Ulice strachu – 1. část: 1994

• USA Fear Street Part 1: 1994 (více)

Po sérii brutálních vražd se dospívající dívka a její přátelé postaví zlu, které jejich nechvalně proslulé město dusí už celá staletí. Vítejte v Shadyside. (Netflix)

Eldrick

Nejlíp hodnocená slasher franchise na IMDB, což je výsměch. Začíná to nadějnou poctou SCREAM, ale bohužel se z toho vyklube další STRANGER THINGS (jaká náhoda, když režisérka je stará autora) variace vyválená v Refnovských neonech a z toho proklamovaného slasher prvku toho moc nezbyde. Cílovkou jsou puberťáci dnešní generace a podle toho to bohužel vypadá. Celý to smrdí feministickou MeToo a ta lesbická zápletka to jen potvrdila. Nejlepší je na tom nakonec hlavně soundtrack plný 90. hitů od NIN, White Zombie, Bush nebo třeba Soundgarden. ()

jhr

První díl této hororové trilogie má svoje silné momenty, ale ten druhý mě bavil o dost více. Může za to hlavně skutečnost, že hlavní hrdinka je daleko méně zábavná a charizmatická než postava Ziggy v tom druhém. Jako jednoduchá zábava to nicméně funguje přesně tak jak má. ()

Jigy

Netfix filmy dělat neumí. A proč je pokaždé grafika/efekty neonová? Myslím, že ve studiu někdo ujíždí na houbičkách. ()

Vyhy

Ale jo, funguje to. Možná se to občas bere až moc vážně, takže bych zatlačil víc na humor, ale finále překvapilo, krvavé to je dosti, ale není to tak originální, aby to překonalo například Vřískot a podobně. Uvidíme, co přinese kemp. ()

M.i.k.e

snaha o vzkříšení slasher žánru vyšla tak napůl.Z jedné části je to hodně zábavné,překvapivě brutální a osobně mě bavil ten nadpřirozený prvek.Na straně druhé to občas bojuje s tempem a s tím,že se neumí rozhodnout co by vlastně chtělo být.Pravým hororem?Nebo snad hororem líznutým fantasy?A nebo snad teen hororovou komedí?A nebo snad něčím jako Goosebumps (vzhledem k autorovi předlohy)?I přesto to dohromady nějak funguje a na další díly se kouknu rád.Minimálně ten druhý alespoň podle traileru slibuje návrat k tomu nejlepšímu ze sedmdesátkových béček...60% ()

Martin741

takto to mam rad, dospievajuca holka ajej tlupa sa postavi akemusi zlu, ktore si chce povystrajat pliagu v meste. Zlu klepnu cez prsty a poslu ho do pice. Teda zase pardon, to mi uslo a chcel som napisat, ze aj v tomto horore bojue dobro so zlom a dobro vitazi - tak to mam rad. Hm, len tak mimochodom ulicu starchu sme mali aj na Slovensku - Edlova ulica v BA /dnesna Podjavorinska/   : 77 % ()

moviefreak

Mytológia zaujímavá, mestečko plné "slasher" vrahov ešte viac, vrážd síce pomenej ale kreatívne (mínus digi krv a prevedenie vrážd, nič nenahradí maskérov...), hravá réžia ale film pridlhý, zbytočne ukecaný, a absolútne nezaujímavé postavy, pri ktorých je vám doslova ukradnuté, či prežijú. Verím, že množstvo divákov bude práve preto naopak fandiť vrahom :D ()

Lenka.Vilka

Ok, ze začátku jsem byla trochu skeptická. Ale potom mě ta klišé začala bavit. A hlavně protože se to potom zvrhne někam, kam jsem nečekala. Já myslela, že je tam bude někdo vyvražďovat, ne někdo pomocí někoho (sorry, nepíšu přímo, anotaci jsem nečetla, tak nevím, zda to je v ní napsané nebo ne). A ke konci to bylo už i nechutný a trochu děsivý, což si vysloužilo hvězdičku navíc. **** Uvidíme, co nám přinese druhý díl. Tedy, trochu tušení je, když je na konci jedničky "uvidíte příště". ***? Co za mě bylo skvělý ale nejvíc? Jsem milovník devadesátek, takže hudební stránka filmu byla za mě luxusní ;) ()

dubinak

Netflix mě nalákal zase na nějaký rádoby originální nápad roztřídit slashery podle historického období a přiznám se, že si už ani nepamatuju, co se v tom filmu dělo, že si zbylé dva díly dám ráda ujít a nechám prostor nadějnějším filmům. Vím, že mě strašně vytáčel fakt, že to mělo neustále a po celou stopáž nějaký hudební podkres a víc tam hrála hudba, než se tam dělo něco zásadního. Taky mě štval celkový prvoplánový teenage vizuál a zpracování a target na young adults, což já už pravděpodobně skoro nejsem. Nevím, nepamatuju si z toho nic, byla to nuda a nic, co bych už stokrát neviděla. Thank you, next. ()

Script

Koukal jsem na to jen protože jsem se těšil na Gillian Jacobs (Zpátky do školy). Další pubertální vyvražďovačka, která nemá logiku. Důvod proč nechávám jednu hvězdu je ten, že závěrečné zabití některých puberťáků v obchodě mi zvedl žaludek a zafungoval, ale ostatní je děsná blbost. ()

Motinski

Béčkovy detský horor kde scenár prekvitá tupotou (vie niekto kde majú postavy po celý čas rodičov ?) a klišé vidieť na každom kroku. Množstvo krvi ale veľmi málo skutočného napätia. Vizuálna podobnosť so Stranger things a pomrknutie po Vreskot sérii bolo tiež očividne a ku koncu som našiel aspoň pár momentov ktoré ma bavili.. Niekedy treba aj oddychové blbosti ale logické diery musia menej kričať. ()

UhLee

(3,5/10). Tyhle typy horrorů nemám vyloženě nerad, ale taky je nevyhledávám. Očekával jsem asi něco trochu jiného. Bylo celkem jasné, že film nebude hrát na úplně vážnou notu, ale některé scény mi přišly opravdu komické. Třeba jsem vůbec nevěděl, že je to pocta starým klasikám. Na druhou stranu ta trilogie je docela sympatická. Jsem zvědavý s jakou kvalitou a zápletkou přijdou tvůrci příště. Jako návnada na další díly to funguje, ale kvalitní horor to rozhodně nebyl. Přišlo tam hodně nečekaných zvratů, které jsem fakt nečekal, ale jinak docela zívárna. ()

Johnny.ARN

Tieto teen horory pokúrované dnešnými normami sú všetky na jedno kopyto. Spočiatku je to fajn, potom to ale nabere tendenciu píčoviny a tak to ide až do konca. Hlavne ten záver v supermarkete a logika s krvou ma dorazili. Super Netflix, poď a narvi do nás ešte ďalšie 2 pokračovania. Dúfam že aj v trojke budú zberači na každom kroku a niekto niekomu v stodole na sene vyfaja lolofóna. 1 z 5 ()

BROKEN_

Překvapivě jsem se u toho bavil nějak moc. Zábavný slasher, který má zajímavý děj s čarodějnicí. Líbí se mi, jak to mají tvůrci propojené s dalšími díly, které nás čekají v rozmezí týdnu, to je fajn. V posledních 30 minut se přiznám, že jsem to hodně prožíval. Krve je tady dost ( v dalším dílu, který se bude odehrávat v kempu ve stylu Pátku 13 si přeji více gore ), ale jinak spoko. Napětí je taky dobré, herci... no mladí nebyli vůbec špatní. Fanoušci slasheru by měli být spokojení. A další plus je, že to má dobré tempo a nenudí to. Palec nahoru, tohle mě baví. Těším se na další díl. 7/10 ()

Sfinkter

Návrat ke stylovým teen slasherům se podařil, chvíli snímek působí až dětsky, aby vzápětí překvapil krvavými a napínavými scénami. Jsem zvědavý na pokračování. ()

filmmovier

Půjdu trošku proti proudu, protože mě se první díl líbil ze všech nejvíc. Není to samozřejmě žádný klenot v ani jednom žánru, které to mixuje, ale tahle předehra mě v zásadě vůbec ničím neurazila. Herecké obsazení je vesměs sympatické, děj v rámci tohoto filmu i do budoucna velmi příjemně rozehrán, retro kabátek líbivý. Je to opravdu jednohubka, nenáročná, zábavná. Svůj potenciál rozhodně mohla naplnit více, ale ve výsledku z toho vychází nejlépe, takže v tom úplně problém taky není. Slasher to ale do budoucna nějakým kvalitnějším způsobem nejspíš moc neožíví. 75%. ()

oveckaoa

Myslím, si, že to mělo daleko větší potenciál než to nabídlo (má to ještě výhodu v tom, že to bude mít dva díly tak, že třeba ho to ještě využije). Úvodní scéna je parádní a dá vzpomenout na Vřískot (viz zajímavosti) , ale pak už to je slabší. Je pěkné, že jich honí dohromady 3 vrahové , ale většinu filmu ukazují jen 2 (kostru a toho z kempu) naopak ta ženská je trestuhodně nevyužitá (má tam jen jednu vraždící scénu). Ono celkově ani vražd moc není jelikož je zde 5 herců z toho 2 ženské jsou hlavní postavy děcko tam asi těžko zabijou tak zbývají 2 co si vylosují černého petra a kvalitní gore vražda je tam jen jedna na konci .    Plusové body za hlavní postavy námět a tu historii vražd. P.s. zásadní filmová chyba proč umřela  ta černoška a ten chlápek v nemocnici je zde řečeno, že jdou jen po těch co mají na sobě krev té holky co ji viděla a oni to měli asi těžko. ()

Netflix plánuje pokračování Ulice strachu

Netflix plánuje pokračování Ulice strachu

19.07.2022

Horor coby žánr bude zřejmě věčný. Zaprvé se dá ohnout do jakékoli podoby a zápletky, zadruhé je levný, a zatřetí si diváky vždycky najde. Ví to hollywoodská studia, a zjišťuje to už i Netflix, který… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu