Ulice strachu – 1. část: 1994

• USA Fear Street Part 1: 1994 (více)

Po sérii brutálních vražd se dospívající dívka a její přátelé postaví zlu, které jejich nechvalně proslulé město dusí už celá staletí. Vítejte v Shadyside. (Netflix)

Psycho.R

Na to, abych hodnotil jsem si počkal, dokud neuvidím všechny tři části. Tak si to shrňme, hlavní hrdinka je holka snědý pleti, která je lesba, její brácha je snědý a tlustý. Přátelé jsou různých entit, takže americký normy jsou splněný... Největší problém této série je ten, že nemá ducha. Režie je otrocky rutinní a není tu snaha ani natočit každý díl jiným stylem, tzn. v jedničce navodit atmosféru hororů 90', ve dvojce 80' a trojku 70', kdy byl satanismus častým motivem. Kouknout se na to dá, ale nic víc. ()

Sharpooter

Byl to čistý průměr. Téměř žádné napětí, příběh byl zajímavý, lehce nadprůměrný. Prostředí bylo fajn, i když toho moc z 90. let neukázali, tak jsem si to užil. I tak doufám, že druhý díl bude trochu lepší. První polovina filmu byla trochu zajímavější, taková hodně mysteriózní, druhá polovina byla slabší a v podstatě se v ní už jenom snažily vše vyřešit. Konec pěkně navnadil na druhý díl a tak doufám, že mě nezklamou. Celkově mě film zabavil, nebyly zde chvíle, kdy bych se koukal na čas. 5/10 ()

rublik05

Ačkoliv moc nejsem fanoušek tohoto žánru, říkal jsem si, že bych mohl tentokrát udělat výjimku, jelikož mě nalákal zajímavý námět, rozdělení do tří dílů a slibovaná krvavá jatka. Na první dobrou mě zaujalo herecké obsazení, sází se především na mladší herce, ze kterých mě asi nejvíce zaujal sympatický Benjamin Flores Jr. Snímek má velice povedenou atmosféru, pořádnou dávku napětí, perfektní hudební podkres a v neposlední řadě také slušné efekty. Nejvíc mě však dostali záporáci, kteří jsou řádně děsiví, tajemní a nekompromisní. Ti se tvůrcům opravdu povedli. Příběh obsahuje plno zajímavých situací, tempo je více než slušné, potěšila mě solidní gradace a naprosto nečekaný závěr, tudíž se divák dočká i nějakých těch zvratů. Já osobně jsem s Ulicí strachu moc spokojený, tak povedený horor jsem opravdu nečekal, pobavil jsem se bravurně, první díl nastavil laťku poměrně vysoko, tak snad mě druhá část nezklame a školní tábor roku 1978 bude ještě lepší podívaná. 7/10. ()

Nix

Takový celkem průměr a kombinace různých hororů dohromady, ale jako nedívá se na to úplně špatně, akorát nějaký hlubší vysvětlení a další indicie nedostane, takže se vrhnu na další díly. Zvědavost to ve mně vyvolává, takže uplný brak to není. ()

Hellknight12

Nedávna premiéra. Za mňa skvelo spracovaný horor. Začiatok je Vice pánsky ale to nevadí. Je tu pekne vybudovaná atmosféra. Charaktery postáv sú tiež pekne vykreslené. Mysteriózna stránka funguje tiež dobre. Herecký je to síce priemer ale nevadí. Príbehovo je to zaujímavé. Máme tu aj lesby ale asi som divný ale mne to tu nevadí. Asi som si na to nejako zvykol. Režisér očividne vedel čo chce a čo bude dobre vyzerať. Po vizuálnej stránke je to pekné farebne spravené. Po hudobnej je to tiež super. Len mne osobne takáto hudba nesedí ale to je len môj vkus. Páči sa mi tiež ako sa vrátila po vizuálnej aj hudobnej stránke späť v čase a spravili z toho film, ktorý by mohol za mňa konkurovať hociktorému hororu z 90 tych rokov. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

EwE.EwE

Hodně povedený horor doprovázený ještě nadupanější hudbou 🤘 dějová linka není nijak složitá, a s těmi puberťáky si připomenete střední 😄 V popisku mohlo být ještě klidně uvedeno, že se jedná o komedii, i když tento styl humoru nesedne každému. Rozhodně stojí za to, podívat se na celou sérii. ()

Likan7

Hororová netflixovská trilogie začíná přesně tak, jak jsem čekal. Průměrností. Zaměření na mladý publikum není špatný, ale mě je 33 a při sledování si občas přijdu, že už to není pro mě. První díl je sice někdy pěkně brutální, ale ve výsledku jsem se nepříjemně často nudil. ()

incognito

Jsem fanoušek Stop hrůzy podle kterých je film natočený. Každopádně z knih je tu přítomné jen jméno města Shadyshade.  Je to takový "dětský" slasher bez napětí. Až na finální scénu i skoro bez brutalit. Hodnocení mezi 2 - 3 *. Snad další díly budou lepší. ()

Cooller odpad!

celkem slušný horror námět, až na to že to zase uplně zbytečně zabalí do slaboduche buzerantskofeministicke propagandy, velice často se timhle směrem ubira chod celeho snimku, takže z te čarodejnice má pak člověk vlastně uplny hovno ()

