Adam Duncan se narodil 11. prosince 1987 a zemřel při tragické nehodě v den svých osmých narozenin. Zoufalí rodiče se po smrti milovaného syna obrátí na doktora Richarda Wellse (Robert DeNiro), který se na špičkové úrovni zabývá genetickým výzkumem. Bez většího váhání přijmou jeho nabídku ke klonování jejich mrtvého dítěte. Adam se znovu narodil 23. září 1996. Brzy se však ukazuje, že je trochu jiný, než byl předtím. Zprvu drobné změny v jeho chování jsou stále patrnější. Rodiče se nejdřív snaží děsivou proměnu svého synka nevidět. Brzy však poznávají, že se někde stala chyba. Adamova povaha se začíná zlověstně měnit. Podaří se osudný omyl napravit? (Magic Box)

agassi68

Prudké sklamanie. Mal som dojem, že De Niro nečítal scenár. V polovici som zaspal a nemám pocit, že by som o niečo prišiel.. ()

MickeyStuma

Zemře dítě a jako náhrada se rodičům nechá udělat klon. V tomto případě zcela první klon na světě. Nic není problém, nic není překážkou. Co ale věda neví, je to, jak se klon začne chovat po překročení věku úmrtí původního dítěte. Zajímavá myšlenka zajímavě zpracována. Bohužel však několik věcí zůstává nevysvětleno, což je chybou největší. A nebo se tím nechala otevřená vrátka pro případné volné pokračování? Film by mohl být daleko více temnější, ale takováto atmosféra byla zřejmě úmyslem. Ve vyobrazení děsivých scén se zase až tak moc na pilu netlačilo, takže hororový nádech je sice přítomný, avšak držený za uzdu. Mysteriozní drama si pohrává s určitou myšlenku, avšak dějově toho zase až tak moc překvapivého nepřináší. Vývoj se dá odhadnout a to divácký zážitek spíše kazí. Takže obyčejný průměrný snímek, který za shlédnutí stojí, ale nesmí se od toho moc očekávat. ()

moviepill

Božínku, taký materiál a "takhle divně zkápnul"... Mohla to byť celkom slušná pecka, ale takto je to naozaj zmätený priemer. ()

stimpy

Slabý, velmi slabý film s předvídatelným dějem. Můj dojem z filmu se zlepšil po shlédnutí bonusů, na DVD kde se ukazuje, kolik je možné natočit různých konců - a vybrat ten nejslabší. ()

bulawaio

4/10. Nevýrazný rodinný drama/horor, který neví čím chce být. Filmem se dá relativně dobře prokousat a některé scény jsou pěkné, ale děj mi vůbec nesedl a pokud k tomu přidáme nulové finále, nemá smysl více chválit. S uvedeným rozpočtem by ta kvalita měla vypadat úplně jinak. ()

kishi_SO

na horror sa to povodne chcelo iba hrat. Aby to bol horror popracoval by som na postave maleho Adama (obsadenie bohovske - maly mi fakt nahanal hrozu), do kazdej sceny by som nerval urevanu Rebeccu (riadna kocica) a na koniec to podstatne, pridal by som zopar nezbednych, roztomilo detskych, vrazdiciek (bez poziadavky zbytocnych litrov krvi). ()

jcall2bad odpad!

Největší problém tohoto filmu leží v chybějících emocích. Není tam jakýkoliv smysl navráceného štěstí po narození nového Adama. Paul a Jassie jsou právě tak divní a vzdálení, jak byli na pohřbu. Tak jak máme být investováni do jejich nepříjemné situace, když nevidíme, že by jim ten klon vůbec nějak pomohl? Nebo je to možná jenom ten banální děj, stupidní thrillerové klišé a směšná expozice. ()

Jurator

Na horor slabé, na thriller přinejmenším průměrné, ale rozhodně bych ho nehodnotil jako zcela zpackaný film, přinejmenším co se týče výkonů hlavních představitelů. Mezi nejnovějšími filmy stejného žánru bych Godsend zařadil spíše ,,nad" než ,,pod", protože sezóna thrillerů už těžce opadá a ničím novým nepřekvapují a kolikrát i těžce nudí. Tenhle snímek bych přirovnal ke staršímu ,,Dobrý synek" s Macem Culkinem a Eliahem Woodem. Lepší průměr, ale opravdu těsně, díky slušným hereckým výkonům. ()

dedavena

Mjeť takeho klonovaka, kery na mě idě ze sekeru, to je fakt o hubu. Něboj se, tato, ja su tfuj synek, pravi Adam. Vjeř mi, tu nam budě skvěle, tu se da začať znova, pravi tata. Tak ja něvim. ()

McClane (bohužel) zpátky

McClane (bohužel) zpátky

03.08.2006

Noční můra všech zapřísáhlých fanoušků jednoho z nejlepších akčních filmů všech dob dostává v těchto dnech konkrétní obrysy. Čtvrtou bitvu o přežití odstartuje Bruce Willis na plátnech kin v dalším… (více)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (více)