Sabrina je dcerou šoféra, který pracuje u ukrutně bohaté americké podnikatelské rodiny. Od mládí miluje bohémského mladšího syna rodiny Davida. Nikdy mu ale o své lásce neřekne, jen k němu vzhlíží. Sabrina ze stromu pozoruje večírky a život smetánky. Otec ji pošle na zkušenou do Paříže. Zaměstná ji časopis Vogue a Sabrina se z ošklivého kačátka za dva roky změní v pohlednou, sebevědomou ženu. Vrací se do Ameriky a proutník David se mezitím seznámil s velice bohatou doktorkou Elizabeth. Víc než on o manželství stojí jeho rodina, která touží po spojení velkých majetků. Návrat Sabriny je ale čárou přes rozpočet, protože David se do ní zamiluje a plánovaná svatba se hroutí. Starší bratr Linus, který vede rodinnou firmu a nemá moc času na známosti dostane nápad: obětuje se, chce, aby se Sabrina zamilovala do něj a Davida pustila k vodě. Jeho plánem je odklidit Sabrinu zpět do Paříže. Pak ale zjistí, že to, co nejdřív hrál, se stalo skutečností a Linus Sabrinu upřímně miluje... (TV Nova)

Grafito

Standardně odvedená práce všech zúčastněných.. průměr po všech stránkách.. neurazí.. nenadchne.. prošumí.. ()

Candida

Málokdy americké remake starších film ů dosáhne alespoň hodnoty předlohy... v tomto případě se to zdařilo! ()

tragos

Hou, hou, hou, přijel k vám vánoční příběh o bohatém a sebezahleděném podnikateli a chudé, krásné a charakterní servírce. Držte si klobouky a nelekejte se, neuvidíte nic, co byste dosud neviděli, navíc v obvyklém, pomalém a nevtipném balení. Hou, hou, hou. ()

alambert

Sabrina aneb jak se zakřiknutá "holka" (Julii Ormond bylo v době natáční 30 a je to vidět) přestěhovala do Paříže a tam se z ní stala hvězda? U této naprosté ubohosti vskutku překvapí, až šokuje jmého režiséra. Člověk by od něj čekal víc. A tak mě napadá, že spousta lidí na CSFD ostře kritizuje filmy o teenagerech, ale myslím, že kdyby byl tento film o nějaké teence, působil by věrohodněji a smysluplněji. Potěší jedině postava Sabrinina otce a jeho nápad jak si přivydělat. ()

lemonova

Nerozumiem, prečo je táto verzia Sabriny považovaná za slabšiu než verzia z roku 1954. Akoby musel byť remake už z princípu hodnotený nižšie. Podľa mňa má Pollackova Sabrina vtipnejší a svižnejší scenár a najmä neoplýva toľkým sentimentom než jej sladšia predchodkyňa.. A navyše.. Greg Kinnear mi pripadá oveľa príťažlivejší než William Holden.. ale to je asi vec vkusu. ;) P.S. vynikajúci slovenský dabing - v porovnaní s českým je oveľa zábavnejší. ()

skleboun

Teda, na Harrisona Forda dost slabé - celý ten film mi přijde o to plytší, že se snaží tvářit strašně oduševněle - nebo mi to tak aspoň přišlo. Na pravý hollywoodský slaďák je to moc psychologické, na drama moc romantické a ploché a komedii v tom nevidím už vůbec. Herecké obsazení taky nic extra - H. F. tady moc nezáří, přijde mi, že mu ta role ani nijak extra neseděla, Greg Kinnear v roli jeho bratra Davida se zoufale snaží být svůdníkem, ovšem já v něm nenalezla sebemenší půvab (ani fyzický ani charakterový), tak snad jediná Julia Ormond by jakž takž šla...jen už mě asi unavejí ty stále stejné přeměny z ošklivého káčatka v nádhernou labuť... ()

haWranka

Tohle je moc příjemná romantika. Tu komedii bych tam sice asi nedávala, protože člověk se maximálně usměje, ale to vůbec není na škodu. A Julia Ormond je půvabná jako vždy a s Harrisonem Fordem jí to sekne ještě víc:) Co mi ale vadí je asi to, že pro mě Greg Kinnear rozhodně nepředstavuje nějakýho sexsymbola, do toho solária by mě rozhodně nedostal. --------- Z původních 3* musím jít níž po tom, co jsem viděla Sabrinu s Audrey. ()

