Ulice strachu – 1. část: 1994

• USA Fear Street Part 1: 1994 (více)

Po sérii brutálních vražd se dospívající dívka a její přátelé postaví zlu, které jejich nechvalně proslulé město dusí už celá staletí. Vítejte v Shadyside. (Netflix)

hony23

Slasher, který se snaží napodobit Vřískot, ale nepřináší ani napětí, ani černý humor. Jen hloupá vyvražďovačka teenagerů. ()

paja_r

Tenhle film mě nebavil, protože je tak strašně ohranej, že mám pocit, že už jsem to několikrát viděla. Mám ráda popkulturní odkazy na jiný horory a podobný věci, ale tohle byla celkem nuda. Druhej díl z roku '78 který je dějově před tímto mě ale nezklamal tolik, jako tohle. ()

bonovox

Celkom slušný rozbeh zaujimaveho konceptu, Prvá časť je nostalgické B-éčko, ktoré vzdáva poctu podobným vyvražďovačkám z 90-tych rokov. Len to tempo mohlo byť lepšie, miestami je to zbytočne naťahované. ()

DexMASTER094

Možná protože jsem nic velkého nečekal, tak jsem byl vcelku spokojen, místy dokonce mile překvapen. Je to tak trochu klišé vykrádačka, ale což, nebylo to vůbec špatné. Druhý díl bude podle upoutávky na konci vykrádačka F13, který mám tuze rád, takže předpokládám, že tohle byl jen rozjezd. ()

TesterX

Asi je to generací, ale zaprvé mi to přišlo trapné, zadruhé zmateně natočené (hrozně vytáčející prostřihy z jedné scény na jinou) a zatřetí tak strašně uřvané, že mě po čtvrt hodině tepalo v hlavě. Asi se to někomu může líbit, ale nevím komu - příběhově je to odvar strokrát vymletý a rožšlapaný na prach, technicky nevybočující z podprůměru a cílit na teens s devadesátými léty mi přijde mimo. ()

stanyko

Romanticka dejova linka ma vobec nezaujala a ani to neposobilo uveritene a vhodne do hororu. Vydarilo sa prostredie 90. rokov, ale herecky to bolo poslabsie. Scenarista rozdaval klise jedna radost, postavy staly za staru belu a strach zostal iba v nazve. Toto je ten typ filmu, na ktory sa beru baby do kina nie pre filmovy zazitok :) Zo serie najslabsia cast. ()

Pan.Antonin

"Shadyside, americké maloměsto. U místních si však kvůli minulosti plné hrůz vysloužilo jinou přezdívku. Hlavní město vražd USA." Stejně jako většina jsem očekával slasher, nicméně na rozdíl od ostatních myslím, že tady jsme dostali něco trochu jiného. Není tu žádné postupné vyvražďování skupiny mladých lidí psychopatickým vrahem a hlavní zlo zde zastává dávno mrtvá čarodějnice. SPOILER --- Bylo, nebylo, v Americe měli dvě rozdílná města - Slunečnou (ráj na Zemi) a Stínov (hlavní město vražd). Povídá se, že je za to odpovědná čarodějnice Sára, která město při své popravě proklela. Po slušné úvodní vraždě v obchodním domě pronese na utkání am. fotbalu mezi těmito dvěma městy starosta Slunečné smuteční projev a následně se hráči mezi sebou poperou. Při zpáteční cestě spatří "Stíňáci", že jejich bus pronásleduje auto soupeře a vyhodí na něj ledničku. Auto havaruje a jedna roztleskávačka z něj vypadne. A to přímo na hrob čarodějky, který poškodí, což nebožku rozzlobí a rozhodne se, že roztleskávačku zabije. Do zbraně z onoho světa povolá místní vrahy a ti nemilosrdně vyráží za svým novým cílem. Proti nim stojí hlavní parta náctiletých -> dvě lesbičky, jeden geek a dva feťáci. --- Pěkná úvodní slasherová scéna mě navnadila, následně ale přeplácaná čarodějnická zápletka zklamala a vůbec nebavila. Napětí si taky moc neužijeme a vrahové, ač jsou tam tři, tak pořádně zabíjejí až ve dlouhé finální scéně. V logice děje jsou taky tu a tam díry. Stačí to bohužel jen na lepší dvě hvězdy, ale alespoň dobrý závěr navnadil na druhé pokračování. ()

