poster

Chobotnice z II. patra

 • Západní Německo

  Die Kraken aus dem zweiten Stock

 • anglický

  The Octopuses from the Second Floor

 • Slovensko

  Chobotnice z II. poschodia

Rodinný / Komedie / Sci-Fi

Československo / Západní Německo, 1986, 92 min

 • Hermione02
  ****

  Možná pro někoho nezáživný příběh pro děti, který vypráví "jak ožily" chobotnice z plastelíny. Pro mě ale krásný film, který řadím mezi nejlepší dětské filmy, jež u nás byly natočeny a s chutí se na tento příběh podívám znovu. Vždy mě potěší krásné záběry pražské Kampy, ale i rodinná dovolená Holanových...(29.3.2011)

 • Fiftis
  **

  Ako chlapec som sa stále na vysielanie tohto filmu v televízii veľmi tešil. Komédia je obohatená o filmové triky, v podobe postavičiek z plastelíny, čo na tú dobu bolo celkom slušné. Dosť mi však vadili Žaneta Fuchsová a ten druhý mladý ksicht, v mojom detstve sa mi tieto filmy určite páčili, len som proste z niektorých vyrástol a z iných nie. Toto bohužiaľ patrí do prvej skupiny. Škoda, že sa z toho nestalo niečo ako sú Pelíšky alebo Kurvahošigutentág, teda kultovný československý film. Asi na to ale nemal od začiatku predpoklady. Dnes už zaujme len zarytých fanúšikov.(4.2.2015)

 • nash.
  ***

  Zdaleka ne tak svěží, vtipné a dětsky kouzelné jako Lucie, z jejíhož originálního nápadu se okatě a občas i trochu křečovitě snaží vyždímat maximální zisk. Pokud je jediným zdrojem zábavy řádění plastelíny, je možná něco špatně, navzdory tomu, že občas opravdu pobaví. Navíc šlo o poslední velkou roli talentované Žanety Fuchsové, se kterou pak bylo škaredě zameteno, což filmu v mém podvědomí přidává lehce neveselý podtext.(1.3.2012)

 • standsiller
  ****

  Vo vodných hlbinách sa nájdu neidentifikovateľné hmoty, o ktorých nikto netušil , že v sebe obsahujú nevídanú inteligenciu. Zelená a modrá hmota sa dostanú do rúk súrodencom Holanovým. Tí sa prirodzene ako deti pokúšajú dať hmote tvar. Aké je však ich prekvapenie, keď sa v novovytvorených postavičkách prejavia známky života ? Originálna detská zábavu , ktorú som ako malý chlapec vyhľadával.(8.10.2014)

 • Godhaj
  ****

  ,,Pojďte si pro něj, paní Holanová! Ať se vám zase neutopí!“ Příběhy o oživlých chobotničkách z něčeho jako formela mě bavily od dětství a baví mě dodnes, a to nejen díky nostalgii. Hodně se mi líbí uvěřitelný příběh a pěkně napsané postavy a dobří herci. Snad jen malá Eva mi příliš nepřirostla k srdci, zato Honzík, to je řádný týpek, jakým chtěl být každý malý kluk. Veškrnová se své role také chytla s chutí, stejně tak Zedníček a další. Velmi citlivě a s určitou nostalgií a magičností je zachyceno okolí pražské Čertovky, které dokreslují příjemné tóny. Za zmínku ještě stojí chytlavá úvodní písnička, kterou zná asi každý.(31.1.2014)

 • - Lodní laborantku Karin ztvárnila tehdy známá zpěvačka Markéta Muchová. Při postsynchronech ji však nadabovala Soňa Dvořáková, která zároveň propůjčila hlas i Valerii Chmelové, která ztvárnila pražskou průvodkyni. (funhouse)

 • - Na filme spolupracovali dve nemecké spoločnosti Bayerischer Rundfunk a Westdeutscher Rundfunk. (Raccoon.city)

 • - Jiřina Jirásková přijala roli ve filmu s nadšením, ovšem zároveň s výhradou, že neumí jezdit na kole, což role vyžadovala, neboť je to součástí jedné z klíčových scén. Režisér Jindřich Polák ji ujistil, že to nevadí, neboť je možné to vyřešit trikem. To herečka odmítla, neboť jako profesionálce ji přišlo trapné nechat se dublovat v takto jednoduché scéně, načež si koupila jízdní kolo a začala se ve svých 54 letech na něm učit jezdit. Po celodenním úsilí, několika těžkých pádech a manželově poznámce, jestli na to kolo nechce přidělat postranní pomocná kolečka, s učením skončila a vrátila se k původní trikové verzi. Štáb tedy přimontoval kolo na přívěsný vozík za auto a ve scénách, kdy je jí vidět do obličeje, ji kamera zabírá zespodu, přičemž ona markýruje šlapání a auto ji táhne za sebou. V momentech, kdy jsou jí zabírány nohy, ji nahradila dublérka. (cundak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace