Černá ovce

Čierna ovca

Saved!

Komedie / Drama

USA, 2004, 92 min

Váhám mezi třemi a čtyřimi hvězdami. Na film jsem se díval hlavně kvůli Fugitovi, kterého jsem chtěl vidět jinde než v Almost famous nebo Housovi. První polovina filmu je skvělá coby parodie na zapřísáhlé věřící, kteří tak vehementně chtějí rozšiřovat učení Ježíšovo, až se sami stávají těmi, kteří jeho učení špiní. Bohužel v druhé polovině už to bylo jen takové melodrama na téma, jak budoucí svobodná matka obstojí ve světě ortodoxních věřících fanatiků. Fugit nedostal moc prostoru a je spíš zapadlý, takže ve finále mne zaujal Macaulay Culkin coby vozíčkář. Za podívání film stojí, ale jako oddychovka na odpoledne/večer.(28.2.2010)

Když to ošmrdláte na kost, zbude jen obyčejná teen komedie se zaběhnutým schématem, ale ta náboženská tématika, která onu kost obaluje, tomu dává navíc něco originálního a ve světě komedií pro mládež takřka nevídaného, čímž mám na mysli především samotnou myšlenku. Jistě. Aby to bylo srozumitelné, tak Saved! zůstává tendenčním vůči křesťanům, takže na hodného Ježíšova vyznavače tady nenarazíte. Na druhou stranu věřím, že v USA existují taková maloměsta i školy, kde by podobné chování znamenalo naprosto stejné reakce okolí, jaké se vyskytly tady. 70%(31.7.2012)

Holy Jesus! Skvelé, dlho som sa pri filme tak nebavil, dokonca v poslednej dobe som sa pri filmoch začínal pravidelne nudiť, ale Saved! ma príjemne zabával počas celej doby. Môže za to chytrý humor, svieža réžia a hlavne úžasní herci na čele so skvelým Culkinom. Film okrem iného hovorí, že všetko zlé je na niečo dobré, asi bolo dobré, že Macaulaymu došli prachy ...(30.10.2007)

Nemám čo dodať, užívateľka Ben Nevis to vystihla. A zároveň dala 4*, takže napriek určitým nedostatkom ju film bavil, rovnako ako mňa. Ešte by som dodala, že čiernobiely príbeh dal aspoň príjemný priestor čiernemu humoru. Navyše Patrick Fugit bol opäť sladký a veľmi pozitívne tiež hodnotím Maculaya Culkina a Evu Amurri.(20.6.2006)

• Indiana

No nějak nevim, o co v tom filmu vlastně šlo a navíc představitelka hlavní role Jena Malone je strašný koště a Mandy Moore je sice rošťěnka, ale v tomhle filmu byla bohem posedlá kráva s obrovskym uhrem na bradě na konci. Naopak mě ale velmi mile překvapil výkon Macaulayho Culkina. On je asi ten jediný důvod, proč dát filmu 1*.(22.2.2006)