Ulice strachu – 1. část: 1994

• USA Fear Street Part 1: 1994 (více)

Po sérii brutálních vražd se dospívající dívka a její přátelé postaví zlu, které jejich nechvalně proslulé město dusí už celá staletí. Vítejte v Shadyside. (Netflix)

Modular

Měli jste někdy strašně silný pocit toho, že jste tu danou věc už někde viděli? Jakoby jste viděli ty samé herce, v tom samém žánru a ještě v té samé době. A jo! Stranger Things. Což by nebyl takový problém, kdyby ovšem byl stejně propracovaný jako tento zmíněný počin. Což se ale nestalo. Je pravda, že zasazení a celkově kulisy se povedly, což je vždycky plus, a ještě k tomu herci své role hrají dobře (taky u horrorů neobvyklé). Postavy jsou přijatelné a není tady tak na sílu vetřená politická korektnost, je naopak přijatelná a příjemná. Opět se ale musíme potýkat s typickými klišé horrorového žánru a dost ošemetným scénářem (potažmo zápletkou), což film poměrně dost sráží. Doporučil bych jako zábavnou jednorázovku. Ale další díl vypadá o hodně atraktivněji, než tento, takže možná to tuhletu pozoruhodnou trilogii ještě zachrání. No, nechám se překvapit. ()

janinka123

Tenhle film je super v jedné věci a to v tom, že dokáže vizuálem nalákat diváka na super propracovanou hororovou podívanou. Ve finále se ale jedná o vztahové drama mezi teenagery, které je občas narušeno nějakým vrahem posedlým čarodějnicí. Sorry, ale já si horor nepouštím kvůli tomu, abych sledovala, jak si několik ,,puberťáků" ve stejnou chvíli užívá sexuálních aktivit, zatímco se chystají bojovat s čarodějnicí. Většina těch postav mi přišla otravných. ()

Ace.A.T.L.

Já na tenhle styl "hororů" moc nejsem a tak to ani nechci hanit nebo nějak shazovat. Spád to má, myšlenku taky, ale... Za mě střed 3* a DOPORUČUJU ()

Lilith03

Hodnocení celé filmové série má za mě 4 hvězdičky, první díl 4,5 a další dva díly po 3. Je to za mě něco, co není nějak originální, místy jsem měla dojem, že je zde malá inspirace vřískotu. Herci byli fajn, dabing ušel, režie by mohla být určitě lepší a postavy by mohli být sympatičtější. Další dva díly šli dolů, ale konec byl fajn, ten příběh dává smysl a celkem mě to bavilo. ()

vaclav.g.kar

1/3 a já jsem zaujat. Čekal jsem výrazně míň, ale ne že by to byla nějaká velká pecka. Na Netflix si myslím dobrá podívaná pro neděli večer. Překvapilo mě pár Gore-scén které jsou přímo na kameru. Docela se mi chtělo při jedné scéně odevzdat večeři zpátky na talíř. Následně film změní tempo na teen komedii "HAHA HYHY" a nikdo neřeší co se stalo v předešlých chvílích. Ostatně takových skoků je tu povícero, ale těžko to vyčítat když v dobových filmech je to podobně. Musím určitě vyzdvihnout hudbu. Povětšinou písničkový dobový soundtrack.🙂 Příběh není zrovna originální, ale je zajímavé zasazení třech filmů. Na konci vidíme i nějaké záběry z dalšího dílu a ty vypadají opravdu šťavnatě. No uvidíme kam se vydáme za týden. 60% a doufám že příště líp. 💀🔪 ()

Sopholojong

Gulas epickych hororovych rozmerov. Vyhlasena, ale chutne atmosfericka vykradacka Screamu, Piatka trinasteho a dalsich slavnych zarezov zanru, pomahajuca si dobovymi songami k navodeniu 90's. Ploche postavy (aj dievcata na hrudi - to ze tvorcovia v slasheri neukazali "cecky" im neodpustim), chaoticky strih, neskusena rezia a najma epizodicky scenar to neprestajne drzia v hladine len silneho priemeru. PS: Netflix si zase raz neodpustil naplnit kvoty, a tak sa nam tu lesbia dve teenagerky. ()

