Komedie Ondřeje Trojana s Ivanem Trojanem v roli Bouráka, věčného frajera, kterému teče do baráku i do života a rodina už ho má plný zuby. Ale i srdce. Příběh se odehrává ve Šlukdorfu, imaginárním městě na severu Čech, kde po revoluci zavřeli všechny fabriky a místo nich se vyrojily nonstop herny, kasina a šlapky. V  jednom z těch nonstopů s automaty pro zoufalce pracuje i Kamila, osmnáctka, která už má života ve městě, kde chcípnul pes, plné zuby. A ještě víc ji štve vlastní rodina. Odevzdaná matka a otec, který kšeftuje s vraky aut a říká si BOURÁK. Zastydlý puberťák s otřískaným růžovým Cadillacem, který chodí trsat rock and roll s holkou, co vypadá jako ze starého amerického katalogu na podprdy. A navíc jí za matkou pálí šéf, gangster místního formátu, kterému evidentně přeskočilo. Tak Kamile dojde, že musí zasáhnout a donutit mámu konečně šlápnout tátovi na ty jeho špičatý perka! Nebo všechno poletí do luftu. Komedie  o tom, co všechno může způsobit jedna letní bouřka, jedna městská vyhláška, sada golfových holí, rock and roll a jedna hodně naštvaná dcera! Možná, že se zasmějete a jestli na to máte žaludek, třeba si i zatancujete. (T.H.A. - Total Helpart)

Dennysak

Podivná směs všeho možného rámovaná šedesátkovým vzhledem, ale nakonec to sebe nějak v rámci logiky filmu zapadlo. Hlavní hrdnina je cizoložnické sebestředné hovado, jenž by se svým stylem bodovalo ve svých dvaceti letech. V současnosti je spíš komickou figurkou a místní atrakcí, která z nějakého tajmeného vojíždí hnusnou a blbou milenku, i když má doma hezkou a milou ženu. Daleko zajímavější je postava Machářkova Binga, kterému totálně jebne a lehce, tako jako kdyby z dálky připomíná Michaela Douglase ve Volném pádu. Rozhovor s Elvisem Ondrou je vtipně sofistikovaný („Proč se mně zjevuješ v týhle svý finální podobě?“), hudba výborná, Veronika Marková taktéž, sem tam je to vtipné, takže zase tak černě bych to neviděl. ()

Takaru

Tak po druhém shlédnutí můžu s klidným srdcem konstatovat, že Bourák se povedl skoro na výbornou. Nízké zdejší hodnocení je trochu smutné, no nic. Jo, a Jirka Macháček tady boduje, tak mu možná někdy prominu i to jeho pozerský "popojedem". Čtyři rokenrolové zlaté hvězdičky. ()

Matesek odpad!

Další ze současné filmové "tvorby", co jsem naštěstí zhlédl v televizi a nemusel platit za kino. Zase bych odešel dříve a litoval peněz, proto už do kina na český film raději nejdu. Ovšem pokud má někdo rád stupidní děj, sprostou mluvu, potetované tlusté "dámy", baví ho sledovat primitivy, infantilní "humor", doporučuji. Takovému Šafrovi z Forum24 se film líbil, i to hovoří za vše...       Ivana Trojana považuji za jednoho z nejlepších českých herců. Stejně ale tak i např. pana Lukavského nebo Hogera. Ty si ale v takovém filmu neumím představit. Stejně tak někdejší profesory na FAMU v titulcích tvůrců. ()

vicvixx

Myslela jsem bílej kaďák, vole! Místy je to blbý, ale místy je to sranda, trochu mi to připomíná film Lava. A soundtrack je skvělej. ()

vadikaca

Je potreba mit na takovy druh filmu naladu, chtit videt blaznivou komedii, ja ji mel. Oblibeni herci k tomu. Pruvodcem od zacatku do konce je famozni hudba. Opravdu Roman Holy umi a potvrzuje to i tadyk. Forma a humor byl podobny jako Sakali leta, ovsem s vice crazy pribehem. Bohuzel zde pisou a hlasuji i lidi bez spetky smyslu pro humor, kteri nedohlednou dal nez za horizont a mysli si ze se jedna o gulas. Lituju je, ale neverte jim. Celkove 76% ()