Černá ovce

Čierna ovca

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA, 2004, 92 min

Krestanske rodinky chodi do krestanskych skol a otehotneni slusne a obetave sluzce boha Mary (Jena Malone) s klukem, ktery je asi gay da pribehu korunu a roztoci cely film na vysoce vtipne obratky, kterym se musi normalni clovek a jeste k tomu ateista pri jejcih absurdite smat. Přetvářka a falešnost jejich přátel ji otevre oci a k jejimu prekvapeni nachazi pomoc u neprilis oblibenych jedincu na skole. 80%(31.8.2007)

Vtipná komedie zaměřená na náboženské fanatiky, která si z nich děla vcelku povedeným způsobem srandu. Na křesťanské škole tak máme nemanželské dítě, gaye, nevěříciho vozíčkáře a židovskou rebelku. Super kombinace pro kopec provokativní srandy, co? No s blížícím se závěrem film přechází spíše do poučného "buďme tolerantní!" a křesťanství více nezavrhuje. Ve výsledku ale stejně skvělá zábava se spoustou super hlášek, především díky výbornému Culkinovi. ,,Buďme svědky! Ona mluví Boží řečí lásky!“ ,,Aleluja! Mám hrozně mokrou píču!“(7.4.2016)

Teda přistupoval jsem k tomu dost s nedůvěrou. Myslel jsem si, že to bude spíš nějaká moralitka. Navíc režisér před timhle filmem v podstatě nic nenatočil. A o to víc jsem byl překvapenej, že se film hned od začátku do těch náboženskejch fanatiků pěkně strefuje a nebere si žádný servítky. Přirovnal bych to možná k některejm epizodám Městečka South Park. Ale zábava vydrží zhruba tak hodinu. Závěrečná třetina mě spíš otrávila, protože je plná moralizování a poučování. Scéna na školnim plesu je pak jedno velký klišé. Mimochodem dost mě překvapil Kulkin, kterýho jsem znal pouze jako uječenýho zmrda ze Sám doma. Tady sice seděl celej film na kryplkáře, ale pobavil mě asi nejvíc ze všech. 70%(22.4.2012)

Mary (Jena Malone) je správná křesťanka. Chodí do křesťanské školy, má křesťanské přátele a celkově je její víra v boha neotřesitelná. Ale do chvíle, než se od svého kamaráda dozví, že je nejspíš gay - a Ježíš ji nakáže, že by mu měla dokázat, že gay není. Stane se ale něco nepředvídatelného - Mary otěhotní. A svobodné matky, navíc takto mladé, nejsou v křesťanské komunitě nikterak vítány ... Trochu mi přišlo, že se Brian Dannelly nějak nemohl po celý film rozhodnout, do jakého žánru jej stylizovat. V první polovině je to stoprocentní parodie - nebo si alespoň nedovedu představit takto - až skoro úchylně - založené teenagery. Poté film trochu zvážní, aby vše dorazil typický teenagerovským koncem (ples, ..). Navíc mi úplně v tomto filmu neseděla Mandy Moore (ale to bylo možná cílem režiséra). Naopak se pořádně rozjela Jena Malone, ale také Macaulay Culkin - od jeho dětských hereckých let už nějaká ta voda utekla, a jsem docela rád, že se díky svojí slávě neodrovnal úplně...(27.1.2012)

• Indiana

No nějak nevim, o co v tom filmu vlastně šlo a navíc představitelka hlavní role Jena Malone je strašný koště a Mandy Moore je sice rošťěnka, ale v tomhle filmu byla bohem posedlá kráva s obrovskym uhrem na bradě na konci. Naopak mě ale velmi mile překvapil výkon Macaulayho Culkina. On je asi ten jediný důvod, proč dát filmu 1*.(22.2.2006)