Chobotnice z II. patra

Die Kraken aus dem zweiten Stock

The Octopuses from the Second Floor

Rodinný / Komedie

Československo / Západní Německo, 1986, 92 min

Jak film tak i seriál jsem v dětství hltal. Byl to pro mě zážitek akční sci-fi z prostředí života dětí. I po letech celkem dobře hodnotím jeho ztvárnění, které se snaží držet na filmové úrovni, a také se mu to většinou daří. Děj má v sobě myšlenku mysteriozna a ta se dala jednoduše vpasovat do dětského světa a tím vzniká spousty dobrodružných a legračních situací. Je samozřejmé, že se tento počin dá už dnes těžko srovnávat ze současnými výtvory a nemohu posoudit nakolik film svým dějem dokáže oslovit dnešní děti. Pro mě to ale vždy znamená příjemný oddech při sledování, když na snímek náhodou narazím v tv.(15.4.2008)

Zdaleka ne tak svěží, vtipné a dětsky kouzelné jako Lucie, z jejíhož originálního nápadu se okatě a občas i trochu křečovitě snaží vyždímat maximální zisk. Pokud je jediným zdrojem zábavy řádění plastelíny, je možná něco špatně, navzdory tomu, že občas opravdu pobaví. Navíc šlo o poslední velkou roli talentované Žanety Fuchsové, se kterou pak bylo škaredě zameteno, což filmu v mém podvědomí přidává lehce neveselý podtext.(1.3.2012)

Možná pro někoho nezáživný příběh pro děti, který vypráví "jak ožily" chobotnice z plastelíny. Pro mě ale krásný film, který řadím mezi nejlepší dětské filmy, jež u nás byly natočeny a s chutí se na tento příběh podívám znovu. Vždy mě potěší krásné záběry pražské Kampy, ale i rodinná dovolená Holanových...(29.3.2011)

Prni cast Chobotnicek je jasnou ukazkou drivejsi nadcasove komedialni ceske tvorby. Jindrich Polak stvoril uzasnou plastelinovou dvojku, kterou zna kazdy cesky divak. Nekdo je miluje nekdo zatracuje. Ja si nechavam jisty odstup, ale mam je v zasade rad. Je to proste pohodova, mila, ceska komedie, ktera ze sebe nedela neco cim ani nechce byt. Chce pouze mile, vtipne, chytre a nenasilne pobavit a to predevsim ty mladsi.(6.2.2006)

• luphick

Jestli existuje věc, ze které se mi zježí vlasy, naskočí nevzhledné flíčky a ihned skáču po ovladači ať chce jak chce daleko, tak právě už jen úvodní znělka oblud, dobře, Chobotniček je záruka. Opravdu tím musí zacpat vysílací čas zrovna na Vánoce? A hned na několika televizních stanicích? Protože jednou ve filmu to nestačí, musí to být podruhé i v seriálu. Kdyby aspoň vybrali lepší dětské herce. Zelenáááá, modréééééj a ten neskutečně vtíravééééj pražskéééj akcent nemůžu z hlavy dostat ani po třech panácích okeny(ale hlavně že se daboval Trávníček v Popelce). Asi jsem až příliš zaujatá, ale nebylo by těmto filmovým páskám lépe na dně Mariánského příkopu? Aspoň jedny Vánoce bez těchto totalitních potvor, prosím!(27.10.2014)

• - Lodní laborantku Karin ztvárnila tehdy známá zpěvačka Markéta Muchová. Při postsynchronech ji však nadabovala Soňa Dvořáková, která zároveň propůjčila hlas i Valerii Chmelové, která ztvárnila pražskou průvodkyni. (funhouse)

• - Byt Holanovcov sa nachádza na adrese U Lužického semináře 93/12, Praha - Malá Strana. (Raccoon.city)

• - "Ropnou skvrnu" v moři vytvořil štáb pomocí cocacolvého barviva, které je nezávadné pro život a drží se na hladině. (Triposukijan)