poster

Černá ovce

 • USA

  Saved!

 • Slovensko

  Spasení

 • Slovensko

  Čierna ovca

 • Velká Británie

  Saved!

Komedie / Drama

USA, 2004, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fretakata
  ****

  "Jezis ta miluje. Ostatni ta maju za blbca" (slovo Blbec je decentny preklad). Tymto ma hned na zaciatku film chytil. Tri hviezdicky su ok, stvrtu pridavam za odvahu parodovat krestansky fanatizmus, v USA zvlast. Koniec bol sice trapny - ale to je pre teenagerske komedie taky predpis (v tejto kategorii filmov je to aj tak vysoky nadpriemer).(5.2.2012)

 • lennyd
  ***

  Mary (Jena Malone) je správná křesťanka. Chodí do křesťanské školy, má křesťanské přátele a celkově je její víra v boha neotřesitelná. Ale do chvíle, než se od svého kamaráda dozví, že je nejspíš gay - a Ježíš ji nakáže, že by mu měla dokázat, že gay není. Stane se ale něco nepředvídatelného - Mary otěhotní. A svobodné matky, navíc takto mladé, nejsou v křesťanské komunitě nikterak vítány ... Trochu mi přišlo, že se Brian Dannelly nějak nemohl po celý film rozhodnout, do jakého žánru jej stylizovat. V první polovině je to stoprocentní parodie - nebo si alespoň nedovedu představit takto - až skoro úchylně - založené teenagery. Poté film trochu zvážní, aby vše dorazil typický teenagerovským koncem (ples, ..). Navíc mi úplně v tomto filmu neseděla Mandy Moore (ale to bylo možná cílem režiséra). Naopak se pořádně rozjela Jena Malone, ale také Macaulay Culkin - od jeho dětských hereckých let už nějaká ta voda utekla, a jsem docela rád, že se díky svojí slávě neodrovnal úplně...(27.1.2012)

 • JohnnyD
  ****

  Holy Jesus! Skvelé, dlho som sa pri filme tak nebavil, dokonca v poslednej dobe som sa pri filmoch začínal pravidelne nudiť, ale Saved! ma príjemne zabával počas celej doby. Môže za to chytrý humor, svieža réžia a hlavne úžasní herci na čele so skvelým Culkinom. Film okrem iného hovorí, že všetko zlé je na niečo dobré, asi bolo dobré, že Macaulaymu došli prachy ...(30.10.2007)

 • Morholt
  ****

  Když to ošmrdláte na kost, zbude jen obyčejná teen komedie se zaběhnutým schématem, ale ta náboženská tématika, která onu kost obaluje, tomu dává navíc něco originálního a ve světě komedií pro mládež takřka nevídaného, čímž mám na mysli především samotnou myšlenku. Jistě. Aby to bylo srozumitelné, tak Saved! zůstává tendenčním vůči křesťanům, takže na hodného Ježíšova vyznavače tady nenarazíte. Na druhou stranu věřím, že v USA existují taková maloměsta i školy, kde by podobné chování znamenalo naprosto stejné reakce okolí, jaké se vyskytly tady. 70%(31.7.2012)

 • Aluska88
  ****

  Černá ovce je snímek, který se v podstatě svým zpracováním ve většině neliší od desítek podobných amerických filmů ze škatulky typu "O mladých pro mladé." Zaujal mě však hereckým obsazením, které svými postavami vytvořilo dokonale sympatickou a příjemnou partu. Roztomilá a opět jako nevinná holčička působící Jena Malone (jak to dělá, že pořád vypadá jako děvčátko ze škol(k)y?:), Patrick Fugit, který má přirozený talent pro role outsiderů či introvertních typů, Macaulay Culkin v nezvyklé roli, Mandy Moore zase v roli podobné té, která jí skvěle seděla již v Deníku princezny, či mnohým neznámá Eva Amurri coby drsňačka s dobrým srdcem. Právě to všechno, co z této skupinky dospívajících vyzařovalo, si získalo mé velké sympatie a ode mě si zase získalo čtvrtou hvězdičku navíc.(30.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace