Záhada, skládanka, vzrušující pocit nejistoty a tápání, labyrint klamných stop, stejně jako hold americkému černému filmu a detektivnímu příběhu natočenému v stylu retro. To všechno nabízí slavný americký film, jehož děj se odehrává v Los Angeles v roce 1937. Soukromý detektiv Gittes, vyšetřující obvykle manželské nevěry, se ujímá komplikovaného případu, který slibuje cosi nezvyklého – a také se postupně mění v případ vraždy. Gittes jde za rozřešením velmi tvrdohlavě, přes varování slovní i fyzická... Detektivní thriller byl natočen v roce 1974 a dodnes představuje mimořádnou ukázku perfektního filmového řemesla, na níž se podílejí všechny složky: od scénáře Roberta Townea (který byl oceněný Oscarem) přes kameru Johna A. Alonsea a herecké výkony Jacka Nicholsona, Faye Dunawayové a Johna Hustona, až po strhující režii Romana Polanského (Nůž ve vodě, Hnus, Ples upírů, Tess, Rosemary má děťátko, Pianista). (Česká televize)

gabo

Čínska štvrť je mojím najobľúbenejším filmom noir. Cynický detektív Jack Nicholson, osudová Faye Dunaway a charismatický John Huston. Vynikajúca detektívka a Polanskeho najlepšie obdobie. ()

MaideN-SK

Jeden z najlepších filmov aké som videl, skvelá atmosféra, vynikajúci príbeh, herci, réžia, kamera... dokonca aj sám Polanski odohral jednu maličkú rolu. ()

pavont

Urcite by sa dalo dlho pisat o atmosfere, hudbe, hereckych vykonoch ci pomaly stupnovanej atmosfere. Bohuzial dve hodiny mi prisli az prilis a hoci sa Jack snazi, hluchym miestam sa proste nevyhne. Koniec je sice efektny no v suhrne celeho filmu posobi az prekombinovane. ()

petrce

Stylová kriminálka v elegantním a přitom napínavém "ději". Tento film mě opravdu překvapil a byl velice příjemným a hodnotným vyplněním večera. Jack Nicholson a jeho role byla vskutku brilantní, jako by mu sedla přímo na tělo... ()

gizi

Dobrý film. Líbí se mi pomalé jakoby rozvláčné tempo, které ovšem vůbec nenudí. Děj je zajímavě komplikovaný, ale ne tak, aby se divák ztrácel. Závěr mě ovšem zklamal. 75%, 27.5.2010. Opakovaně shlédnuto 9.2.2016 a vidím to stejně. ()

Tomulka

Až na to, že mi přišel film někdy až uměle natáhnutý je Čínská čtvrť velmi dobrý kriminální snímek. Celej film vlastně stojí tak trochu na Jackovi Nicholsonovi a jeho perfektní mimice obličeje. Režije Romana Polanského brilantní, udělal dobře, že dal Jackovi takový prostor. ()

tulen

Skvělej biják, poctivě udělanej film s výbornými herci, zajímavou zápletkou a dobře napsanými dialogy. ()

sarianna

Je to tak trochu nuda, hlavně v první časti filmu. Druhá je sice o poznání lepší,ale přijde mi, že téma přehrady a vody, které se první části tak zdlouhavě řeší, je najednou velmi rychle vyřešeno. Nicméně věta:"Je to moje dcera i sestra" , mě v dannou chvíli vážně zaskočila a šokovala. ()

P@\/EL

Hlavní problém toho, proč se mi tenhle film nelíbil až tak jako ostatním, vidím asi v Jacku Nicholsonovi. Tento chlapík mě prostě nikdy nedokázal moc zaujmout. Filmu se ovšem nedá upřít výborná kriminální atmosféra, která doprovází neméně kvalitní a napínavý děj na každém kroku. ()

Guly Guly

Víc jak na tři to u mě nebude. Jedna za Nicholsona, jedna za Dunaway a jedna za výpravu. Atmosféra místy dobrá, jinak ale dlouhé nic mezi nepříliž duchaplnými dialogy v interiérech milionářských vil. Chápu, že se Polanski snažil o noir detektivku, ale co se mu povedlo na filmu nejvíc je asi jeho 1 minuta v níž řeže Nicholsonovi nos. Popravdě řečeno s odstupem času si na nic jiného z tohodle ploužáku nevzpomenu. ()

Spike86

Pro mě trochu zklamání - ničím výjmečná, nevýrazná detektivka s výborným Nicholsonem v hlavní roli. Hudba během filmu s kakofonickými pasážemi mi neseděla. Děj mi přišel chvílemi až moc překombinovaný a chyběl tomu trochu drive po celé ty, více jak, 2 hodiny. 68% ()

Shaman::..

Tíživá atmosféra, zajímavý příběh, postavy, spousta otázek, výborná ústřední dvojice, kde Nicholson opět potvrzuje jaký je to pan herec! A ten konec tomu jen nasadil hořkou pilulku kyanidu navíc... ()

Sacrex

Všetci chvália výborný scenár. Ano má to výborný scenár. Ja by som ešte pochválil kameru a Jacka Nicholsona. Za každým, keď by človek čakal, že dej začne pokulhávať, stane sa niečo čo túto ilúziu zmení a opäť vás to vtrhne do deja. Film nie je žiadny extrémny triller, ale skvor príjemná nevšedná pátračka, ktorá rozhodne nenudí. ()

Pan_Sady

Perfektní zahraný nájemný detektiv v podání Jacka Nicholsna, který si podobnou hlavní roli zahrál také v ve filmu Čest rodiny Prizziů o 11 let později zde rozplétá podivuhodnou vraždu. O Čínské čtvrti už toho je zde napsáno až až, takže se zaměřím i na drobnosti, které mohou celkovou popularitu filmu také výrazně ovlivnit. Například oproti všem jiným filmům mi přijde, že název Čínská čtvrť je jak poutavý sám o sobě, ale také k němu celý příběh dospěje a tak by to podle mě mělo být. Aby název filmu vystihoval celý film, ale také aby neprozradil celou myšlenku či pointu filmu a to se tady povedlo dle mého názoru dokonale. ()

Poppy

Moc se mi to líbilo. Nebojte se roku výroby 1974. Vůbec to nevadí. Skvěle postupující tempo, které místy prudce vyvěrá jako voda unikající do oceánu (viz film), tíživá atmosféra, podmanivá práce s hudbou, vynikající herci. Zajímavý příběh, pomalu se rozkrývající záhada. Docela mě to vtáhlo, párkrát to se mnou neskutečně trhlo. Jack Gittes - především výborná práce s kloboukem, nosem a příjmením. Od chlaďáka k šarmánovi. ()

RoyBatty444

Tento film mi ide pod kožu lebo má excelentnú atmosféru primeraný príbeh a pár zaujímavých zvratov. Nevidel som ho už veľmi dlho a moja prvotná známosť bola v nemčine ale v pôvodnom znení to je ešte prenikavejšie. Kamera a scény sú skvostné ako aj herecké výkony. A čo sa týka hudby lepšiu si neviem ani predstaviť Jerry to opäť dokázal. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young

19.10.2023

The Batman obdržel známku výjimečného filmu

The Batman obdržel známku výjimečného filmu

17.02.2022

Chystaný komiksový snímek The Batman režiséra Matta Reevese (Válka o planetu opic) s Robertem Pattinsonem (Maják) a Zoe Kravitz (Sedmilhářky) v hlavních rolích se na internetu v posledních týdnech… (více)

Ben Affleck zpátky u režie

Ben Affleck zpátky u režie

09.08.2020

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)