Paříž, město světla, se v psychologickém thrilleru Nájemník Romana Polanskiho zlověstně mění do temné nálady. Polanski ztvárnil pana Trelkovského, nového nájemníka pařížského bytu s tragickou minulostí. Předchozí nájemnice, mladá žena, se vrhla z balkonu v horním patře. Její věci zůstávají v rezidenci a živí Trelkovského rostoucí posedlost v tuto ženu. Nebo snad přiživují jeho šílenství? (Magic Box)

Skretule

Nu jop.....70-kové horory měly svou specifickou atmosféru a hlavně nápad, který pozbývá většina dnešních hororů. Polansky exceluje jako režisér i herec. ()

kolodej1

zajímavý film, který je spíš psychologickým filmem než hororem. Jde o působivý snímek, který myslím téměř kazdého zaujme, i když důvody a pocity mohou být různé. Dobře budované napětí, tísnivá atmosféra, šikovně podaný rozklad osobnosti hlavního hrdiny, to na tom nejvíc oceňuji já. Naopak mě poněkud zklamal konec, který byl přehnaný a skoro bych řekl, že než tento konec, tak raději žádný. I tak ale film jako celek obstojí a přesto, že je točen v pomalém tempu, člověk se nenudí ()

sahier

Tento film som s odstupom 15 rokov uvidela druhý krát . Čakala som kedy ma začne mrazniť,alebo kedy aspoň pocítim kúsok akéhosi napätia , ktoré cítim pri Hitchcockových filmoch. Nestalo sa ani jedno. Polanski hral značne nepresvedčivo , Prvá polovica filmu sa vliekla akoby to bolo o občasnom stretnutí chásky kolegov a o otravných primitívnych susedoch , ktorých by som ľavou zadnou poslala hockedy do prdele a keď už malo prísť nejaké to čomu ja hovorím pozdvižení a obrat, tak sa nedialo nič neočakávané. Jediné čo chválim kameru, scenár , hudbu a možno s iným hlavným obsadením by film inak pôsobil. ()

Birter

Polanskiho neherectví je asi nejzajímavější aspekt filmu. Jinak je to lepší odvar z Rosemary's Baby - je tam zápletek, více děsivých scén, ale stejně jako u ní, ani zde jsem necítil žádnou atmosféru nebo napětí v běžném životě hlavní postavy. Jinak se mi to ale líbilo. ()

DAJAAAA

Tak tohle dílo už mě nebavilo,neboť jsem po Rosemary tušil,že je Polanský vysazený na důchodce a  bere je jako největší zlo,což se mi vyplnilo.Asi mu stařici něco škaredého provedli. ()

bvlrm

Crossdresser Roman Polanski vlastne natočil veľmi špecifickú feature film verziu susedských prípadov, čo sa mu samozrejme aj dosť podarilo. Nerád prirovnávam výborné filmy ku komerčným shitom, ale dnes večer už nič lepšie nevymyslím. Dobrú.  Do pozornosti by som rád dal aj hudbu: Dance Scene OST, enjoy. ()

MaideN-SK

AJ keď nemám rád filmy kde sú všetci spyknutí proti jednému a ten jeden namiesto toho aby odišiel zostane... ale tento film je výnimočný. Nechutná atmosféra, postupné odvíjanie deja a záverečné vyvrcholenie sú skrátka dokonale načasované. Určite odporúčam pozrieť si. ()

vykyn

Atmosféra a napětí které se dá krájet.. a překvapivě dobrý Polanski v hlavní roli..Ke konci se to trochu chaoticky zamotává a vzniká z toho trochu psycho guláš,který mě až tak nebavil.Trošku,díky podobné atmosféře a nejasných postav,mě to připomělo Lynchův Mulholland Drive.. Určitě to není nejlepší jeho film,ale jako psycho thriller či dokonce horror, je to bez debat velký nadprůměr.. ()

Saprofag

Tady jsem byl trochu skeptický a nechtělo se mi do toho, přestože mám Romanovi filmy rád. Měl jsem to doma dlouho a pořád jsem otálel. Nakonec se včera (25.9.2011) udělala taková nálada akorát. Ze začátku jsem se bál, že to bude trochu nůďo, ale nebylo ani na vteřinu. Byl jsem moc spokojený. Roman to všechno utáhl bez sebemenšího zaváhání. Režijně i herecky! Velmi silná čtyřka! Jdu si obléci něco pohodlnějšího :D! ()

ostroz

Nádherný film :-) Roman skvěle ztvárnil hlavní roli. Příběh nás zavádí do hlubin zdravé , ale po pobytí v bytě a v domě, kde se málem skokem z okna zabila dívka, mysli pana Trelkowskeho, který začne trpět paranoiou a zřejmě schizofrenií a jeho mysl se stává pochroumanou. Zamilovala jsem se :-) ()

littlelight

První polovina filmu se tváří, jakože se příběh někam rozvíjí a to docela zajímavým způsobem, ale nakonec jsem zcela nepochopil, jestli to vůbec mělo nějakou myšlenku nebo ne (příp. o čem to vlastně celé bylo). ()

Brozason

Dlouho jsem nebyl do filmu hned takhle vtáhnut. Od prvních minut rozehrává Polanski příběh o paranoi, který sleduje čím dál víc absurdnější chování hlavního hrdiny. Pan režisér opravdu umí natočit hutný psychologicky laděný thriller se skvělou atmosférou. Kromě ladnosti ve vyprávění příběhu vidíme, že Roman Polanski ovládá s přehledem i hereckou stránku. Tenhle nenápadný poklad kinematografie v sobě kromě intenzivního zážitku během i po prožití příběhu skrývá pár scén, které se mi zaryly hluboko do paměti a doufám, že tam ještě nějakou tu dobu přetrvají. Geniální thriller. /95%/ ()

Feacher

No, nebylo mi úplně příjemně u sledování a lehkou úzkost jsem pociťoval. První půlka filmu mě tedy moc nebavila, ale v druhé už jsem oči neodtrhnul. Poměrně obstojně zahrané, velmi dobře natočené a napsané, 4*! ()