Mary je slušná dívka z dobré křesťanské rodiny, chodí do dobré křesťanské školy a má dobré křesťanské přátele. Jenže pak se jí svěří její chlapec, že je nejspíš gay a Mary, ve snaze Deana "napravit", otěhotní. Až v této situaci pozná skutečné přátele. (oficiální text distributora)

Trailer

Le_Chuck

Mean Girls feat. Jesus Camp. Sympatická teenage fraška podľa ohranej platne, ktorá ale prepiera fanatizmus (že ide v tomto pripade skrz krasťanstvo je naozaj druhoradé) cielene, priamo a bez zbytočných servítok pred papuľou. Slušných 70% za to ako sa s kontroverznou témou film popasoval. Ad. Macaulay Culkin - ja som teda žiadne zmŕtvýchvstane neregistroval, skôr také posmrtné škubnutie. ()

Aluska88

Černá ovce je snímek, který se v podstatě svým zpracováním ve většině neliší od desítek podobných amerických filmů ze škatulky typu "O mladých pro mladé." Zaujal mě však hereckým obsazením, které svými postavami vytvořilo dokonale sympatickou a příjemnou partu. Roztomilá a opět jako nevinná holčička působící Jena Malone (jak to dělá, že pořád vypadá jako děvčátko ze škol(k)y?:), Patrick Fugit, který má přirozený talent pro role outsiderů či introvertních typů, Macaulay Culkin v nezvyklé roli, Mandy Moore zase v roli podobné té, která jí skvěle seděla již v Deníku princezny, či mnohým neznámá Eva Amurri coby drsňačka s dobrým srdcem. Právě to všechno, co z této skupinky dospívajících vyzařovalo, si získalo mé velké sympatie a ode mě si zase získalo čtvrtou hvězdičku navíc. ()

dobytek

Teda přistupoval jsem k tomu dost s nedůvěrou. Myslel jsem si, že to bude spíš nějaká moralitka. Navíc režisér před timhle filmem v podstatě nic nenatočil. A o to víc jsem byl překvapenej, že se film hned od začátku do těch náboženskejch fanatiků pěkně strefuje a nebere si žádný servítky. Přirovnal bych to možná k některejm epizodám Městečka South Park. Ale zábava vydrží zhruba tak hodinu. Závěrečná třetina mě spíš otrávila, protože je plná moralizování a poučování. Scéna na školnim plesu je pak jedno velký klišé. Mimochodem dost mě překvapil Kulkin, kterýho jsem znal pouze jako uječenýho zmrda ze Sám doma. Tady sice seděl celej film na kryplkáře, ale pobavil mě asi nejvíc ze všech. 70% ()

Fretakata

"Jezis ta miluje. Ostatni ta maju za blbca" (slovo Blbec je decentny preklad). Tymto ma hned na zaciatku film chytil. Tri hviezdicky su ok, stvrtu pridavam za odvahu parodovat krestansky fanatizmus, v USA zvlast. Koniec bol sice trapny - ale to je pre teenagerske komedie taky predpis (v tejto kategorii filmov je to aj tak vysoky nadpriemer). ()

Rex Mundi

Nemám čo dodať, užívateľka Ben Nevis to vystihla. A zároveň dala 4*, takže napriek určitým nedostatkom ju film bavil, rovnako ako mňa. Ešte by som dodala, že čiernobiely príbeh dal aspoň príjemný priestor čiernemu humoru. Navyše Patrick Fugit bol opäť sladký a veľmi pozitívne tiež hodnotím Maculaya Culkina a Evu Amurri. ()