Oddaná evangelická křesťanka Mary Cummings nastupuje do posledního ročníku na střední škole poblíž Baltimoru. Ona a její kamarádky, Hilary Faye a Veronica, založily dívčí skupinu nazvanou Křesťanské klenoty. Jednoho odpoledne při koupání v bazénu se Maryin přítel Dean Withers dívce přizná, že má podezření, že je gay. V šoku se Mary udeří do hlavy a má vidění, ve kterém jí Ježíš říká, aby Deanovi pomohla, že jí potřebuje. Věříc, že jí to Ježíš odpustí, Marie ztratí své panenství v posteli s Deanem v naději, že probudí jeho heterosexualitu. Když Deanovi rodiče najdou v jeho ložnici časopis s gay pornografií, pošlou ho do křesťanského léčebného centra Mercy House. Tato zpráva šokuje nejen Mary, ale i její přátele, kromě Hilariina paraplegického bratra Rolanda. Ten tvrdí, že je to již dlouho jasné. Mary brzy zjistí, že je těhotná. Vzhledem k tomu, že má termín porodu po maturitě, rozhodne se utajit těhotenství před svými spolužáky, stejně tak jako před svou matkou Lillian, která tajně chodí s rozvedeným ředitelem školy Pastorem Skipem. Má pocit, že Ježíš ji opustil. Je zarmoucená reakcí svých vrstevníků na Deanovu sexualitu a začíná pochybovat o své víře. Rozzuřená Hilary vyloučí Marii z Křesťanských klenotů a nahradí ji neoblíbenou spolužačkou Tiou. Hilary, Veronika a Tia Mary obtěžují na ulici a pokoušejí se z ní vyhnat ďábla. Mary se brání a Hilary ji praští Biblí. Tím jejich kamarádství definitivně končí. O Vánocích židovská spolužačka Cassandra, školní rebelka, odhalí její těhotenství. Mary se spřátelí s ní i s Rolandem, který s Cassandrou chodí. Mezitím se Skipův syn Patrick pokouší získat Mary, a to k velké nelibosti Hilary, která si na něj myslí... (TV Nova)

Indiana

No nějak nevim, o co v tom filmu vlastně šlo a navíc představitelka hlavní role Jena Malone je strašný koště a Mandy Moore je sice rošťěnka, ale v tomhle filmu byla bohem posedlá kráva s obrovskym uhrem na bradě na konci. Naopak mě ale velmi mile překvapil výkon Macaulayho Culkina. On je asi ten jediný důvod, proč dát filmu 1*. ()

jafuska

dobře fajn dávám tři hvězdičky, protože to byl příběh ze života, ale co mě opět vadilo byla víra, která provázela celým filmem, proč proboha musí za každou větou být víra? fajn kdo věří fajn, ale já ve svém životě víru nechci, protože se prostě mýlí a taky proč bych měla tomuto věřit? ne, nechci, každý at si věří v co chce ale na filmy kde bude ve velké míře provázet náboženství, nejspíš se tomu vyhnu, protože mě pak akorát výtáčí, Hlavní postavy byli ale fajn to je asi tak všechno, tento film mě nic nemůže nabídnout, ani něčím překvapit, ani dát něco do mého života, ale přeci jen něco každý z nás je originál a každý má právo vést život podle svého, ale víra by neměla tolik zasahovat do života lidí, protože člověka ničí. Jak jsem ale psala každý at si věří v co chce, ale já v tomto směru mám jasno, víru opravdu nechci ve svém životě mít, ()

Rex Mundi

Nemám čo dodať, užívateľka Ben Nevis to vystihla. A zároveň dala 4*, takže napriek určitým nedostatkom ju film bavil, rovnako ako mňa. Ešte by som dodala, že čiernobiely príbeh dal aspoň príjemný priestor čiernemu humoru. Navyše Patrick Fugit bol opäť sladký a veľmi pozitívne tiež hodnotím Maculaya Culkina a Evu Amurri. ()

cab

Krestanske rodinky chodi do krestanskych skol a otehotneni slusne a obetave sluzce boha Mary (Jena Malone) s klukem, ktery je asi gay da pribehu korunu a roztoci cely film na vysoce vtipne obratky, kterym se musi normalni clovek a jeste k tomu ateista pri jejcih absurdite smat. Přetvářka a falešnost jejich přátel ji otevre oci a k jejimu prekvapeni nachazi pomoc u neprilis oblibenych jedincu na skole. 80% ()

lennyd

Mary (Jena Malone) je správná křesťanka. Chodí do křesťanské školy, má křesťanské přátele a celkově je její víra v boha neotřesitelná. Ale do chvíle, než se od svého kamaráda dozví, že je nejspíš gay - a Ježíš ji nakáže, že by mu měla dokázat, že gay není. Stane se ale něco nepředvídatelného - Mary otěhotní. A svobodné matky, navíc takto mladé, nejsou v křesťanské komunitě nikterak vítány ... Trochu mi přišlo, že se Brian Dannelly nějak nemohl po celý film rozhodnout, do jakého žánru jej stylizovat. V první polovině je to stoprocentní parodie - nebo si alespoň nedovedu představit takto - až skoro úchylně - založené teenagery. Poté film trochu zvážní, aby vše dorazil typický teenagerovským koncem (ples, ..). Navíc mi úplně v tomto filmu neseděla Mandy Moore (ale to bylo možná cílem režiséra). Naopak se pořádně rozjela Jena Malone, ale také Macaulay Culkin - od jeho dětských hereckých let už nějaká ta voda utekla, a jsem docela rád, že se díky svojí slávě neodrovnal úplně... ()

• Na obálce pornočasopisu, který Dean (Chad Faust) schovává pod matrací, je hvězda filmů pro dospělé Chris Steele. Jedná se o skutečný časopis Honcho. (BMW12)
  • Režisér Brian Dannelly zavzpomínal na dobu, kdy chodil na střední školu: „Vzpomínám si, že jsem se každý večer modlil, abych nebyl gay.“ V sedmnácti letech však rodičům přiznal svou orientaci a rodiče ho vyhodili z domu, nakonec však jeho sexualitu přijali. (BMW12)
  • Producenti se běžnou cestou snažili získat práva na zařazení části titulní písně z muzikálu „Jesus Christ Superstar“ (1973), ale všechny jejich žádosti byly zamítnuty. Nakonec jim jeden přítel dal osobní telefonní číslo Tima Rice a ten poté, co film viděl a zamiloval si ho, souhlasil, že jim poskytne právo píseň použít. (Zdroj: ČSFD)

Časové pásmo bylo změněno