*JIN

Jsou filmy, které prostě jsou, ohrané a stále stejné. Ale je milé si nad ně čas od času sednout, třeba zapnout Tv Nova a jíst popcorn. ()

E lan

Tika tika romantika, trošku starší Ford prohání Julii Ormond, které nějak nemůžu přijít na chuť. Pozoruhodná proměna Kinneara ve vzorného bratra je na konci dost nedůvěryhodná, ale když to všechno tak nějak sečtu, je to dobrá romatická zábava. Nic víc, nic míň... ()

Tiiso

Ošemetný svět remaků. Předělávky patří bezesporu do filmové světové produkce. Jsou lákavé a jejich existenci podporuje řada důvodu a skutečností. Mimo jiné mužů zmínit např. vydělat tvůrcům něco peněz na slávě předešlého snímku. Nebo také nezanedbatelným důvodem je i touha udělat si oblíbené dílo po svém a vnést do něho trochu svého srdce. Vyrobit remake je pro všechny vždy výzva a zároveň se člověk nesmí bát, jelikož divák při sledování předělávky má své oko a ucho vždy kritičtější. Nebo když budu hovořit za sebe tak já ano. Při projekci mívám problémy vymazat předchozí snímek úplně z mysli a trpím tendencí srovnávat. V tomto případě jsem byl ušetřen, jelikož slavnou prvotinu jsem neměl ještě možnost vidět. Realizace remaku se ujal zkušený režisér Pollack. Ačkoliv se určitě snažil seč mohl jeho snímek nedopadl nejlépe. Realizace ztvárnění v tomto případě vítězí nad obsahem a hereckými výkony. Film je udělán poctivě a s předpokládaným řemeslným umem. Režisér nenechal nic náhodě a scény natočil s láťkou kvality docela vysoko posazenou. Kamera, střih, světla vše v pořádku. Doprovodná hudba také bezproblémů osciluje nad průměrem. Ale samotný příběh již přímku průměru nedokáže nikde překročit. Ději ani nepomáhají výkony herců. Hlavní ženská postava hraje ze všech zúčastněných nejlépe a je nejvíce uvěřitelná. David je naopak nevýrazný a jeho starší bratr zase nereálný. Ford roli odehrál velmi pracovně a jeho vzplanutí jsem mu nevěřil. Takže velmi dobře udělaná forma ztvárnění ukrývá jen průměrný romantický příběh, který mě ničím nedokázal překvapit. Výkony herců nevýrazné. Osobně si myslím obligátní tři hvězdy jsou možná až až. ()

DadysGirl

Já ten film miluju... Harrison Ford by mě dostal na první větu... Má neuvěřitelné charisma... A to i přes to, že jeho bratra hraje neodolatelný Greg Kinnear, tady by prostě neměl šanci... Aneb příběh popelky, která volí mezi dvěma bratry... ()

JajinkaBec

V mnoha směrech romantický film, v mnoha směrech zase naopak ani ne. Chvílemi to totiž připomíná spíš tak trochu drama - o hledání sebe sama, o vlastní životní cestě, předsudcích, lásce... Je to fajn film, pokud máte chuť trochu si oddychnout, ale ne v tom "praštěném" slova smyslu. Možná mi trochu vadilo, že Harrison Ford prakticky nezmění výraz v obličeji, a že Julia Ormond na to, že se hned při první větší příležitosti vytasí s fackou, působí pak po celou dobu poněkud odevzdaně... Ale i na to se určitě dá koukat minimálně ze dvou pohledů, ostatně jako na všechno. Záleží na tom, který si vybere. Na druhou stranu se mi moc líbilo, že na Linusovi nebylo vůbec poznat, kdy city k Sabrině ještě hraje a kdy už jsou opravdové - to mi přišlo asi jako taková největší zajímavost. ()

jafuska

příjemná romantická komedie, kdy se z popelky stává krásná žena, obklopena dvěma muži, konec dobrý, vše dobrý, herci taktéž ()