Slack

Tri krát som na tom zaspal. Dopozeral som to až na štvrtý raz. ALE. Z nejakého dôvodu to vo mne vzbudilo záujem. Zdá sa akoby sa zrodila zábavná séria, ktorú bude možné oceniť až pri avizovanej poslednej časti. Ktovie. ()

Lillyilly

Stopy hruzy byly moje oblibeny knizky a precetla jsem jich v 90kach mraky. Nevim proc ale tahle serie ve me proste nevyvolala ten spravnej 90kovej feeling. No a co ty lesby jako, to fakt musej bejt lesby nasrany do kazdyho filmu? ()

Shireen

Ani vtipné, ani hororové, ani drama, ani thriller. Prostě jen další plytká záležitost z dílny Netflixu. Příběh nudný, chování hlavních postav dosti podivné a nelogické, soundtrack nezapamatovatelný. A že se to má celé odehrávat v roce 1994, tomu jsem ani na chvíli nevěřila (ať už šlo o kostýmy, účesy nebo kulisy). A co tomu dodalo pomyslnou korunu, bylo to úporné tlačení LGBT. Velké zklamání. ()

Ulquiorra Cifer

Nevím. Člověk se těší, že uvidí parádní horor a po třiceti minutách, už se dívám na hodinky, kdy to skončí. Asi nemá cenu psát komentář ke každému dílu zvlášť, takže jen rychlé shrnutí.1994 parádní rozjezd, ale po chvilce tomu začne docházet dech (palivo). 1978 záchrana této série, řádná brutalita a popravdě, raděj bych viděl celovečerák v podobném duchu (je pravda že pytel na hlavě, dětský tábor a sekera je novinka ...ale...).1666 asi nejslabší díl série. Nejsem náročný, ale záblesk minulosti, by mohl hodit do placu nové herce a ne si to zjednodušit stejnýma tvářema + závěr alá Home Alone, mě totálně utvrdil v tom, že se to nepovedlo. Závěrem - méně krve a násilí a řekl bych že se jedná o novej napínavej film z dílny Nickelodeon. ()

Milo384

Taková naháněcí vyvražďovačka alá Vřískot. Vše laděno do 90. let (výběr písní, oblečení, audiokazety atd). Film je spíše pro náctileté (15+), není to vyloženě drsný horor, ale na konci jsou vraždy přece jen povedené a krvavé. Další díl si určitě pustím. ()

Senpai

Tak tohle byla opravdu hrůza a musím ocenit lidi s tak neskutečně silnými nervy, že to zvládli opravdu dokoukat až do konce. Chápu, že pro Netflix je v tomto žánru cílovkou puberťák lačnící po velmi béčkových řežbách bez jakéhokoliv hlubšího smyslu, ale tohle muselo být mimo i pro ně. Zdejšími prvními velmi kladnými recenze jsem byl nemile překvapen. Kvalitních hororů je v posledních letech méně jak šafránu, nicméně bychom se neměli nechat opít tímto rohlíkem. ()

mdf

Misto hororu a nepětí a nějakých nových nápadů,jen vykrádačka všeho,co už tu bylo,nezábavná lesbien love story,pár okamžiků,tam bylo,,ale jinak je to zatím fakt slušná debilita. ()

CreepyJoe odpad!

Hlavní hrdinové seriálu jsou opravdu k pohledání, dvě lezbičky + jejich partička co prodává dětem na škole drogy, lepší morálnější vzory by člověk asi dnes těžko našel. Obsahem je seriál naprostá nuda, která se bohužel zaměřuje očividně na mladší publikum. BTW doufám, že všichni hlavní hrdinové v tom seriálu pochcípaj(za herecké nevýkony nic jiného nezasluhují). ()

Netflix plánuje pokračování Ulice strachu

Netflix plánuje pokračování Ulice strachu

19.07.2022

Horor coby žánr bude zřejmě věčný. Zaprvé se dá ohnout do jakékoli podoby a zápletky, zadruhé je levný, a zatřetí si diváky vždycky najde. Ví to hollywoodská studia, a zjišťuje to už i Netflix, který… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu