poster

Černá ovce

 • USA

  Saved!

 • Slovensko

  Spasení

 • Slovensko

  Čierna ovca

 • Nový Zéland

  Saved!

 • Velká Británie

  Saved!

Komedie / Drama

USA, 2004, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lennyd
  ***

  Mary (Jena Malone) je správná křesťanka. Chodí do křesťanské školy, má křesťanské přátele a celkově je její víra v boha neotřesitelná. Ale do chvíle, než se od svého kamaráda dozví, že je nejspíš gay - a Ježíš ji nakáže, že by mu měla dokázat, že gay není. Stane se ale něco nepředvídatelného - Mary otěhotní. A svobodné matky, navíc takto mladé, nejsou v křesťanské komunitě nikterak vítány ... Trochu mi přišlo, že se Brian Dannelly nějak nemohl po celý film rozhodnout, do jakého žánru jej stylizovat. V první polovině je to stoprocentní parodie - nebo si alespoň nedovedu představit takto - až skoro úchylně - založené teenagery. Poté film trochu zvážní, aby vše dorazil typický teenagerovským koncem (ples, ..). Navíc mi úplně v tomto filmu neseděla Mandy Moore (ale to bylo možná cílem režiséra). Naopak se pořádně rozjela Jena Malone, ale také Macaulay Culkin - od jeho dětských hereckých let už nějaká ta voda utekla, a jsem docela rád, že se díky svojí slávě neodrovnal úplně...(27.1.2012)

 • effka
  *

  Tak to bylo hodně špatný, doufala jsem, že je to jen špatnej vtípek, ale jestli to mělo být drama, tak jsem to opravdu nepoznala. Dost průhledná zápletka "křesťanky jsou špatný a kouřící židovky jsou vlastně úžasný" s trapným odhalením na konci. Nejlepší je, jak si těhotná holčena najde borce, kterýmu je to snad úplně fuk, že čeká dítě s homosexuálním přítelem. Je to naprosto absurdní. 1 hvězdička je za halloweenskej převlek M.Culkina. Ruce pryč, radím já!(12.3.2006)

 • Le_Chuck
  ***

  Mean Girls feat. Jesus Camp. Sympatická teenage fraška podľa ohranej platne, ktorá ale prepiera fanatizmus (že ide v tomto pripade skrz krasťanstvo je naozaj druhoradé) cielene, priamo a bez zbytočných servítok pred papuľou. Slušných 70% za to ako sa s kontroverznou témou film popasoval. Ad. Macaulay Culkin - ja som teda žiadne zmŕtvýchvstane neregistroval, skôr také posmrtné škubnutie.(16.3.2007)

 • 2Pac
  ****

  Tak tomuto filmu sa podla mna podarilo presne "trafit klinec po hlavicke"...Ukazkovym sposobom vykresluje pokrytectvo niektorych kvazi krestanov. Zaroven kritizuje aj vsetky formy nabozenskeho fanatizmu, kvoli ktoremu nas svet vyzera v sucasnosti tak, ako vyzera. Vsetci mladi herci hraju velmi slusne, najviac vsak potesilo "zmrtvychvstanie" samdomachlapca Culkina.(6.10.2005)

 • JohnnyD
  ****

  Holy Jesus! Skvelé, dlho som sa pri filme tak nebavil, dokonca v poslednej dobe som sa pri filmoch začínal pravidelne nudiť, ale Saved! ma príjemne zabával počas celej doby. Môže za to chytrý humor, svieža réžia a hlavne úžasní herci na čele so skvelým Culkinom. Film okrem iného hovorí, že všetko zlé je na niečo dobré, asi bolo dobré, že Macaulaymu došli prachy ...(30.10.2007)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace