Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Emil přijíždí roku 1961 za svým bratrem Alexem do filmového studia Babelsberg v Německu, kde potkává krásnou dívku, do které se zamiluje na první pohled. Myslí si, že je to světoznámá francouzská herečka Beatris, ale je to jen její dablerka Milou. Emil zničí při natáčení kulisy a je drzý na Beatris, a tak je vyhozen ředitelem z Babelsbergu. Milou ho zachrání a utečou spolu na její tajné místo. Emil si s ní domluví další schůzku, na kterou Milou nepřijde, protože jsou uzavřeny hranice mezi východním a západním Německem. Emil Milou opravdu miluje a vymyslí plán, jak ji znovu vidět. Pod falešným jménem si zabere kancelář a chce vymyslet film, kvůli kterému by Beatris s Milou přiletěli zpět. Maskérka Christa ho zasvětí do výroby filmu a pomůže mu utvořit filmový štáb. Beatris touží po roli Kleopatry a natáčení přijme. Příprava velkolepého filmu se dostane do novin, přestože se to snažil Emil utajit. Pověření zástupci Socialistické strany přijíždějí do studia a chtějí, aby byl film, co nejlepší. Beatris přiletí do Berlína s Milou, která je zasnoubená s hercem Omarem. Emil chce natáčení zrušit, ale kvůli lidem ve štábu to neudělá. Ředitel Emila nesnáší, a tak se mu snaží pokazit natáčení. Soudruzi jsou však z filmu unešení, Emil pokračuje se svými lidmi a v zájmu celého studia je, aby byl film dokončen... (TV Prima)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (17)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Ako si vzájomne ukázať fuckera a zamilovať sa na prvý pohľad. Priznám sa, že táto scénka ma v úvode dosť rozosmiala. To zvyšné je už také skôr klasické romantické klišé z dôb, kedy sa tvorila ešte pravá filmarina, žiadne extra triky, všetko založené na príbehu, výprave hereckých výkonoch. Inak som po dlhom čase videl peknú ženu germánskeho kmeňa, hoci sa narodila v Rusku, asi tam ako batoľa chodila na kurzy atraktivity. Pekný výrok: „Je ženatý?“ „Horšie, je zamilovaný...“ Inak film má aj skryté posolstvo. Nikdy neukazujte ženskej spomínaného fuckera. Mohla by vám ostať na krku. ()

dannyd14 

všechny recenze uživatele

Príjemné prekvapenie, ktoré vás ani na chvíľu nebude nudiť, pretože azda v každej scéne na vás vyskočí aspoň 1 vtipný moment. Ľubostná dráma zasadená do NDR v čase zúriacej studenej vojny so sympatickými hercami, originálnym námetom a úchvatnými, pompéznymi predstaveniami. Do Milou som sa zamiloval ja a asi by som tiež podľahol takémuto šialenému, ale pôsobivému šibalskému nápadu. Režisér kladie dôraz na vytrvalú snahu hrdinu, ktorý je pre lásku schopný urobiť čokoľvek, hoci aj za cenu straty slobody. ()

Reklama

mira007 

všechny recenze uživatele

Alex se zamiluje ve filmových studiích do Milou tanečnice a dublerky hvězdy, ale druhý den se sní nesetká, protože je rozdělí berlínská zeď, tak se Alex rozhodne jako podvodník zorganizovat natáčení velkofilmu Kleopatra jako propagandistický film a obsadit do ní hvězdu, která si přiveze i svou dublerku. Námět romantické dramatické komedie celkem exkluzivní - taková pěkná exkurze do filmových ateliérů, parádní retro výprava, vymazlený vizuál jak z pohádky radost pohledět, sympatické obsazení ( kráska Emilia Schüle se mi líbila už jako jedna sester ze série Ku'damm ) jenže ... na komedii to moc vtipné není, jako drama to je slabé, když to má pár groteskních scén alá Chaplin a jako romantika ve výsledku jak od Rosamundy Pilcher. Velký potenciál zabit, protože první hodina je o ničem a ta druhá se celkem táhne, ale konec dojme ... několik žen divaček. ()

filipvrbik 

všechny recenze uživatele

Konečně taky jednou německá romantika, která není béčko, céčko... Dennis Mojen a hlavně Emilia Schule jsou moc fajn a ladí jim to. Jinak ce se týče příběhu, jde o klasický milostný trojúhelník, umocněný dobou ve které se odehrává (stavba berlínské zdi)... Možná ten konec je až moc hollywoodský, ale natáčení filmu Kleopatra byla celkem sranda a i celý film na to, že je to německé, obstojí i jako komedie...80% ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Keď sa to tak vezme, tak scenár bol vynikajúci - samotná kostra príbehu na podklade smutných dejín rozdeleniu Berlína bola znamenitá a plná potenciálu. A dlho dlho to vyzeralo, že ten potenciál si tvorcovia nenechajú len tak ujsť. Napokon však mám pocit, že celý ten romantický sentiment veľkou časťou prekryl ten dramatický rozmer filmu. Ale čo už, každopádne treba oceniť originalitu tohto filmu a veľmi sympatické herecké výkony. Som rád, že to nebolo napokon zahnané do nejakého nereálneho absurdna. Nemci proste vedia, kedy sa neoplatí tlačiť na pílu (kiežby si z nich brali príklad aj ostatní). ()

Galerie (29)

Reklama

Reklama