Černá ovce

Saved!

Komedie / Drama

USA, 2004, 92 min

• KrestanFilms

Co dodat? Snad jen tolik, že důvody mého hodnocení přesně vystihl uživatel dobytek - cituji jeho slova: "A o to víc jsem byl překvapenej, že se film hned od začátku do těch náboženskejch fanatiků pěkně strefuje a nebere si žádný servítky." On byl "překvapenej" mile, já naopak nemile...(23.7.2012)

Jena Malone - (Mary) +++ Mandy Moore - (Hilary Faye) +++ Macaulay Culkin - (Roland) +++ Patrick Fugit - (Patrick) +++ Heather Matarazzo - (Tia) +++ Mary-Louise Parker - (Lillian) +++ Martin Donovan - (Pastor Skip) +++ Hudba: Christophe Beck +++(31.7.2008)

Mean Girls feat. Jesus Camp. Sympatická teenage fraška podľa ohranej platne, ktorá ale prepiera fanatizmus (že ide v tomto pripade skrz krasťanstvo je naozaj druhoradé) cielene, priamo a bez zbytočných servítok pred papuľou. Slušných 70% za to ako sa s kontroverznou témou film popasoval. Ad. Macaulay Culkin - ja som teda žiadne zmŕtvýchvstane neregistroval, skôr také posmrtné škubnutie.(16.3.2007)

Tak tomuto filmu sa podla mna podarilo presne "trafit klinec po hlavicke"...Ukazkovym sposobom vykresluje pokrytectvo niektorych kvazi krestanov. Zaroven kritizuje aj vsetky formy nabozenskeho fanatizmu, kvoli ktoremu nas svet vyzera v sucasnosti tak, ako vyzera. Vsetci mladi herci hraju velmi slusne, najviac vsak potesilo "zmrtvychvstanie" samdomachlapca Culkina.(6.10.2005)

Scénář: Brian Dannelly, Michael Urban .. Když máte chuť na Jenu Melone. 70%.(20.3.2011)