Saxos

Když už i do hororu nacpu nutnou multikulturně genderovou vyváženost, je celkem blbé, že přicházím o možnost nechat z nich někoho chcípnout, abych neurazil určitou skupinku populace. Raději ukončit všechny. Zápory: prostě v tom ú-es-ej mají i v každé blbé škole kvalitní dveře, když do nich hnusák buší hasičskou sekerou deset minut a stále drží; nebo shit sekera; poslední možnost scénář. Klady: mozeček si přejete v celku, nebo na plátky. Závěr: nedoporučuji, nic nového. ()

Emperor1

Jedná se o nenáročnou podívanou pro náctileté, spíše než horor drama o dvou lesbicky orientovaných dívkách, které si řeší svoje vztahy, je to pro ně složité a navíc  se jim tam do toho motají nějaká strašidla, ale těch se bát moc nebudete, spíše budete držet palce těm holkám, aby překonaly všechna příkoří a překážky a našly k sobě znovu cestu. Slušela by tomu tak o půl hoďky kratší stopáž. ()

Kushina

Dobře, tak pokud ji nezabilo utopení, tak jsem v celku jisto jistě přesvědčen, že 6 injekcí epynefrinu by ji to srdce roztrhlo vejpůl :D :D :D Je to takový soft horor. Dementně všichni celý film přežívají, aby mohli během 10s umřít. Jsem zvědavý na prt 2 a 3, jestli to bude dál nějak navazovat, či co :) Dle ukázek na konci bude, což je fajn.  Za tohle tak 50% ()

brasek

Začiatok filmu ma navnadil na filmové hororové dobrodružstvo z 90. rokov. Žiaľ príbeh nemá poriadnu atmosféru, nepracuje sa s napätím a čoskoro charakter snímku sa stáva silne detinským. Postavy sú nesympatické a koniec kde posadnutú zviažu telefónnym káblom je fraška. Mysteriózny charakter príbehu je absolútne zanedbateľný. ()

kritkMd

Haloween 2021, já sedím doma nudně a napadne mě proč vlastně tento svátek nevyužít k nějakému hororu. Na nějakém českém webu se dočtu o 30 tipech právě na hororový večer haloweenu. Mezi dosti zajímavými kousky moji pozornost ovšem ihned uchytil neonový slasher s hodně cool názvem. No po zhlédnutí této dvouhodinovky musím říct že to nebyl promarněný čas. Jasně, nejedná se o bůhví jak inteligentní film, ale příjemní herci i chemie mezi nimi se mi líbila. Taky zasazení mi přišlo super, 80. by byly ještě lepší, ale tam už by byla spojitost s stranger things více než jasná. Po stránce goru mě film více než překvapil; jsou zde fakt brutální momenty u kterých nemusíte skrývat zrak, abyste neodhalili špatnou animaci. Celkový styl se mi líbil, ale záporáci mohli být strašidelnější. On celkově celý film mohl být postaven na daleko temnějším tónu s více jumpscary. Mělo to zkrátka super feeling, i když tam nebylo úplně 100% napětí. Rozhodně si pustím další díl. Doporučuji. ()

MiniRecenze

Docela dost velké utrpení. Postavy nezajímavé, které nedokážou ve vás vyvolat žádné emoce . Jen roztahaný děj na co nejdelší stopáž. Hvězda za skladbu "fear of the dark" . UTRPENÍ!!! 3/10 ()

bmx6

Jediné co na tom filmu bylo dobré,tak byl vynikající výběr písniček,to jsem si mlaskal,ale to je asi tak vše...Velice přizpůsobené dnešní době,takže zrovna dvakrát ideální hororový zážitek to není.Také spíš dělané pro mladší publikum.Celkově tedy moc nadšený nejsem. ()

KajlQ

Další film z Netflix produkce která v poslední době jede na těžkých drogách. Naprosto nelogická smršt hoven a plivanců. Teenagery, kteří nemají smysl pro kvalitní filmy jako hotové. Většina postav myslí způsobem žáků na pomocné škole. Jediné pozitivum je to jaká se z toho dá dělat prdel když se na to koukáte z kámošema. 40% ()

Netflix plánuje pokračování Ulice strachu

Netflix plánuje pokračování Ulice strachu

19.07.2022

Horor coby žánr bude zřejmě věčný. Zaprvé se dá ohnout do jakékoli podoby a zápletky, zadruhé je levný, a zatřetí si diváky vždycky najde. Ví to hollywoodská studia, a zjišťuje to už i Netflix, který… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu