama o výchovné chladnokrevnosti. V přístupu k tématu mi výjimečně nevadilo, že některé skutečnosti nejsou odhaleny a divák má obrovskou volnost v představivosti ohledně úvah: proč a co. Podstata je na první pohled zřejmá - jeden má zvrácené rodičovské potřeby, natrefil na sobě rovného a zkáza byla dokonána. Nebohá dětská duše, která se dostala do spárů zvrhlého dua sociopatů, kteří jsou učebnicovým příkladem systematické subdeprivace dítěte. Navenek je doma vše dokonalé, ale uvnitř je velká prázdnota, hlad a ubohost. Trochu to připomíná Orwellovskou atmosféru románu 1984, a stejně tak to není až zase takové sci-fi. ()

papilon395

Trvalo mi hodně dlouho, než jsem pochopila, že se jedná o utopii. Vymývání mozků, a co nejhoršího, ve spojení s výchovou dětí. Nebo dokáže být realita horší než naše zlé sny? Závažnost obsahu by si zasloužila hvězdičku navíc, ale hodnotím filmařinu. Dost statické. Eliška Křenková mě přesvědčila. Přeji jí, aby se nenechala zaškatulkovat. ()

Zed70

Námět filmu je postaven na pravidlech reálné náboženské sekty 12 kmenů, jejíž členové se po problémech s justicí v Německu přestěhovali z Bavorska roku 2017 do ČR do Mšecký Žehrovic ve středních Čechách. #kviff2019 ()

Gerdomila

Scény vytrhnuté z kontextu, ktoré som si žiaľ úplne nedokázala odôvodniť alebo poskladať. Notebook? Oplodňovanie? Odhliadnuc od iných vecí, najviac ma štval (ne)vývoj hlavnej postavy. Z dievčaťa, ktoré, predpokladám, prišlo do danej rodiny so správnymi výchovnými názormi (áno, dá sa dlho diskutovať čo sú správne výchovné názory) a správanie dieťaťa i rodičov sa jej zdalo už od prvého okamihu pritiahnuté za vlasy, nehovoriac o momente "naprávania", na ktorý hlavná postava aj adekvátne zareagovala, sa stalo dievča, ktoré si na pravidlá rodiny takpovediac zvykla? alebo ich prijala za normu? Chýbalo mi viac momentov, kedy človek takto zmení svoje postoje a hodnotovú orientáciu. Keď už sa dej filmu pridržiava pocitov hlavnej postavy, mal by ich aj adekvátne zobraziť. ()

Dejf4

Technicky velmi vydařené a stylově zvládnuté drama. Bohužel těch děr ve scénáři je až moc. Ona ta "nedoslovnost" není ani tak hlavní problém, ba naopak. Ale jako celek to moc nefunguje a působí to až moc rozsypaně. 6/10 ()

honzic

Zajímavý námět, témata se sektami pořád nejsou úplně ohraná, ale ztvárnění hodně kulhalo, Křenková není špatná herečka, ale zde mi neseděla, takové hodně bez emocí, nebyla moc uvěřitelná v tom, ocenění Český Lev je už několik let úpadkové a na tu roli se moc nehodila, to ten Jacob Jutte to hrál uvěřitelněji a celé to bylo hodně natažené a nudné. Hodnocení: 55 % ()

Dawe2

Škoda, že člověk pochopí vše až ze závěrečných titulků. Rozpolcená dějová linie na přehlednosti také nepřidala. Hvězda dolů. Hlavní hrdinové nicméně podali vynikající výkony. ()

ElisR

Film jsem zhlédla poté, co kritici tento film vychválili do nebe. Je fakt, že snímek jako takový není špatný a po zhlédnutí ve Vás zanechá určité rozporuplné pocity, ale..Přestože Eliška hlavní roli sehrála perfektně, jako i zbytek herců (zejména její zaměstnavatelé) nějak jsem se ve filmu postupně ztrácela. Proč volala z budky mámě a příteli, ale o pár sekund později seděla v restauraci s otcem chlapce, kterého hlídala? Jak ji tato osoba kontaktovala, když zřejmě neměla telefon a proto musela volat z budky? A co ta "erotická" scéna s mladým Nizozemcem, která měla asi vést k jejímu oplodnění, ale ani v závěru filmu nebylo nic vysvětleno? Kam se poděl Sebastian? Proč neodjela zpátky do Čech po tom incidentu se Sebastianem? Používali rákosku, ale proč? Co ten chlapec prováděl, když byl bit? Dvanáct kmenů jsem neznala a proto jsem po filmu začala vyhledávat. Proto mi dodatečně nesedí ani to miliónové sídlo, v kterém rodina bydlela, protože Dvanáct kmenů by mělo být něco jako američtí Amiši, tedy soběstační a sami vše pěstující. Nepřijde mi, že by rodina takto smýšlející bydlela v takovém paláci. Nebýt závěrečného dodatku, který alespoň část věcí osvětlí, doteď bych nevěděla, na co jsem to vlastně koukala. A je to velká škoda, protože herecké výkony i potenciál to má ohromný. ()

bonovox

Veľmi prekvapujúci film z českej produkcie o téme ktorý je potrebné ukázať svetu. Takéto druhy náboženských sieť sú veľmi nebezpečné. Škoda len tvorcom sa z tohto námetu nepodarilo vydolovať ešte silnejší filmový zážitok. ()

KofiAnnan

U filmu jsem měla jeden zásadní a velký problém. Tím byla samozřejmě proměna hlavní herečky. Zezačátku je to ok, holka reaguje normálně. Pak místo toho, aby si sbalila rákosku a práskla do bot brečí u automatu a vykládá si v kavárně s magorama. Naprosto nedůvěryhodné, naprosto absurdní. Nedokážu si představit, že by se v reálu mohl někdo takhle chovat, i kdyby se neměl kam vrátit nebo měl špatné rodinné zázemí. Tohle mi kazilo celý dojem z filmu a nevěřila jsem. Taky kluk se ztratí a nikoho to nezajímá?? Divný, divný. Jasně sekta, ale ta holka se ptát mohla, když měla kluka tak ráda. Chápu, že byla snaha zřejme o nějaký art, za mě ale ne. Bylo to i dosti vláčné a nudné, takové sterilní. ()

rigby

Bohužel jsem si předem nepřečetl, o čem vlastně film je. Stačila by jediná věta a nemusel bych se pak podivovat nad tím, co se tam děje, a na vysvětlení čekat až do konce filmu. Takže jsem si to moc neužil, protože jsem dost často kroutil hlavou nad podivnostmi. Ale atmosféra filmu s obsahem ladila, to se mi líbilo. Možná to byl účel, protože hlavní hrdinka také na začátku nevěděla, do čeho jde. A realita oproti filmu musí být mnohonásobně horší. Eliška Křenková se s tím vypořádala na výbornou a jejímu výkonu se nelze než poklonit. Ovšem jako celek už to takový tah na branku nemá. ()

Catella

No a pak si jeď někam jako chudá česká studentka dělat au pair. Přijedeš do nóbl rodinky kdesi v cizině. Barák rozlehlej, že by se v něm dal udělat autosalon a ve zbylym prostoru provozovat bordel. Nerozumíš ani ň, tak plácáš anglicky, ani nevíš co. Staráš se o hošíka. A nakonec zjistíš, že je celá rodina tak nějak mešuge. Parádní byla ta část, kdy au pair holka mlátí hošíka přes zadek bambusovou dekorací z koupelny. Na všechno samozřejmě dohlíží mešuge máma, která jí to dala za úkol. Druhej den, aby to nebylo málo, au pair holka dostane za úkol mlátit bambusovou holí přes zadek sousedku, patrně taky mešuge. Na vše opět dohlíží máma. To mě vede k doměnce, že máma je psychicky labilní, nadržená nymfomanka, která ráda kouká na sado maso zmlácenej ZADEK. No a na konci přijedou autíčka s modrejma světýlkama, nasaděj mešuge mámě krásný stříbrný náramky, poříděj sérii profi fotografií a přidělej jí několikaletej wellnes pobyt se stravou v ceně :-) ()

fafejt001

Jako debut , dooost dobré . Eliška výborné , i ten chlapec byl zajímavý . Jelikož se tohle opravdu děje , tak je to dosti alarmující . Jsem zvědav s čím přijde Michal příště . Vypadá to , že tohle bude rejža evropských rozměrůůů . Tak držím palce . ()

Saxos

Ten kdo čekal nějaké pořádně zpracované drama o sektě Twelve Tribes Cult bude zklamán. Výsledkem bude zbytečně vyhozený čas s divnou au-pair, v divné rodině, prostředí, komunitě a dokonce i s divnými dětmi. Klady: poučení, že tři rány rákoskou mohou přinést odplatu nožem. Závěr: nedoporučuji, a když už vám to nedá, tak hlavně ne v kombinaci ang a cz znění společně s pl jednohlasným dabingem a jako bonus cz titulky, to vám teprve půjde hlava kolem. ()

r007

Film se mi zdál poněkud nesmyslný svým dějem, pochopila jsem to až při závěrečných titulcích. Něco mi vadilo na zpracování, i když nevím přesně co to bylo...asi chování hlavní hrdinky, pro mě nepochopitelné. ()

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Vyhlášení nominací na 27. Českého lva

Vyhlášení nominací na 27. Českého lva

15.01.2020

Již 7. března proběhne v pražském Rudolfinu vyhlašování 27. ročníku Českých lvů. Kdo se bude o ceny ucházet? Nejvíce nominací obdržela tragikomedie režiséra Jiřího Havelky Vlastníci. Snímek jich… (více)