Knor

Vypadá to jako zajimavej projekt, co by měl připomenout a uctít několik zásadních hororových žánrů. Jestli se podaří uvidím až po celé trilogii. První část odkazuje na běžné vyvražďovačky, zejména si leckdo vzpomene na Vřískot, ke kterýmu má tohle asi nejblíže. Bohužel je to tanejvetsi zajímavost, protože jde jinak o standardu tohoto žánru, nic moc originálního neuvidíte ani neuslyšíte. Je to  Netflix, takže to vypadá skvěle, ale to je tak všechno. Jako oddych dobrý, pro hororový fandy to bude spíš koukatelna jednohubka, na kterou za chvíli zapomenou. ()

departed

Kdyby se to od určitého bodu netáhlo a pocitově to nezačalo působit jakože je stopáž daleko delší, než opravdu je, byl by z toho ten správný slasher horor, který tu dlouho v takovýhle kvalitě nebyl. Jasný, tohle dílko zahrnuje vyloženě všechny myslitelné žánrová klišé, které filmaři za léta kinematografie použili a daří se je tady využívat víc než slušně, jenže nemůžete na tom postavit celý film, pokud chcete opravdu diváka zaujmout. Kinematografie se posunula a je samozřejmě nutný přicházet i se svěžími nápady, abyste své publikum neunudili ke chcípnutí. Tady se to děje do právě onoho momentu, který nebudu spoilerovat, ale možná by se nikdo ani neposral, kdybych to zmínil. Z technickýho hlediska je 1994 v pohodě, ze subjektivního pocitu tomu pomáhal i pro mne líbivý výběr rockových/metalových skladeb (sami si najděte na Spotify Fear Street 1994 a uvidíte, co myslím), i mladí herci hrají v rámci žánrovýho slasheru solidně a očekávaně, ale tempo se začne s blížícím se koncem drhnout, zakuckávat se a sama zápletka začne kokotovatět. Nicméně oceňuju fakt, že někdo, kdo je očividně fanda žánru, se odhodlal něco takovýho natočit, i přestože divácká základna není v dnešní době už vůbec silná. Na druhou stranu Netflix vezme cokoliv, takže se tvůrci ani nemuseli tolik snažit žádat o rozpočet. ()

VVejks

Na to že to je slasher, tak to bylo docela nudný, ale já jsem spokojen, doufám že se to v dalších dvou dílech trochu rozjede, ale co jsem čekal tak to tam i bylo, lesbické olizovačky a zabíjení. ()

riza-do

Celkem solidní vykrádačka všech možných hororů s dávkou jakéhosi opakující se mystična. Celý úspěch je založený na výborně, logicky a zábavně napsaných postavách, které se neberou příliš vážně. Nejspíš právě proto to prostě funguje. Kianě Madeiře ty drsoňky prostě sedí! ()

Dejvecd

Fear Street by som hodil do balíka k low budget hororom, ktoré nevydesia, poriadne nepobavia a sú to skrátka zbytočné filmy. Fear Street je jednoduchý film s dejom nad ktorým sa tvorcovia zamýšľali tak dve sekundy. Herci hrajú v pohode, ale nedokážu zatieniť stupídnosť celého snímku. Tento film je scenáristicky a režijne nezvládnutý chaos. Miestami sa tvorcovia snažia rozvíjať postavy v nekončiacom klišé, potom pridávajú hororových záporákov, ktorých originy sú neoriginálne a aj sami o sebe vyzerajú tieto postavy hlúpo. Tvorcovia sa tiež snažia pridať krvavé scény, ktoré nie sú zlé, ale ak si mysleli, že sa pri nich niekto bude báť alebo bude v napätom kŕči čakať, čo na neho vyskočí, tak zase trafili vedľa. Tiež musím zdeptať koniec, pretože tvorcovia sa tam pravdepodobne snažili o nejaké akčné krvavé vyvrcholenie, ale vyzeralo to stupídne a postavy, ktoré za mňa ako jediné ťahali film k dobru, zomreli hlúpo a neemocionálne. Takže za mňa ide o dosť sračku, ktorá však môže pobaviť. 2/10 ()

Casull

Označení Horor / Mysteriózní je tak trochu zavádějící. Při sledování jsem si chvíli připadal, jako by to nebyl film z roku 2021, ale spíš klasická vyvražďovačka z 90-let. Však se na ně během filmu několikrát přímo odkazují.  Chvílema mi to ale prozměnu připadalo jako parodie pro teenagery. Celkem do toho zapada i scéna s kráječem na tousty. Celkové hodnocení jsou poctivé ***. Co ale působí velmi negativně, je osoba hlavní hrdinky. Nejsem určitě žádný rasista ani xenofob, ale "povinné" obsazení černošské lesby, která řeší v hororu své partnerské problémy a předsudky okolí, mi připadá naposto mimo. Je to zde násilné a nepřirozené. Atmosféru filmu to opravdu sráží. Proto **. Bohužel si ale tyto povinné scény budeme muset u Netflixu zvyknout. ()

Netflix plánuje pokračování Ulice strachu

Netflix plánuje pokračování Ulice strachu

19.07.2022

Horor coby žánr bude zřejmě věčný. Zaprvé se dá ohnout do jakékoli podoby a zápletky, zadruhé je levný, a zatřetí si diváky vždycky najde. Ví to hollywoodská studia, a zjišťuje to už i Netflix, který… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu